» Poradna » Web a internet

Veřejna IP Adresa

Zdravím vás.Jak prosím zjistím,jestli mám veřejnou IP Adresu?Jsem připojen přes WIFI.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Chceš založit hrací server co ? já to zjistil tak že jsem poslal email mému poskytovateli internetu.

zjistíš např. na stránkách http://www.mojeip.cz/

Na tom zjištíš jen tvojí odchozí IP, ale ne, jestli je veřejná

Pokud je stejná, jako externí adresa tvého routeru nebo modemu, tak je.

To ano, ale nemusí to platit naopak. To znamená, že v routeru máš vnější adresu jinou, než ti ukáže mojeip.cz, přesto ale můžeš mít veřejnou IP. Poskytovatel internetu totiž může tvoji přidělenou veřejnou IP směrovat na nějakou IP v jeho vnitřní síti, kterou ty máš v v routeru jako svoji vnější.

1) Podíváš se do smlouvy.2) Podíváš se do administrace routeru.3) Zkusíš "tracert".

POkud o tom nevíš tak nemáš, ale pravděpodobně ti to řekne poskytovatel internetu.

No já mám UPC internet. Když chceš veřejnou ip tak u mě to je že si dám cmd tam ipconfig a jak tak je výchozí brána tak to napíšu do prohlížeče přihlásím se je to asi jméno admin heslo to samé. Dal jsem přesměrování vyplnil jsem to a jestli chceš např minecraft tak tam zadáš do ip ip počítače a výchozí bude ta na mojeip.cz

Takto si ale nezřídí veřejnou IP adresu. Takto si jen zprovozní přesměrování portů v routeru. Ale veřejnou IP adresu musí mít v první řadě od poskytovatele internetu, což většinou nemá, musí se o ni žádat.

Například UPC ji myslím přiděluje ke všemu.

Jj, UPC má standardně veřejnou IP, jenže není statická a mění se různě. Za statickou už se musí platit.

když jsem dělal technika u jednoho většího lokálního providera, tak jsme dávali veřejnou IP adresu automaticky všem zákazníkům. Takže spoléhat na "pokud o tom nevíš tak nemáš", je zcestné.

Aby tam tomu Dašovskýmu někdo nakonec zbyl...

Stejně tak se ani nedá spoléhat na to, že ji dostaneš. Já si troufám tvrdit, že většina lokálních poskytovatelů veřejné IP nedává. A to na základě zkušenosti z praxe při zřizování přístupu přes internet do kamerových systémů. U lokálních plskytovatelů o to zákazník musel většinou žádat. Plusem ale bylo, že někteří to na požádání zřádili zdarma, jiný za symbolický jednorázový poplatek 100kč a jiní za malý příplatek k měsíčnímu paušálu do 50kč.

Jakou adresu ti postytovatel přidělil na WAN port tvého routeru, nebo na počítač, pokud router nemáš? Porovnej ji s www.whatismyip.com a bude jasno.Adresy 10.x.x.x, 172.16.x.x-172.31.x.x a 192.168.x.x, NEJSOU VEŘEJNÉ.

To celkem nic nedokazuje. Ja mam 10.3.107.2 a presto verejnou IP mam.

Ano, pokud ti poskytovatel forwarduje buď všechno nebo jen některé porty z veřejné adresy, vypadá to z venku jako bys měl veřejnou adresu. Je to jen o nakonfigurování NATu . Ale ty tu veřejnou adresu nemáš, má ji poskytovatel Případně, pokud používáš nějakou variantu tunelování, můžeš mít veřejnou adresu na virtuálním interface...

To je ale z hlediska použití nepodstatné. Pokud ti poskytovatel forwardne všechny porty, tak máš plný přístup z vnějšku, jako bys veřejnou IP měl a v podstatě ji máš. To že nesedí číslo IP tvého WAN s číslem IP přes kterou přistupuješ zvenčí, je úplně jedno. Reálnou veřejnou IP bys už nic navíc nezískal.

Těžko říct jestli máš veřejnou IP adresu, ale v dnešní době jejich nedostatku je to spíš nepravděpodobné. Když sem dáš traceroute a screen ze tránky např www.mojeip.cz tak pak by se už dalo mnohem přesněji odhadovat.

zvedneš telefon, zavoláš poskytovateli internetu a zeptáš se ho.