» Poradna » Mobily

VGA to HDMI

http://m.ebay.com/itm Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto druhem adaptérů?

Odpovědi na otázku

Zkušenost, že do obou konců se strká kabel

A na co to konkrétně potřebuješ? U většiny grafiky je přiložena redukce DVI-VGA (pokud ne, stojí pár korun), takže za normálních okolností je to zcela zbytečná investice.

Ak má nejakú Radeon 7000, tak tam nie je ani DVI

Abych pravdu rekla, tak v elektronice se moc nevyznam. Kazdopadne mam starej notebook s vstupem pouze VGA a potrebovala bych ho propojit s novym televizorem pres HDMI kabel.. Moznost prevodu VGA na DVI me napadla (adapter stoji 80Kc) Jenomze bych potom musela prevest jeste DVI na HDMI.. No.. je to na mne slozite Proste hledam nejjednodušší moznosti.. Jinak dekuji za odpoved

o aký NB ide? Zrejme o starší ak nemá HDMI. LCD nemá VGA vstup?

IMB Thin pad.. Jinak nevim.. televize asi ma VGA ale je to slozitejsi, potrebuji to proste pres HDMI..

Thinkpad? Generál Thinkpad? Nebo plukovník Thinkpad? Tak se opravte, chlape!

Za 80 Kč je adaptér z DVI-I na VGA což je něco zcela jiného než převod z VGA na HDMI. VGA je analogový signál, HDMI digitální. Ten převodník e-bay by měl fungovat a jak sama vidíte je téměř 8x dražší, protože v něm je integrovaný obvod který z analogového signálu vytvoří digitální. Skutečností ovšem je, že v NB se z digitálního signálu pro LCD konvertuje tento signál na analogový pro VGA výstup a vy to nyní zase budete konvertovat z analogového na digitální a takováto konverse tomu obrazovému signálu zrovna na kvalitě nepřidá. Navíc po HDMI se většinou přenáší i zvukový signál a ten na VGA výstupu z NB pochopitelně není, čili budete muset zvlášť propojit zvukový signál z NB do vstupu TV. Ale to žádný problém nepředstavuje, to je kabel za pár desetikorun. Možná by stálo za úvahu to, že dnes existují adaptéry které umí ten digitální signál vytáhnout přes USB do HDMI čímž by odpadla ta dvojitá konverse. Je ovšem otázka zda by to váš NB zvládl.

Dekuji za radu Hledala jsem USB HDMI propojky ale nejak nenasla Nemohl byste mi sem prosim hodit odkaz kde se to da koupit?

http://www.czc.cz/premiumcord-usb-3-0-reduk... |+Skladem+%2B+cena+|+Pobo%C4%8Dky&gclid=CLjN5o_k8L8CFU_JtAodlkYAVQ

Alza, CZC a pod. Ale jak jsem se tak díval, tak aby to bylo ke koukání (patrně to chcete na filmy a pod.) tak přes USB 2.0 to asi nebude žádná sláva a USB 3.0 zřejmě váš NB neumí. Tak asi nakonec bude nejlepší řešení ta původně zmíněná dvojitá konverse.

ten prevodnik ma audio vstup, i propojovaci kablik. Staci, kdyz vystup ze zvukovky propoji s tim prevodnikem a zvuk uz pujde i v hdmi