Vhodný procesor skylake do herni sestavy?

ahoj tak jsem se rozhodl sestavit si novy pc a začnu tim že koupim desku co podporuje skylake a ddr4 akorat musim najit nějakou co ma vga nebo DVI-I a tech moc neni :D Chtěl bych poradit s procesorem skylake ktery bych si měl koupit ? chtěl bych to hlavně na hry :)

Odpovědi na otázku

i5 6500

V prve rade ti doporucim tohle: ČTI čti a čti recenze, rewiev, benchmarky a pak se rozhodni, jestli ti stoji zvysena cena za ten "velky prinos" vykonu oproti haswell s DDR3.Ve druhe rade, pokud chces radu ohledne stavby herniho pc - ptej se na celek, ne na jednotlive komponenty.Napis co chces na tom pc delat - napr. jenom hrat hry, bezny internet a sledovat videa; upravovat fotky strihat videa a hrat hry apod.Cenovy limit, chces OS zahrnout do ceny? ... atd.

kupovať Skylake, tak som z toho blázon. Kúpiť i5 na úrovni Haswellu, ale s TDP 65W alebo výkonnejší i5-K, ale s 91W. 65W by sa mohlo dať aj do ULN

Co tim chtel basnik rici?Promin, ale tvuj prispevek mi naprosto nedava smysl.

no ja bych bych asi četl ale moc tomu nerozumim dopoda. ani ten benchmark.. chtěl bych sestavu se kterou bych zvladal na plny vykon hrat nove hry typu zaklinač starcraft atd + nake mmorp.. Ale řek sem si že když uz kupuju nově že by bylo lepší koupit co možno nejnovější součastky at mi to vydrži na nejakou..vite co myslim ne? :) Jinač puvodne sem si chtěl koupit jen tu grafiku msi r9 380 jak ste mi poradili ale tatka mi dal za pravdu že proč kupovat dělo grafiku do stareho počitače :)

"...co možno nejnovější součastky at mi to vydrži na nejakou..." - tim myslis tu tzv. "moralni zastaralost" LGA 1150 ? Z meho pohledu: skylake neprinasi nic, co by bezny hrac nejak vyuzil; desky pro nej jsou drazsi, ddr 4 a 3 maji mezi sebou rozdil 400,- (divam se na czc na 2x4GB modul - nejlevnejsi), CPU 6600k a 4690k rozdil cca 300,- desky pod ne (s 6 fazi napajeci kaskady) opet rozdil 300,-suma sumarum to mas 1 000,- Kc rozdil, ktery bys mohl vyuzit napr. k porizeni SSD, nebo investici do lepsi graficke karty/zdroje/chlazeniZatim jsi napsal, ze to ma byt na hry. OKDoporucim ti precist si tuhletu stranku: http://forum.zive.cz/viewtopic.phpa podle ni sem v bodech odpovedet.Usnadni nam to navrhy, protoze ty sem dojdes, polozis otazku a na nase ani neodpovis...

Skylake si ale ten svůj se vším všudy cca 10% nárůst ceny dokáže obhájit obdobným nárůstem výkonu.

3-5% (ale i zaporne hodnoty) rozdil vykonu v zavislosti na konkretni situaci mi za priplatek 10% opravdu nestoji -muj subjektivni nazor

Jedine co na tom povazuji za + jsou DDR4 na 1.2V

no hlucnost nevim řekl bych ln ale nechce se mi v tom nějak překopavat...2) 95% hry 3% filmy 2% zbytek....financni limit sem uz zminil asi cca v rozmezi 10-13k mesicne...OS to si nejsem jisty ale to asi přes otce ale myslim že 7 mame...pc sestavim bud sam nebo s otcem(pod dohledem odbornika).... Taktovat asi nejspiše nebudu jelikož to neumim leda žebych si to nechal udělat nějakym odbornikem ale asi spiš ne ...monitor kupovat budu ale ten sem si uz nasel uvadal sem ho vyse myslim ze je tak akorat odezvu ma super cenu taky :) co se tyce klavesnice a mysi ajinych prislusenstvi to nemam prioritně to bych upgradoval někdy jindy :)

co se tyče cenoveho limitu no asi do tech 10 - 13 000 měsičně podle vyplaty.. tim myslim že sem to planoval že když už cely pc že bych ho koupil ze vice vyplat ale zas to nechci kupovat po jedne součastce to by bylo nadlouho tak třeba na 2-3 vyplaty..

