USB 3.0 přestalo fungovat

Zdravím, chtěl bych se zeptat, co mám dělat v případě, když mi přestaly fungovat USB 3.0 porty.Respektivě jde o to, že ještě včera všechno šlo tak jak má, ale pak jsem se rozhodl, že si přeinstaluji windowsi no a po přeinstalaci mi kompletně tyto porty začaly blbnout a vůbec nereagují tak jak mají.Což tím myslím třeba to, že když připojím něco do toho portu tak buď za 1.To počítač vůbec nezaznamená a nebo za 2.To zaznamená, ale bere se to, že to je jakoby připojený do USB 2.0 portu, protože když připojim obyčejný externí disk s USB 3.0 portem, tak ho to možná veme, ale když pak připojím nějaké zařízení, které se dá spustit pouze přes USB 3.0 tak ho to buď vůbec nezaznamená a nebo zaznamená, ale napíše mi to, že k používáná tohoto zařízení je potřeba ho připojit do USB 3.0 portu, což v tom připojený je, ale píše mi to, že není.Samozřejmě veškeré ovladače k mé základní desce či případně k daným hardwarům nainstalované mám a prostě i tak to nefunguje.Absolutně nechápu, kde může být problém, windowsi jsem přeinstalovával X krát, vždy úplně stejně jako i tentokrát a nikdy se mi nic takového nestalo.Proto se tedy ptám, nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

Pokud místo tvrze v nadpisu, který je samozřejmě blbý, přijmeš fakt, že OS, který jsi ráčil instalovat, je nainstalovaný špatně, blbě a nefunkčně, jse na velmi dobré cestě.

Samozřejmě "... tvrzení ...".

Díky za rychlou reakci.Tak v tomhle možná máte pravdu, protože ptal jsem se i na jiný poradnách, kde mi doporučovali hromadu věcí, který nefungovaly, každopádně tohle mi zatím nikdo neřekl no a mám silné tušení, že to je možná ten kámen úrazu.Protože, abych vás uvedl do děje tak ještě nějak před rokem, když jsem se rozhodl přeinstalovat OS, tak jsem vždycky jednoduše vybral můj sSDD na který se to bez nějakých problémů nainstalovalo, ale teď před asi tak 2 měsíci když jsem chtěl OS přeinstalovat tak najednou to už nešlo tak hladce a to z toho důvodu, že při výběru disku na který jsem chtěl OS nainstalovat mi to popravdě nešlo nainstalovat ani na jeden.Tady máte příklad toho, co všechno tam mám při instalaci na výběr - https://gyazo.com/63d954bc2a70ccf65e091d58b... .Mám tam prostě jeden SDD + jeden normální 1TB hardisk s tím, že kdysi jsem mohl windowsi nainstalovat jak na SDD tak i na normálně na hardisk, ale teď momentálně mi to jen tak nejde ani na jeden, protože tlačíko Další je šedý a když tam u obou disků kliknu na "Zobrazit podrobnosti" tak mi to napíše následující : https://gyazo.com/eb4e3a8e68d260f8e7e3b0671... https://gyazo.com/e57a56ad734468ff9fb2dd1c8... S tím, že teď v momentální době jsem ten OS nainstalovat asi tak, že jsem naformátoval SDD, pak jsem musel dát restart, no a ono když máte CD v mechanice tak vám to vždy při zapnutí píše, že musíte zmáčknout libovolnou klávesu s tím, že mě při spuštění se to ukáže jednou, což v tu chvíli nesmím na nic kliknout no a hned vzápětí se to napíše znovu, trošku jiným typem písma no a až v tu chvíli můžu zmáčknout klávesu s tím, že pak mě to klasicky přesměruje na instalaci a až tehdy jsem schopný ten OS nainstalovat na SDD, protože na tlačítko "Další" se už dá kliknout, ale při jiném postupu to nejde.Takže tedy má otázka zní - Co mám teď pro to, aby jsem správně Ukázat celý příspěvek

Omlouvám se, chtěl jsem napsat "SSD" né "SDD" :D

Jsem si tak nějak jistý, že zrovna v tomhle je problém, protože v ničem jiném už problém být nemůže, když jsem vyzkoušel snad všechno.Takže prostě potřebuji poradit jak zoptimalizovat tak všeobecně PC, aby při instalaci winů 7 mi to nepsalo ty chyby, které máte výše na těch obrázcích.Jak jsem psal tak dřív to šlo všechno bez problému a dokonce i to tlačítko "Odstranit" fungovalo normálně, teďkon už na něj nejde vůbec kliknout a jde to jenom naformátovat.

Ani zdaleka jsi ještě nevyzkoušel všechno, jak říkáš. Kdyby sis - poradím ti raději takovým "sekernickým způsobem", protože jinak by to bylo na román - UKLIDIL DATA a už jednou naprosto jednoduše se vykašlal na GPT a dynamické disky, naformátoval drive na známou a běhající klasiku typu MBR, nabootoval běžnou instalaci W7, W8.1 nebo W10 ať už z flashky nebo DVD, tak budeš mít vystráno.A až si po instalaci uschováš takto vzniklý OS (abys v případě maléru mohl OS naklonovat zpět), budeš mít naprosto klidně - nepřeháním - vystaráno zcela běžně na 4-7 roků.

No bohužel problém je v tom, že já jsem v tomhle naprostý laik a to co tady teď píšete ohledně GPT, MBR tak vůbec ani nevím co tyto pojmy znamenají.Prostě bylo by možné mi to nějak vysvětlit a říct krok po kroku, co kde mám udělat, aby jsem docílil správného nainstalování OS?Win 7 mám na DVD no a když se při instalaci dostanu k těm diskům, tak tam ani nemám tlačítko odstranit, takže nevím jak tam prostě mohu udělat pořádek.Ano vím, že mi teď napíšete ať to radši odnesu do nějakého PC krámu, ale já bych to potřeboval co nejdřív, nejsem zase až takový amatér, který by nedokázal některé tyto věci vyřešit sám, ale prostě potřebuji alespoň trošku navést, kde co a jak.

Nikam to nenos, ale dávám ti dva dny, abys na stránkách G. si zjistil, co ty jednoduché zkratky znamenají a měl přitom na paměti, že jsem ti pro drive doporučil systém MBR. A samozřejmě si zajistil ovladače, které na základě svého MB a komponent PC budeš potřebovat.Za dva dny se tady klidně přihlaš (pokud už nebudeš mít hotovo). Opravdu to není jen o tom, který a kde zmáčknout "čudl".

Tak snad existuje nějaký návod, který dodetailu vysvětluje, jak něčeho co já tady požadují dosáhnout ne?Myslel jsem, že píši na poradnu, kde mi někdo konkrétně poradí co kde a jak, ale to co jste teď napsal je pro mě, jako kdyby jste nenapsal vůbec nic.Jinak dobře, zjistil jsem si ty pojmy a co teď s tím?

Jistě. Na netu jich je zaručeně několik desítek (česky). Stačí je aspoň pročíst - pro začátek. Stále nechápeš, že se s tebou nedá komunikovat. Není o čem ani jak, protože nezabíráš ani na jednoduchá označení a to ani nepoužívám běžný žargon.Zatím.

Proč doporučuješ MBR?

Ze tvého popisu závady vyplývá, že vůbec nevíš, co děláš, takže jediné rozumné doporučení je navštívit servis.

No, a instaloval jsi driverz pro USB 3?

Samozřejmě.

Windows? Výrobce čipsetu řadiče? Použité ovladače?