» Poradna » Počítačové sítě

Veřejná IPv6 nebo VPN zdarma

Ahoj. Řeším jak propojit svoje zařízení (Windows, android, Linux) a neplatit za veřejné IPv4. Mám optiku t mobile která neumí IPv6 a IPv4 je za NAT (nechci platit za veřejné IPv4 na několika místech včetně mobilů).Když bych použil 1111 warp tak získám i veřejnou IPv6? Asi bude pokaždé jiná..Pak mě napadá třebahttps://www.radmin-vpn.com/cz/http://www.vpnhosting.cz/wiki/index.php/N2n_GuiRychlost potřebuji 100 MbpsNebo co by jste doporučili, jak řešíte propojení PC aniž by jste museli platit?

Odpovědi na otázku

co chces prepojit??? Ako kam preco???

Veřejná IP ti stačí pouze na jediném místě, ze všech ostatních lokalit se můžeš připojit k ní. A jelikož nikdo netuší, co vlastně řešíš, tak není co poradit.

Ale poradils dobre. verejnou IP jen na jedno pripojeni, nejlepe tak kde koncovy bod umi VPN server. At uz PC, nebo nejaky lepsi router. napr Mikrotik s WireGuard a ostatni zarizeni se na nej mohou prihlasit odkudkoli, napr verejna kavarna, Wifi pracovni a taky GSM/4G LTE apod. a kdyz dobre nastavis allowed address tak se to bude tvarit to pripojeni jako bys byl fyzicky pripojen v te siti s VPN

nejprve prosím o ujasnění toho co si představujete pod pojmem "propojit svoje zařízení (Windows, android, Linux)"Tedy jakou očekáváte funkcionalitu ?Pak se můžeme bavit o nějakých technických řešeních

zrovna T-mobile dával vždy všude veřejnou IP zdarma. Už to tak není? Alespoň tedy u DSL to tak vždy bylo, pochybuju že na optice by tmobile veřejnou IP nedával?

Už to tak hodně dávno není. A platilo to spíš pro O2, než pro TM. IPv4 adresy už víceméně došly a zdarma už je několik let nikdo nedává. Minimálně ne statické.

No nevím, minimálně na kabelovce máš k dispozici 3 veřejné IP adresy a v případě tarifu na IČO je jedna statická v ceně a k tomu 5 dynamických.

Který poskytovatel to davá? .Kdysi dávalo veřejnou statickou i UPC, ale pak to taky zařízli, nechali ji sice veřejnou, ale poměrně často se měnila.

exUPC / Vodafone

Jo, jednou za rok dva ji fakt zmeni. Je to srumec! Vubec nestiham. :o)(V praxi tohle hodne zavisi na konkretni lokalite.)

A kdo to nechce resit, muze si na tom zarizeni udelat DDNS a zmena berejne dynamicke IP je mu u zadele uplne. Ja si DNS zaznam menim rucne. Presne jak pises, jednou, dvakrat do roka.

Tak. Rekord byl myslim neco malo pres 4 roky s jednou IP. Ta aktualni jede asi 20 mesicu. Na DDNS se muzu.. ale ta moznost je tu vzdycky.

Já tedy IPv4 k T-Mobile ADSL dostal. Jestli je statická už nevím musel bych se kouknout do smlouvy, ale na infolince mi tvrdili, že je statická a za tu dobu co mám od nich připojení (více jak rok) se mi IP nezměnila takže asi bude statická. Ale mám to k nejvyššímu ADSL tarifu co T-Mobile nabízí, tak nevím jestli to je i k nižším rychlostem.

Davali "vsichni", zdaleka nejen TM, ale uz je to davno. Dneska je to vetsinou privatni IPv4 s nejakou vyznamne domrvenou implementaci IPv6.

DDNS řeším pomocí QNAP, VPN mám v Mikrotiku, peery v mobilu, notebooku ... Připojím se odkudkoliv do své LAN.

Takže máš dynamickou veřejku? A proč tu DDNS taky neřešíš na mikrotiku?

Zatím mi to tak vyhovuje.

bez veřejný IP ti asi DDNS nepomůže. Takže proč to sem píšeš ? Chtěl si se nám pochlubit řešením který tazatel nemůže použít ??

Spousta lidi neumi rozlisovat mezi verejnou a dynamickou IP adresou, mysli si ze to je totez.

Tak snad se to s příchodem IPv6 zlepší.

Jo, zlepsi. Tam uz toho nepoberou tolik, ze se snad konecne nebudou vyjadrovat k vecem, ktere jsou uplne mimo ne. Mimone. :o))))

Blablabla, vrať se do školy.

Já se rád nechám poučit, k čemu je ddns dobré v případě neveřejné adresy.

No abyste měl krásný DNS záznam na providerův NAT, přece!

JJ, to se vzdycky hodi. ;o)

Oracle free tier. Varejna ipv4 zdarma. Na tom si rozchod wireguard a pouzivej oracle jako prostrednika.

Ano. Zerotier je perfektní řešení. Řeší i to když si schovaný za NAT a nemáš veřejnou IP adresu. A neřeším jestli se ta adresa mění nebo je statická. Na to DDNS je k ničemu. Zerotier existuje jako package do Mikrotik a třeba NAS od Asustor ho už taky umí. Případně nějake starší Raspberry nebo nějaký stroj s Linuxem. Zkrátka něco na čem ti ten klient poběží.

20 zařízení zdarma