USB s ochranou přístupu

Dobrý den všem,hledám USB s možností ochrany přístupu k němu. Vím, že existují USB s různými čtečkami otisku prstu (viz dole) - nebo třeba s mechanickým zámkem - hledám ale zařízení, ze kterého bude možné bootovat (až po úspěšném načtení otisku nebo zadání kombinace).Nejsem si jistý, zda to "šifrování/zamykání" nemá na starosti nějaká aplikace - tedy zda je ho možné použít už při bootování (bez běžícího OS a tedy nainstalované aplikace).https://www.alza.cz/kingston-datatraveler-loc... Díky za jakýkoliv tip - uznávám, že to řešení zní kostrbatě, ale je to kupodivu praktické pro účel, který hledám ;)Hezký den

Odpovědi na otázku

Co konkrétně chcež z ní bootovat?

Ano, bootovat (tedy az po zadani hesla / odemceni)

Já se ptám co konkrétně, jaký systém .........

Neviem, ci som spravne pochopil, ale toto pouzivam:http://www.zalman.co.kr/contents/products/view.htmlData su HW sifrovane, odomyka sa to zadanim PIN pri pripojeni disku(disk nie je sucastou produktu)

Mam Zalman VE-300 a VE-400 a take doporucuji, je to uzasny pomocnik. Krome HW ochrany proti zapisu a VE-400 navic sifrovani umi oba jeste USB emulaci FDD, USB, DVD a nebo HDD.

to zni zajimave - diky ;)

Pridavam sa, akurat mal som mensi problem, ze po update FW sa mi zahadne zmenil PIN na nejaky iny, takze som musel disk formatovat. Vacsinu dat som mal aj inde, takze to problem nebol. Len by som upozornil, ze ak budes s tymto robit nejake operacie, tak si data radsej zalohuj.Inak po update FW na poslednu verizu tusim 2.0 funguje VE500 v pohode, pred tym to dost blblo.

Wow, nezávislý na OS? To vypadá dobře.

Ma to nejaky svoj linux, vies si cez displej vybrat rezim HDD/ODD alebo oboje naraz. Musis tam mat folder iso v koreni, kde davas vsetky iso z ktorych chces bootovat.Vzdy opo pridani alebo odobrati iso suboru je dobre to zasa cez tlacitka refreshnut.Funguje to podla ocakavani(VE-500) ale az po FW upgrade na najnovsi.Mozem odporucit, ak mas otazku konkretne posli sem: decluprefr@housat.comdocasny mailbox, budem tam pozerat asi 30 minut, potom to zavriem.

Ja mam starsi verze kde bylo omezeni cca 15 iso souboru ve slozce, nove verze jiz toto omezeni nema?

Netusim, ale urcite ich tam mam viac ako 15.

Ja bych o tomto omezeni take nevedel, nenarazit kdysi v jedne diskusi na stiznost uzivatele, kteremu se pri vetsim poctu ISO souboru v jedne slozce zobrazovalo jen tusim prvnich 15. Snad je tento nedostatek jiz odstranen v novejsich verzich a kdyby nahodou ne, tak se to nastesti da snadno obejit vytvorenim vice slozek v korenovem _ISO :)

tak limit počtu ISO by mi nevadil. Spíš jde o možnost mít zabezpečené úložiště např. firemních dat, které ale není závislé na konkrétním SW ani OS. Což tady se zdá být vyřešené.

No mozem povedat, ze ani tech support Zalmanu nedokaze tie data vytiahnut. AJ ked sa to da tazko nazvat tech supportom.Daval som sem prispevok o celej udalosti, malo by sa to dat najst.Dostaval som odpovede v lamanej anglictine, ze Are you OK?:DAle toto bol extremny pripad, proste som si nespravil zalohu dat pred flashovanim FW. Inak mi to sluzi k spokojnosti, odkedy to mam, nikdy som nehladal prazdne DVD a nikdy som nevytvaral USB flahku. Fakt spolahlive.

tak u Veracryptu mám taky smůlu, když nemám heslo ke kryptovanému kontejneru... Takže s tím člověk tak nějak počítá. A přenosné disky bys stejně měl mít zálohované. Spíš to může být super věc na služebky - když ti to někdo ukradne, má smůlu a tobě nehrozí, že se zmocní dat.

To v odkazu není USB, to je fleška na USB port. USB je sériová sběrnice pro mnoho a mnoho druhů zařízení.

OPRAVA - ano, az ted jsem si vsiml, ze jsem nenapsal, ze hledam USB Flash - (nikoliv USB port) - vim o tom, ze je mozne zakazat bootovani z USB (v BIOS a pod.) - ale to neni to spravne reseni, ktere hledam. Princip je uchranit obsah flash nikoliv obsah toho pocitace, na kterem bude z flash disku bootovano. (ten mne nezajima, prakticky se jedna o live OS na tom flash disku).Děkuji

Tak na toto su tie Zalmany ako stvorene.

jojo, vypada to, ze to bude to prave díky za pomoc....p.

Já na tohle používám VeraCrypt. Mám vytvořený několikagigový soubor, který lze namountovat pouze po zadání hesla do Veracryptu. Veracrypt mám portable na flashce vedle šifrovaného souboru, spustím, nasměruju, zadám dlouhé heslo a je to.Funguje to na jakékoliv levné flashce nebo SD kartě a nikdo si to neotevře, pokud to ztratím.