jinak kdybych to kupoval tak sem uvazoval ted koupit paměť: https://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr4-213... procesor bud ten i5-6500 desku: https://www.alza.cz/gigabyte-h170-gaming-3-d3... (uu te desky sem vybral tuhle jelikož sem chtěl nějakou herni ale mam monitor s vga.. pak mě napadlo že by třeba nebylo na škodu nejdřiv koupit tu msi r9 380 a ktomu novy monitor s novym zapojenim a pak z dalši vyplaty třeba aji lepší tu desku a ty kompomenty co sem tu ted daval tak nevim jinak monitor sem vybral tento vypada slušně : https://www.alza.cz/21-5-asus-vx228h-d2305536...

Pane (chlapče) Vítku,divím se, že má s vámi Azi0 ještě trpělivost. Prosím vás ulehčete všem kteří zde přispívají život a prozraďte konečně něco konkrétního. Např: Jakou máte starší sestavu? Lze z ní něco použít? Její výpis komponent by byl ideální. Co plánujete koupit v první vlně a je pro vás prioritou. Jinak také zastávám názor koupit PC najednou a ne po částech. Ten OS co máte doma je přenositelný, nebo je to OEM licence? Cracklý win z uložto tu nikdo nedoporučí. Jaký je konkrétní cenový limit? 10-13K x 3měsíce je 30-39k. To je sakra rozdíl ve výbavě PC a výkonu.K tomu monitoru co jste vybral. Je to mizerné TN, jehož jediná výhoda je udávaná odezva 2ms, které jsou stejně spíše orientační než směrodatné. Za cenu 3500Kč je daleko výhodnější pořídit IPS, který je výborný ve všech ostatních parametrech od pozorovacích úhlů až po barvy. Pokud by to TN mělo 144Hz, tak řeknu, že to má smysl, ale takto to nelze doporučit, pokud teda nehrajete pouze střílečky a i tam je to v této cenové kategorii hodně diskutabilní.Prosím neberte to jako studenou sprchu, my vám rádi poradíme, ale chce to informace. Zde je 20 příspěvků a nevíme vlastně nic.

okay.. Deska: asus P7H55D-M PRO grafika: ati radeon hd 4600 , zdroj: HEDY PP400TCA 300W RAM: 2x2GB Procesor: i5-750 V první vlně uvažuju grafika a zdroj..Monitor asi až v 3 vlně (použiju redukci na DVI-I) OS je přenosny.. Cenovy limit je tak jak sem psal ( když to koupim po častech a pak to třeba naraz složim nevyjde to nastejno jak kdybych koupil všechno naraz? ) Chi hrat spíš zaklinače a srategie (starcraft) moba a nake mmorpg) v druhe vlně bych asi nejspiš koupil desku procesor a paměti...a nakonec monitor a disky nejspiš..

A cele to das do krabice od bot bez jedineho vetraku?

No děkujeme, ale to je jen půlka vaší sestavy, HDD, skříň, mechaniku tam nemáte?Zatím tedy nahodím sestavu, která by vám měla nějaký čas vydržet a pohybuje se ve vaší toleranci. Jde to samozřejmě i levněji, nebo dráže, bez viditelného úbytku výkonu. Hlučnost je klasická. Sestava dá Zaklínače 3 na Ultra se zapnutými chlupy na max na cca 45 fps ve full HD rozlišení. Stačí stáhnout pár prkotin a jste na 60 fps. Cena je cca 37000Kč. http://www.czc.cz/141073,178006,178263,1678...

