» Poradna » Notebooky

Vada grafiky či jen obrazovka nakřapnuta

zdravim dostal se mi do rukou notebook ale na obrazovce se jsou dvě pruhy vypada jako by grafika byla odpalena ale na obrazovce jsou jen dva pruhy jinak okolí je normal kvalita neni nic rozmazane zkusil jsem zapojit monitor a tam vše ok,videa přes youtube filmy jdou v poho bez sekani či chyb textur,je možne že obrazovka jen dostala ranu a tudiž je nalomenej nebo je napul odpalena grafika co ještě zvlada na externím monitoru zobrazovat v normalně ale na vychozí obrazovce už nezobrazi korektně?nemam zkušenosti na pul odpalenou grafikou a nemohu usoudit co muže bejt za chybu

Odpovědi na otázku

fotku

Vadný monitor, pravděpodobně vadné tranzistory, které spínají ten řádek nebo sloupec pixelů.

Když zmáčneš prstem u pruhu, tak zmizí?

Nešlo by to napsat normálně a slušně česky?

Pruhy o velikosti jednoho pixelu = je pryč monitor. Stačí udělat cap obrazovky a podívat se, bude-li se chyba posouvat se snímkem je to grafika, nebude-li je to monitor.

a to se děla jak?

Snadno:http://abload.de/img/xpsnap0016m4sc9.pngprostě uložíš screen.

No jistě, a jelikož se to jistě "nepohybuje" se screenem (obrázkem) je to na 99,975 % monitor, jedna řada px nedostává instrukce = reklamace / výměna.

no vtom doufam jelikož mxm IImodul(graficka karta)stojí 1500-3500 by se mi nechtělo kupovat ale lcd stoji 1000 což defakto už jde,když připojim na externí monitor vše jede v pořadku probehne v poho přes furmark hry san andreas 3d mark tež proběhne v pořadku bez artefaktu ale potřeboval jsem na stopro vědět co stím je,děkuji za radu

Staci pripojit jiny monitor. Kdyz to na nem nebude, je puvodni monitor vadny.(Slusny monitor domaci stoji 3000-4000Kc. Za ty penize slusnou herni GK urcite neporidite.)

diky ale ja na notebooku nehraju a když už tak maximalně pul hodky,a tituli san andreas flatout 2 prostě takove ty klasiky,ja notebook používam jen na filmy a na net,stolní pc mam vcelku slušnou tak proč bejt trouba a vyhazovat několik desitek tacu za jako by herní notebook ktery sice jako herni se tvaří podle vysledku fps atd ale co dobou funkčnosti je jina,vím že čím vice se hraje na notebooku tím vice se blíží zníčeni hw,a když už ntb jako herni tak aspon s vymněnitelnou grafikou mxm modul