» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vážný problém s PC nikdy jsme nenašel odpověď

Zdravím, Nejdříve se chci omluvit předem za své pravopisné chyby jelikož jsme tak trochu dis. a píši rychle , jelikož nevím jak dlouho mě muj pc nechá ještě online Zdravím , upřimně začnu tím že jsme svůj problém hledal na netu ale bohužel jsme nenašel nic co by se schodovalo k mému případu. A tak poprvé jsme se rozhodl zeptat expertu tady ! :) Můj problém je takový že pc se buď nudí nebo nevím ale když pc zapnu každý den (je vypnutý jen přes noc) tak funguje vše v pohodě... ale když odjedu a vratím se třeba za 2 dny a jdu ho zapnout tak mi to dělá následující : Normálně zapnu,přihlásím obrazovka se načte a sekne se to , nejde myš ani klavesnice , ani když to vypojím a zapojím nejde to , Po resetu mi z černá obrazovka a nerozsvití se , pc normál jede...a resetování se mu moc nechce musím ho vyrvat ze zdi aby se vypl... když to dám zase do zdi , a zapnu uděla to stejné... nebo se normálně přihlásím a ve přípravě na plochu se to sekne... většinou mi vždy pomohlo vyrvat ho ze zdi nechat 10 min odležet a zapnout z 50% to pak šlo v pohodě... Ještě něco , vždy když nesviti obrazovka a pc normálně jede tak docela silně obrazovka píska?hučí? nevím ale vydáva divný zvuk.Zrovna dneska co pc byl vypnutý od včerejška 15:00 tak ted jsme ho zapl a blikala mi obrazovka typu načítaní windows zhanula a rozsvitila se ... přihlásil jsme se , a zase zhasnula... když jsme ji ručně vypnul a zapnul chviličku svitila a zase tma.... po resetu to vše šlo v pohodě... ale mam takové divné tušení že tyhle naznaky něco znamenají normální pc tohle neděla... Jinak pc jsme po každém tom pádu co jsme tu vypsal dukladně vyluxoval a zkontroloval konektory... Budu všem moc vdečný za rady a typy! :) Děkuji

Odpovědi na otázku

Bohušů, nenapíšeš co máš za windows, nenapíšeš co máš za konfiguraci v pc a chceš poradit?Tak já to zkusím, nejprve se mrkni so správce zařízení, zda není nějaký problém.A za druhé se mrkni do prohlížeče událostí win, zda je tam popsán problém se startem win.

Vypnuté znamená bez přívodu el. do pc? nebo jen stiskem tlačítka.Důkladné vyluxování a i kontrola konektorů zavání průšvihem.Chladiče nejsou uvolněny po tak důkladném luxování?

Zjevně nejen výmluva na dys-cokoliv, ale i záchvaty grafománie.Odnést do servisu. Tohle nikdo příčetný nebude číst, leda pod vlivem. Navíc není vůbec známo, o jakou sestavu vůbec jde - notebook/desktop...

PC se neluxují, PC se vyfoukávají od prachu. Vysavačem můžeš leda vysát podlahu/poličku na které ten PC stojí.

No to jsou rady od těch nade mnou, určitě Ti to moc pomohlo Podle popisu odhaduji, že je problém v elektrolytických kondenzátorech na základní desce, případně ve zdroji. Zkus je prohlédnout, zda nejsou nafouklé nebo rovnou vyteklé.

dyž se něco schoduje je každá rada drahá

Tak si zkusím taky zavěštit z křišťálové koule...Bez ohledu na to, co máš za widle, bych si zkusil nabootovat do nezávislého OS (live linux) a koukal bych, zda se popsané "jevy" znovu projevují, pokud ne, máš odpověď (bordel widle). Pokud ty "jevy" budou znova, tak pude o HW problémy (což se jeví nejvíc pravděpodobné, dle výpisu "jevů", nebo o případné špatné nakonfigurování BIOsu, ikdyž tohle běžní uživatelé nenastavují a v defaultních nastaveních desek vše šlape jak má. Takže zásadní moment=RAMky a zdroj, popřípadě ty nafouklý kondíky na základce. To už je pak o penězích a výměnách případných zjištěných kusů (pokud je to desktop), pokud je to laptop, vyhoď to z okna

To nevidíte jaké má widle?Je to uvedeno hned za jeho neúplnou IP adresou, pokud vám ikona nic neříká, najeďte nad ní kurzorem myši (První ikona OS, druhá prohlížeč).

Odpověď webového prohlížeče webovému serveru lze snadno upravit. Změna identity prohlížeče je často v menu., i když tady něco takového nepředpokládám.Navíc mu to asi nefunguje >> je to zpět na výchozím bodu.

Netaktovals procesor? Pro jistotu bych zkusil zresetovat BIOS na základní nastavení.

Servis. Nebo lepší popis problému a pravdu, vyber si.

Já to vidím na moji oblíbenou baterku na MB. Píše, že PC na delší dobu odpojuje ze zásuvky.

Nazdar bohušu ! tohle když ti delá pc je na 95% odchadzejici deska teda budu přesnejšiodchazdaji kondenzatory a to bud přimo na desce nebo ve v zdroji teda deska nebo zdroj.vypni mašinu odpoj zdroj a dukladne pozri zdroj a samotnou desku. Kdyz uvidiš neco male vypouklé nebo male roztekle je to kondenzátor ktery to vzdal zcypnul,a sním scipa aj deska nebo zdroj dobra rada kup si novu masinu.