Vadný HDD?

Zdar, mám takový dotaz cca půl rok jsem měl v počítači disk, který jel v pohodě jménem Seagate Desktop 1TB dneska z ničeho nic, když jsem zapnul počítač mi windows nabíhal neskutečně pomalu a vše mi co chvilku neodpovídalo bylo to hned po aktualizaci na w10 tak jsem si řekl, že asi vadný windows tak jsem si trošku pogooglil a psali tam, ať zkontroluji disk programem HD Tune tak jsem zkusil Benchmark a maximální čtecí a zapisovací rychlost se mi pohybuje na 0,4mb/sec což jsi myslím, že není normální, tak se chci zeptat zda-li tu byl někdo s takovým problémem, nebo mám jít rovnou na reklamaci, jelikož disk mám ještě rok a půl v záloze a ještě chci napsat, že nemůžu ani zkusit Benchmark na errory jelikož se mi to ani nerozjede, jak je to pomalé díky.

Odpovědi na otázku

Test disku spusteny z W10? Nez bych reklamoval, otestnul bych to z nejakeho live distra - tim se vliv pripadne pokazeneho systemu eliminuje.

A jak to otestnu z live distra?

Pro vas mozna jednudussi bude Hirens Boot CD, ten HD Tune obsahuje taky.