Sestava slusna, jedine vyhrady bych mel asi vuci zdroji a GPU.Opet muj osobni nazor: za 970 bych 10K,- opravdu nevyhodil - protoze 3,5GB RAM, podpora DX12 a AS - ty penize bych za ni dal v pripade, ze bych ji za rok prodal stale v zaruce a koupil si kartu co zvladne AS (ano mluvim o kartach s HBM2 - ne od nvidie, bo pokud vim, tak stale budou na stejne architekture)

Recenze zdroje je tadyhttp://pctuning.tyden.cz/index.phptahle nová revize je lepší jak seasonic v této ceně. Co se grafiky týče, může být R9 390, ale na trhu stejně není žádná grafika co umí DX12 pořádně a to ani od AMD, které je na tom lépe. Nicméně tazatel chtěl hrát Zaklínače a na to se 970 hodí, protože Physx. Kromě toho ta paměť je zanedbatelný problém, protože dnes plno lidí hraje i na 2GB a v poho. Málo která hra přeteče tak, že to způsobí propad. Nemluvě o tom, že pod win 10 je to jedno, protože to doplní ram paměť.http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/3... A to je to v rozlišení 2k a ne full HDodkaz na článek na vylepšenou správu paměti ve win 10:http://www.svethardware.cz/recenze-windows-10-nova-s... Takže bůh ví jak to vlastně s tím dx12 bude.

Kromě toho to byl jen návrh, aby se to tady hnulo. Vymámit něco z tazatele je docela umění. Už jen ten rozsah 30-39k. To se nechá utratit různě, podle toho co je prioritou. Dobrý monitor, lepší grafika, ULN PC,........

Diky za odkaz ohledne zdroje.

co to je AS? moc se v tech vašich zkratkach nevyznam :) tak profi nejsem :)

http://diit.cz/clanek/nvidia-varuje-vyvo... Nvidia prostě tyhle shadery neumí, kdo ví jaká je vůbec podpora. Takže ani s gtx 980 ti ti to nepůjde. Jen doufám, že kvůli tomu nebudou hry omezovány. Prostě na amd kartách to půjde a nvidia ne. Ale podle mě to stejně vypnou pro všechny, aby byla nvidia zase cool.

no skříň to vubec nwm jak zjistim ktera to je ale je to obycejna plechova skříň HDD mam 3x ( 1) Seagate barracuda ata 80gb 2) http://www.czc.cz/samsung-spinpoint-f1-hd50... 3) nevim značku ale ma 160gb mechaniku tam mam LG stara bude asi vic jak 9 let..A mohl byste prosím poslat odkaz na to jak by vypadala ta levnější varianta bez rozdilu vykonu :)

No tak ty disky do nového dát sice půjdou, ale jen jako odkladiště dat. Na to není třeba rychlost. Nechce se mě dělat dvě sestavy jak pro Haswell, tak por Skylake. Takže sem jen hodím na zpracovanou sestavu z fóra od Kina, která je na Haswellu (odcházející generace procesorů Intel). Moje sestava by totiž byla podobná. Disky jsou menší kapacita, ram jen 8GB (což je herní minimum, které v pohodě stačí) atd., ale výkon je prakticky stejný.http://forum.zive.cz/viewtopic.php+ monitor, třeba ten z mé předchozí sestavy, pokud nevadí, že není polohovatelný. Cena je pak do 30k. Pokud to nutně chcete na Skylaku, tak je to za stejný výkon cca 1500-2000Kč navíc, ale budete mít modernější paměti DDR4.

je nějaky zasadně velky rozdil ve vykonu mezi grafikou msi r9 380 gaming 4g a tou msi gtx 970 gaming 4g? jelikož nevím či bych dal 10k

http://www.cnews.cz/testy/gta-v-witcher-iii-w... V Zaklínači cca 38% výkonu. To nejsou porovnatelné třídy karet.

Klikl jsem ti nesouhlasim - a to z duvodu ze:Kupovat po castech ok, ale co kdyz to pak poskladas a zjistis, ze to nefunguje? - ze je neco rozbiteho nefunkcniho.. mas jak zjistit co to je? - nemas ?To budes cca 3 mesice sbirat soucastky abys pak dalsi mesic cekal na reklamace? Pokud mas primo kde ty soucasti vyzkouset, ze jsou funkcni, nemam proti tomu nic.Jinak vidim lepsi variantu setrit a koupit to jako celek, nechat poskladat odbornika v horsim pripade shop.

tak ja to si to necham obědnat přes taťku on to obědna přes jejich firemniho dodavatele a poskladat nebo vyzkoušt by mi to mohl v praci si myslim :)

