UPGRADE procesoru a grafické karty

mám desku ASUS P5E3 PRO a zajímalo by mě, jakou grafickou kartu by byl schopen utáhnout procesor Intel Core 2 Quad Q9650 a zdroj corsair TX650na webu je uvedeno, že http://www.pc-specs.com/gpu/AMD/R-400_Series/Rade... by s deskou kamarádila, tak mě to zajímádále jsou uvedeny jako kompatibilní i Nvidia 1000 series, což už mi přijde dost přehnané ... ale jde mi zkrátka o to, narvat tam co nejlepší kartu tak, aby z ní procesor ještě byl a nemusel jsem měnit zdroj( zkušenosti majitelů mé základní desky by byly nejpřínosnější, nerad bych zkoušel grafické karty metodou hokus pokus :))

Odpovědi na otázku

Deska Q9650 dá bez problémů. Ale za tu cenu, za kterou se prodávají, bych to nekoupil ani omylem. To si raději kup na ebay Xeon E5440 (=Q9550, cca 350,-) nebo E5450 (=Q9650, cca 550,-) a vyjde tě to podstatně levněji. Xeony deska sice oficiálně neumí, ale s drobnými úpravami se tam dají osadit. Pokud tě zajímá více, použij hledání, řešilo se to tu milionkrát (sám jsem sem psal své zkušenosti s E5450).Z GTX 1000 bych tam dal maximálně ty nejlevnější 1050 / 1050 Ti s tím, že ve většině her bude výkon částečně omezený procesorem (i kdybys ho přetočil na 4 GHz).To bych raději vzal nějaký bazar. Do 2000,- se dají sehnat i grafiky jako GTX 660 Ti, které nemají o moc horší výkon než ta GTX 1050 Ti:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-660-Ti... Zdroj máš více než dobrý, protože i s tou GTX 660 Ti to nebude žrát více než 250-300W v plné zátěži (změřeno, měl jsem něco podobného).