» Poradna » Web a internet

Varovný e-mail od FB

Ahoj, dneska v noci mi přišlo mailem upozornění od FB, že byl realizovaný pokus o neautorizovaný přístup na účet https://prnt.sc/f9zj2o. Dávno poté, co jsem ukončil práci na PC byl offline, smartphone nepoužívám. Ve svém profilu nemám uveden e-mail tak, aby byl viditelný pro přátele, natož pro veřejnost. Zajímalo by mě, zda je toto opravdu problém a mohlo jít o pokus o napadení mého účtu, anebo se stává, že daný mail byl odeslán nějakou chybou ze strany FB. Dvojfázové ověření jsem do dané chvíle nepoužíval (což jsem promptně změnil).

Odpovědi na otázku

FBI varovné maily neposílá, ale rovnou si pak pro tebe dojede. Takže rozhodně fake.

Tak ses zviditelnil, výborně. Cítíš se o něco lépe?

Správně, to že jsi paranoidní neznamená, že po tobě nejdou!

Přečti si dotaz, než začneš odpovídat blbosti

V případě takových vylízanců jako je on je to marné. Holt pánbíček mu místo šedé hmoty nadělil do lebky tu hnědou, co už.

Vojtíšek se nám přestane vztekat, nebo bude bez Večerníčku.

Hele anonyme, co kdybys mi to řekl do očí? Uvidíme, jaký budeš frajer. Co říkáš?

https://www.facebook.com/help/1634546593478660 - teda je to od nich. Niekto sa pravdepodobne pokúšal miesto teba prihlásiť na FB pod tvojim kontom.6e bol PC offline, že smartfon nepoužívaš - irelevantné. Na FB sa predsa môžeš svojim loginom prihlásiť z ktoréhokoľvek počítača, kdekoľvek (skoro kdekoľvek - Čína, severná Kórea asi nie) na svete.

Děkuji za první konstruktivní odpověď . Dle mého zjištění e-mail skutečně pochází od FB soudě dle dané adresy. Že jsem byl offline jsem napsal proto, abych vyloučil případné uživatelské pochybení, zadání neplatného hesla z důvodu překlepu, nechtěného kliknutí na odkaz k vygenerování hesla apod. Jinak na FB se přihlašuji zcela výhradně na svém domácím PC, i tam pokaždé když končím mažu data prohlížeče. Rozhodně nehrozí, že bych se někde přihlásil v kavárně či jinde, lehkomyslně zavřel prohlížeč a dal útočníkovi šanci, aby mohl takovou akci provést. I proto mě zaráží to, co se stalo a přemýšlím nad důvody. Jestli jsem se stal obětí nějakého plošného útoku (což bych byl relativně klidný) anebo nějaké cílené akce namířené vyloženě vůči mé osobě. Pak se nabízí, jak je možné, že se tak stalo, když nemám v profilu uvedený e-mail, nevidí ho ani přátelé, ani veřejnost. Pak se nabízí otázka, dá se takový pokus o neautorizovaný přístup zmapovat? Tj. zjistit odkud byla daná akce realizována, zeměpisná lokace, IP? Vím, že v nastavení figuruje seznam posledních úspěšných přihlášení, ale archivují se i ty pokusy o neúspěšné?

Ano, další příspěvek k věci od jedince, který patrně uprchl z Jedličkova ústavu. Takže ses nám zviditelnil (nechci psát vyblinkal, to je neslušné) a copak nám ukážeš dále?