Upgrade PC

Hoj,chtěl bych vylepšit PC s RX 480,ale počítám,že CPU i5 3470 to neutáhne?? Desku mám https://www.alza.sk/msi-z77a-g43-d311097.htm.Pude to na optimalní výkon nebo mám koukat po procáku 6000,- + ? :(

Odpovědi na otázku

i5-3470 stále stačí. Není horší než aktuální i5-6400/i5-6500, které se k podobným grafikám běžně dávají:http://goo.gl/99LojN

Díky,to abych ho otestoval zda správně jede dokud je ještě v záruce 4 měsíce :D Mám pocit,že chytá cukety,ale to spíš dělá podělaná win,že mi to vytáčí na 30% bezdůvodu...

A jen tak mimochodem. Máš Z77 desku, která by ti měla umožnit i u toho netaktovacícho i5 zvednout násobiče o 4. Tedy ze 3,2/3,6Turbo na 3,6/4Turbo. Dalších cca 5% lze získat zvednutím BCLK na 105 (někdy jde méně, někdy i 106). Pak má vyšší výkon než aktuální i5 v ceně kolem 6000,-. Výměna CPU za minimálně 10000,- (včetně desky a DDR4) je tedy zcela zbytečná věc.A ano je to smutné, že CPU z roku 2012, který stával do 4500,- má stejný výkon, jako o 3 generace novější CPU za 6000,-...

No jedu na 3.9 Ghz,zkoušel jsem dát 4.0 ,ale to už po čase padal... možná to chtělo specificky nastavit napětí,ale nenašel jsem to. Jde vubec taktovat na této desce RAM? A má to vubec smysl ? :)

Aky mas chladic? Fr. RAM neries

Silentium Tower

Cislo nema?

922 na 84 (alebo 77) W CPU? Tak s nim by som v tychto teplotach nerobil OC. Ja mam na 95W 1224 s max 180W a uchladi mi to akurat, takze do cca 1024 by som nesiel. Ale netvrdim ze box to nechladil, len to hucalo na max otacky, dnes pohodicka aj s 600 RPM. Ak chces navysit vykon, urcite by som premyslal aspon o 924/1024 alebo ak chces ticho, tak 1224 a nemas problem ani s max OC co Ti doska dovoli (ako pisal wiqix) do asi 60°C

Máš stejnou základovku co já. CPU mám 3570k a GK970...tebou požadovaný optimální výkon...asi nemám, ale stejně čekám na 1080 od EVGA. Tam je optimum ještě slabší, ale nějak z toho rozhozený nejsem.Jak máš koukat po CPU za 6000,-? Jako, že do toho dáš bazarovou i7? Abys pocítil vyšší CPU výkon...tak to budeš muset přitlačit. Tedy hovoříme-li o hrách. Udělej to jako já...počkej ještě do dalšího roku...uvidíme s čím se Intel vytasí. Ale upgrade za 6 to nebude...já na ten příští rok počítám tak s 20tácy. Ale zase třeba bude na pět let výkonu...jako s naší platformou.

Jsem si neuvědomil,že CPU před 3 lety jsou vlastně to samé co teď a ještě dražší :D Jen koupím tu RX 480 a budu mít zas tak na 2-3 roky klid :)

Jediny vyraznejsi pokrok je v igpu, ale kdo to v herni masine vyuzije .... Vzhledem ke stavu konkurence si Intel muze prodavat i to, co dost lidi ani nechce.