Nevim jak to myslis. - pokud to budes mit na IČO, tak si pohlidej zarucni lhuty. Jinak si stojim za nazorem, ze ty proste CHCES za kazdou cenu novou platformu i kdyz to bude stat o xy penez vic a nic tim neziskas...

spíše chci novou sestavu kvuli pohybu doby.. jako že když jde věda kupředu.. chci prostě novější komponenty at mi to vydrží a a nebudu muset za několik let třeba upgradovat

navíc kdybych to obědnal třeba tak že bych obědnal nejdříve grafiku a monitor tak to připojim k současnemu pc a uvidim jestli to funguje a z dalši bych oědnal třeba desku procesor a paměti a to kdyby šlo tak ktomu jen připojim tu grafiku a monitor a je to ne?

Grafiku s monitorem jasne, to neni problem pokud ti ji utahne soucasny zdroj.2 nakup jak rikas MB,CPU, RAM - bez grafiky taky ok, ale i s grafikou za predpokladu, ze to ten zdroj utahne.

no k te grafice a a monitoru bych přibral aji novy zdroj protože ten muj to neutahne ani omylem

to, že je ťažko sa rozhodnúť medzi menej žravým, alebo výkonnejším, drahším a žravejším

To je jenom TDP, zrovna nedávno jsem kompletně nainstaloval na stole sestavu s i5 6600K Windows 10 s erárním 1cm hliníkovým BOX pro Celerony. Dokonce jsem zapomněl připojit ventilátor. Úsporné funkce fungují a jel celou dobu na snížené frekvenci 800 MHz a teplota mezi 40 °C až 50 °C. Při instalaci obladačů a základních programů jelo všechno hezky plynule a ani mi to nepřišlo, že je něco špatně.Což ale logicky nedává smysl kupovat výkonný procesor a pak tímto způsobem jeho výkon škrtit. Potom jsem na něj osadil Ninju 4, jemně doladil násobiče pro vyšší Turbo na základním napětí a počítač je neslyšitelný. Při celodenní zátěži nemá procesor víc než 55 °C.

Ještě chvíli počkej. První verze CPU nejsou plně funkční (i když je to bezvýznamná chyba) a můžou se u nich (jak má intel ve zvyku u novinek) objevit ještě další mouchy. Zveřejňují se jen velmi závažné chyby a ty se projeví až po několika měsících provozu (umírající řadič RAM a pod.). Zkušenost velí, čekat. Pokud chceš PC hned, vezmi osvědčené komponenty. ☺

zase budú problémy s RAM ako u Nehalemu dnes?

no tak to zreklamuje, ne?

Pokud nemáš na sestavu bez grafiky, monitoru a operačního systému nachystaných alespoň 20 000 Kč, tak se ti Skylake nevyplatí.Proč? Levné i3 a i5 jsou prakticky nesehnatelné a výrazně rychlejší než minulá a předminulá generace nejsou, zajímavé desky s H170 a B150 nejsou skladem (tím myslím různé kousky s pětiletou zárukou jako Asus Vanguard, které pořizuješ z důvodu dlouhodobé investice a možnosti upgradu). Stejně tak pokud nebudeš kupovat zdroj kompatibilní s úspornými ErP2013 a C6&C7 (ne, nálepka na zdrojích Eurocase tuto vlastnost opravdu negarantuje - papír toho snese opravdu hodně). Koupí desky pro Skylake připlácíš okolo 150 Kč/kus za různé převodníky navíc - Skylake nemá nativně D-Sub (čip od Realteku), USB 3.1 je přes další převodník ASMedia... Zkrátka a dobře, pokud nekupuješ desku střední třídy se Z170 a k tomu odemčené Core i5-6600K, tak se ti Skylake v říjnu 2015 nevyplatí.

no ja uvazoval o tehle desce http://www.czc.cz/asus-maximus-viii-ranger-... a proč zrovna 6600k?

vyhozené peníze. z170 deska za 3500 bude pro vaše účely stejně dobrá a přetaktování bude stejné. Tyhle desky jsou pro nadšence a overclockery.

