» Poradna » Notebooky

V NTB Asus A3h mi nejde PATA SSD disk

V NTB Asus A3h mi umřel klasický PATA disk. Zakoupil jsem tedy 2,5" SSD disk Transcend 32GB. Spustil jsem instalaci WIN XP, ta se ale zastavila po 3 min., kontrolka disku svítila a nic se nedělo. Asi po 15min. jsem NTB násilně vypnul a zkusil instalaci WIN7. Ty brzo skončily na BSOD. Přehodil jsem tedy disk do stolního PC a WIN XP nainstaloval bez problémů. Následně jsem jej zas dal do NTB a WIN XP najely a začal jsem doinstalovávat drivery. Asi po třetím driveru disk "zatuhnul" a nebylo se na něj možné dostat jakýmkoliv způsobem, ani přes nástroje pomocí Hiren's Boot. Disk jsem úspěšně vyreklamoval a nyní mám nový, ale se stejným problémem ... nejde nainstalovat Win XP/7V BIOSu NTB disk normálně vidím ...Co s tím?

Odpovědi na otázku

Co je to přesně za modelovou řadu toho Transcendu? Dělají se v opravdu v hooodně rozdílném provedení - od sračkoidního JMicronu přes Sillicon Motion po SandForce (většina z nich má převodník SATA-PATA).

Jedná se o typ TS32GPSD330, HDD SSD Transcend SSD330, IDE, 2,5" - 32GB, serial.no. B327160372

Zvládneš si v jiném počítači vyrobit podle tohoto postupu Hiren's boot CD na flashku a provést Secure Erase přes program HDDErase?http://www.hirensbootcd.org/usb-booting/Je tam menu tuším DOS programs, HDD Tools a proklikáš se až k HDD Erase.http://diit.cz/clanek/jak-z-toho-venHned po provedení nainstaluj Windows XP, ovladače čipsetu a hned na to Flash Firehttp://uloz.to/xn3784nZ/flashfire-v0-99-zipA potom sem nahoď snímek z ATTO benchmarku.

+ ještě poprosím o snímek z programu Crystal Disk Info.

Tak pomocí HDDErase mi disk umřel natvrdo, že ho nevidí ani BIOS ...

Mozna MB odpaluje disky.

To si nemyslím, DVD jede v poho a disk umřel na cvakačku ...

Ničitel disků. Chudák prodejce. Já už bych s tebou pěkně vyběhl!

Tak mám zas vyměněný disk, už mám třetí ... Pořád stejná závada, WIN nejdou nainstalovat, instalace UBUNTU 12.04 asi po 20 min. neznámá chyba ...Zatím mi tam funguje pouze SLAX, ale páč Linux neumím, tak to pro mě není řešení ...

taxem to po týdnu rozchodil ... Nainstaloval jsem WIN XP na jiném počítači a pak disk přenesl (jako u prvního disku). Po každé instalaci driveru jsem prováděl restart, sice se to jednou "kouslo", ale pak to jelo dál ... U aktualizací to samé ... (2x vytuhnutí)Občas to sice na několik vteřin "zamrzne", ale aspoň to nějak funguje ...

Linux by tam nešiel?