» Poradna » Notebooky

Upgrade notebooku SSD místo DVD

Zdravím,chci si zrychlit notebook přidáním SSD. Přemýšlím mezi kapacitou 120GB nebo 240GB. S tím, že SSD bude na systém. Data zůstanou na HDD.SSD chci vyměnit s DVD mechanikou pomocí rámečku.Máte někdo tipy a rady na co dávat pozor při této koupi a výměně ?

Odpovědi na otázku

Kup tu větší, SSD je nerado úplně zaplněné, pokud má dostatek volného místa, je efektivnější/rychlejší.

tak hlavně bys spíš měl SSD hodit místo stávajícího HDD a HDD dát místo mechaniky, pokud ti OS a SW pofičí z SSD. Jinak bych koupil 240 GB - asi máš Windows a ten umí být rozežraný.

V čem je rozdíl mezi těmito sloty?

zadny, ale je rozumne mit systemovy disk uvnitr (tj. nove SSD) a puvodni umistit do uvedeneho ramecku. Taky si over jestli treba tvuj notebook nepodporuje mSATA/m.2 disky, pak by jsi mohl mechaniku ponechat a SSD osadit do tohoto slotu.

No a nakoniec to najdolezitejsie, pred kupou ramika si poriadne zisti ci je kompatibilny s tvojim ntb. Minimalne vyska ramikov byva rozna.

To jsem už zjistil, mám 9,5mm.