Upgrade z gtx 770 4GB, Haswellu a DDR3 na gtx 1060 6GB, Skylake a DDR4

Ahoj, chci upgradovat PC:z MSI gtx 770 4GB (https://www.czc.cz/msi-n770-tf-4gd5-oc-gamin... ) na MSI gtx 1060 6GB (https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-gami... );z i5-4670k (https://www.czc.cz/intel-core-i5-4670k/12969... ) na i5-6600k (https://www.czc.cz/intel-core-i5-6600k/17631... );z MSI Z87-G45 GAMING - Intel Z87 (https://www.czc.cz/msi-z87-g45-gaming-intel-... ) na MSI Z170A GAMING M3 - Intel Z170 (https://www.czc.cz/msi-z170a-gaming-m3-intel... ) - ALE TADY SI NEJSEM JISTÝChci se zeptat, zda se tyto komponenty nebudou navzájem brzdit (zdroj mám 620W, takže by to měl utáhnout, ale potvrďte nebo vyvraťte mi to prosím:)).A taky se chci zeptat, jestli teda má cenu upgradovat na tyto nové technologie, nebo ty RAMky a CPU můžu nechat? Upgrade dělám asi hlavně kvůli RAMkám, protože chci mít 16GB a přijde mi lepší, upgradovat hned, než koupit dalších 8GB DDR3 a někdy později na DDR4.

Odpovědi na otázku

Ahoj zbytečně vyhodíš prachy za nejdražší verzi gtx 1060Zbytečně za taktovací desku a i5Kup třeba netaktovací i7 nebo gtx 1070 a netaktovací desku + procesor,,,

PS ramky musí bát DDR4 a zdroj nestačí naspat 620WNevíme o jakou značku jde,

Jakmile nekdo radi na hry a jeste ke GTX1060 i7, mel by si dat par facek sam a neskodit jinym v Poradne.

Ano je mnohem lepší připlatit 3 tisíce za přetakt že jo ? a platit za dražší chladiče, ty si na hlavu a radši neraď,Jestli budeš platit 3 tisíce za přetaktování o pár MHZ, než koupit za stejnou cenu non K i7 nebo prachy dát do gtx 1070 a vzít netaktovací i5

Veľa hier 8 vlákno nevyužije a ak len 4, je lepšie mať i5 @ 4,7 GHz ako i7 3,4 GHz. A Haswell sa podľa mňa meniť neoplatí, zvlášť nie K. Ak by som mal meniť, tak o cca 5 generácii (zo Sandy na Kaby lake)

Nic se brzdit nebude a zdroj bohate staci.Bohate staci ten upgrade GK, protoze pri vymene CPU/MB/RAM byste zadny vyraznejsi vykon navic neziskal. A klidne by to sneslo i GTX1070. ;o)

Na 1070 jsou to další 4-5 tisíc. Jde spíš o to, že bych utratil 1800 za 8GB DDR3 1600MHz 8CL místo 2400 za 16GB DDR4 2133Mhz, když bych časem stejně na DDR4 upgradoval, tak nevím:(PS: Ty názory, že si mám koupit o 3k levněnší netaktovatelnou i7, tak mi prosím napište, jaký model, protože na patici 1151 jsem našel jen model Intel Core i7-6700, který je o 2k dražší... Desky s paticí 1150 nepodporují DDR4, co jsem koukal.

Ramky mám teď https://www.czc.cz/crucial-ballistix-tactica... , tzn. 2 místa obsazené + 2 místa volné. Musím ty zbylá 2 místa obsadit zase těmito, nebo mohu koupit třeba 2x8GB? Jiný model/značka by společně nefungovali, nebo jo?

Ide o to či využiješ 8 vlákno. Ale Haswell K by som nemenil aspoň do Cannonlake

Okay, díky moc. A co ty RAMky prosím? :))

Asi takhle pozorně čti :))Intel skylake i5 6600K stojí 7300 kč a k němu musíš mít i Z170 desku, cena +- 3 tisíce i více,Intel skylake i7-6700 stojí 9000 kč a k němu musíš mít B150 desku které jsou za 2200 kč...Prostě neplatil bych za přetaktovaní u i5 skylake tolik peněz když za +- stejnou cenu máš i7-6700 Skylake,další věc oba procesory berou jenom DDR4 nebo DDR3L ramky, takže počítej že DDR4 je lepší a praktický jediná volbaNa trhu je i GTX 1060 ARMOR 6G cena 7 500 kč prakticky jde o stejné kartyTakže tolik k procesorům A teď ke grafice jestli nepotřebuješ i7 tak zůstaň na i5 ale třeba na i5-6500 bez taktování, ušetříš na něm + na desce + nepotřebuje extra silný chladič a zbylé prachy vrazit do GTX 1070,,,je to na tobě jestli chceš silný procesor nebo grafiku, jenom zbytečně neplať za taktovací i5 6600 a Z170 desku a hlavně za nejdražší verzí GTX 1060 jenom proto že má o pár MHZ lepší frekvence...

Pokud je to na hry, tak upgrade postrádá jakýkoliv ekonomický i logický smysl.Zdroj máš jaký?Kup si teď raději větší SSD a GTX 1070.

Jak už napsali kolegové, stačí vyměnit grafiku a bude to OK. A 8GB operační paměti není tak málo, aby ses musel nutit do upgradu. Navíc novější grafiky Nvidie zacházejí s pamětí PC o dost úsporněji.

Ja bych se koupe dalsich 8GB DDR3 nebal. Ta sestava stejne jeste nekolik let vydrzi a prodat ramky casem pujde, tedy kdyz to nebude 2x4GB.

Pokud chces herni pc, tak hry jako - The Last of Us, Bloodborne, The Uncharted 4 nebo chystane Days Gone, Horizont Zero Dawn a mega pecku Red Dead Redemption 2 si na PC zahrajes???? TLOU a chystane RDR 2 to proste nejde minout, sice budes mit 60fps, ale nejhry si nezahrajes, tak asi tak!

Jedine, co me opravdu trochu stve, je RDR 2, ale kvuli tomu si konzoli kupovat nebudu. A nejak moc se nebojim, ze by se casem neobjevili emulatory nynejsi generace konzoli, kdyz jsou to jen upravena a unifikovana PC. Ocekavam driv emulator PS4 nez PS3, ktera ma hodne specifickou architekturu.Jinak nechapu, co to dela v tomhle dotazu.

Pokud si hrac, tak te hry jako Bloodborne, TLOU, U4 nemuzou nechat chladnym. A na strategie a indie hry clovek herni delo nepotrebuje. Ja si ted misto gtx 1060 za 8500 koupil za 6500 PS4 slim+U4 hru k tomu a az vyjde PS5, tak konzoli prodam a rozhodnu se na zaklade aktualnich exkluzivit a jestli budu pokracovat s PS5 nebo si koupim aktualni novou generaci grafickych karet, kazdopadne si ted zahraju pecky z PS4 o kterych se mi na PC muze jen zdat a pokud za 2-3 roky nebudu spokojeny, tak prejdu zpatky na PC a nebudu mit v tom roce prumernou 1060, ktera bude mit problemy s VR. Kdyz vidim ten narust, ktery byl mezi 960 a 1060, tak si rad ted uziju luxus PS4 a az prijde nova generace konzoli, budu mit klid se rozhodnou, jakym smerem se vydat!!!