Jako do dubu.Skylake má smysl:1) snížit spotřebu2) moderní technologieSkylake nemá smysl:3) poměr cena/výkon4) stejné parametry jako minulá generacead 1) lepší neořezaná deska (kvalitnější součástky, které nepojedou na krev) + procesor se snížením TDP nebo levný zamčený (nedá se prakticky sehnat) + kvalitní zdroj s výstupem na bázi DC-DC a certifikace Gold/Platinum/Titanium + grafika Maxwell v2.0 nebo Radeon Nano = cena mimo rozpočet tazatelead 2) moderní technologie jako Thunderbolt v3, USB 3.1, M.2, SATA Express... mají pouze nejdražší desky s H170 a Z170. Levnější modely jsou vybavené stejně jako předchozí generace a jak desky pro Skylake, tak procesory se stejným výkonem jako Haswell stojí podstatně více. Zamčené procesory znemožňují jakékoliv přetaktování a ladění výkonu (a to včetně RAM).ad 3) vlastně souhrn bodu 1 a 2 - nejkvalitnější a nejvybavenější věci nikdy nemají tak dobrý poměr cena/výkon. Stejně tak Core i7-6700K stojí přibliženě tolik, co nativní šestijádro do LGA 2011 v3 a stejně jako výběhové LGA 2011. Skylake má dokonce nižší výkon než bazarové šestijádrové modely procesorů do LGA 1366 (bavíme se o částce zhruba 5000 Kč deska včetně procesoru).ad 4) souvisí s předchozími body. Nové instrukce a fičury jsou podporovány pouze od Windows 10 nahoru, programátoři průměrné aplikace ještě dneska nevyužili plně potenciál instrukcí procesorů Core 2 Duo (tím nemyslím benchmarky a různé enkodéry na h264 a h265). Jinými slovy - v běžné aplikaci ti dá Core i5-4570 Haswell na stejné frekvenci jako Core i5-6500 Skylake stejný výkon.Modelová sestava s Core i5-4570 Haswell:-- Intel Core i5-4570 (Alza 5 895 Kč)-- MSI H97 PC Mate (Alza 2 379 Kč)-- Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport (Alza 1 199 Kč)-- Seasonic G Series 450 W (Alza 2 609 Ukázat celý příspěvek

A mě to píšete proč? Já snad něco takového popírám?

Píšu to proto, že je marný o tom Vítka přesvědčovat.

Ahoj tak jsem zde vse precetl a myslím si ze dnes opravdu nema smysl kupovat skylake, jsem jeden z tech co nad tim take uvazoval. koupit procesor odemceny s podporou 2133 ram je fajn, ovcem narust je jen diky istrukcim ktere jsou uz rok stare u AMD x4 860 Kty ovsem maji jen 1600 ram podporovanou. Takze take sam nevim co si prave dnes mam poridit.Ja narozdil od neho chci sestavit PC na monitor ktery je jen 1960 x 1150 rozliseni.Nema asi moc smysl porizovat grafiku tipu r9 380 natos drassi, gtx 960 take byla uvaha.Poradte prosim me, co by jste vzali vy. SESTAVA: x4 860K + ddr3 sice podporuje 1600 ale casovani zvisim 2400Mhz neni to takovy rozdil financni 8Gb Kingston HyperX Fury Black 8GB, nebo 16Gb tady uz to je 1000Kc k tomu bud gtx 950, nebo 960, a nebo gtx 750 ti. Zda by bylo lepsi r9 380 asi ano ale cena je uz pro me velka. Zdroj Fortron HYPER S 600, 600WDesku asi tuto ASUS A88XM-A - AMD A88XChtel bych se dostat tak do 18 tis, komplet.Disk ssd a 2 tera mam, skrin taky mam, dal bych to do puvodni stara ale v pohode z oceli a na srouby.Diky vsem za rady.

Romca 5 -> zaloz si svuj vlastni dotaz, bude to vic prehledne.A rovnou v nem odpovez na otazky v bodech: http://forum.zive.cz/viewtopic.php- taky budeme chtit vedet presny typ bedny co mas doma (popsat ji ale slovy: "je bílá" nestaci!), take ssd a tveho hddJinak ta sestava by mohla byt tahle: http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNebo muj navrh: https://www.alfa.cz/basket.php - s tim, ze se musi jeste dokoupit vetracky do bedny, a pripadne ze seznamu odstranit tu bednu (pokud bude ta tvoje pouzitelna)