» Poradna » Notebooky

USB-C dock

Chci si koupit nový NTB a potřebuji k němu připojit dva monitory. Vyzná se někdo v rozdílech USB-C konektorů? Některý je thunderbolt 3, některý ne. Je možné dokovat přes nějakou redukci i klasický USB-C (3.1) konektor, který není thunderbolt? Umožňují všechny notebooky připojit dva monitory? Chci to připojit na HDMI, který je na notebooku a druhý přes ten dock, půjde to?

Odpovědi na otázku

Vyber si dockinu, která umí připojit 2 monitory. Dělá je např. I-Tec.

Omlouvám se, nějak jsem tu odpověď omylem smazal...Jde mi právě o to, jestli ty iTec docky nefungují jen přes thunderbolt, který můj budoucí notebook asi mít nebude (nebo bych si vybral raději asi s Thunderboltem)

Tak nesmazal, označil offtopic a zabalila se...pardon.

O Thunderboltu nikde nepíšou, jenom o tom, že grafika v nb musí umět 5k, zřejmě pro spojení s 5k monitory na dockině.

Na alze píšou u iTecu toto -"* Žádná USB-C dokovací stanice nepodporuje přes tento port přenos videa - to dokáže pouze dokovací stanice Thunderbolt 3."Odkaz zde https://www.alza.cz/i-tec-usb-c-travel-dockin... Přitom to HDMI na sobě má. Nerozumím tomu.

Tak jsem tuhle dockinu vyzkoušel a vskutku to nefungovalo na HDMI. Notebook Acer 13" ES13. Verze s USB3 funguje bez potíží. Nerozumím, kde je problém.