» Poradna » Počítačové sítě

Varovná tabulka na obrazovce od Firefox Mozilla - co s tím?

Systém WXP. Poštovní klient Firefox Mozilla. Prosím, ukázalo mi to na obrazovce následující text v tabulce:

"Toto připojení není důvěryhodné
Požádali jste Firefox o zabezpečené připojení k serveru login.seznam.cz, ale nelze ověřit, že tomu tak skutečně je. Pokud je požadováno zabezpečené připojení, měl by server předložit důvěryhodnou identifikaci a tím prokázat, že se připojujete na správné místo. Nicméně, identita tohoto serveru nemohla být ověřena.

Co mám teď dělat?
Pokud se k tomuto serveru obvykle připojujete bez problému, může tato chyba znamenat, že se za tento server někdo snaží vydávat, a neměli byste pokračovat.

Technické detaily

Vím, o co se jedná
Pokud chápete rizika, můžete Firefox požádat o výjimku a začít identifikaci tohoto serveru důvěřovat. I když tomuto serveru důvěřujete, může tato chyba znamenat, že vám někdo odposlouchává připojení. Nepřidávejte výjimku, pokud si nejste jisti, že tento server má dobrý důvod nepoužívat důvěryhodnou identifikaci."

Tento tex v tabulce se mi na obrazovce zjevil, prosím, co s tím mám dělat. Zdraví Jarda

Odpovědi na otázku

Pokud stránce důvěřuješ, schval jí certifikát, pokud ne jdi pryč.

Zdravím, díky za radu, udělám to tak, pokud se mi ta tabulka zase objeví. Díky, zdraví Jarda.