» Poradna » Notebooky

USB port nenačítá médium

Dobrý den, před nedávnem jsem zjistila, že jeden z mých USB portů na notebooku není schopen načíst mobilní telefon pro připojení jako médium. Když jsem postupně vyzkoušela další věci např.: kameru, mikrofon... port dané příslušenství sice nabíjel, ale nebyl je schopný načíst. Druhý USB port funguje bez problémů. Co se s tím dá dělat? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nejprve bych zkontroloval (pohledem) jestli nejsou v tom USB nějak ohnuté / překřížené či jinak mechanicky poškozené kontakty, a pokud ano, zkusit je opatrně narovnat. Již jsem viděl kontaktní plošky "srolované" až vzadu v konektoru - evidentně tam někdo cpal něco násilím.Pokud není konektor nijak viditelně mechanicky poškozený, pravděpodobně bude závada na základní desce -= servis = záleží jak je to starý ntb jestli to má cenu řešit

Poškozené tam nic není, jak říkám, port je schopen nabíjet mobil, ale už ho nenačte pro sdílení . Notebook není ani rok starý právě, proto mě to celkem zarazilo.

A dříve to v tomto konkrétním usb fungovalo? Určitě?

Fungovalo, jelikož jsem přes něj vždy zapojovala kameru a do druhého mikrofon. Ze dne na den port přestal tímto způsobem komunikovat.

Pokud to nebylo moc dávno (co to přestalo fungovat) použil bych bod obnovy.

Jestli nejsou kontakty poškozené, tak je zkusit jemně očistit. Když to nepomůže - servis.Jinak, na vysvětlenou: Nápajecí kontakty jsou jiné než datové, takže napájení může klidně fungovat.

Už jsem zkoušela i čistit stlačeným vzduchem, takže asi nezbývá nic jiného než servis.

Asi tě čeká výměna USB zásuvky, jestli to nebude něco horšího. Hlavně ať se do toho nepouští někdo doma. Zkus jenom kabelový USB konektor trošičku povytáhnout, jestli to, v nějakém bodě, nezareaguje. Kdyby ano, tak je to tutově zásuvka.