» Poradna » Programy

Uprava oskenovaných dokumentů.

Zdravim Vás. Můžete mi prosím poradit jaký program použít, když potřebuji upravovat oskenovaný text,nebo obrázek s textem a ten text nad obrázkem potřebuji pouze upravit?? předem vám, děkuji.

Odpovědi na otázku

Adobe Photoshop

Lubovolny editor obrazkov, napr. Gimp.https://www.gimp.org/downloads/

Picassa

pokud například myslíš, že naskenuješ stránku z novin a v nadpisu místo "Praha" chceš dát "Brno", tak nemusíš kupovat žádný drahý program. Stačí použít GIMP, obrázek v něm otevřít, smazat starý text a vložit vrstvu s novým. Je ale potřeba si hlídat barvu pozadí a mít k dispozici stejný typ písma jako na obrázku, aby to dobře vypadalo.Pokud ale myslíš, že to jen opravíš jako třeba ve Wordu, tak takhle to nefunguje. Pokud chceš například tu naskenovanou stránku novin převést na normální text a v tom pak dělat změny, tak potřebuješ OCR - např. Abbyy Finereader.