» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgrade na Windows 8.1

Dobrý den, mám takový dotaz z Windows Storu si chci stáhnout aktualizaci na 8.1 a chci se zeptat jestli po upgradu bude problém s kompatibilitou Konkrétně s kompatibilitou ovladačů ?nebo jestli to nebude mít žádný vliv ?Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Otestuj to. Jak u stolního PC tak u NB (častěji) se to může stát. Před tím si zálohu OS!http://abload.de/img/snap74981orna.pngnebo jiný program, jinak tě čeká tovární obnova!1. Nesmí dojít k vypnutí PC.2. OS musí být v pořádku, žádný optimalizátor, cleaner nebo léčení vážného viru.3. Některé programy budou vyžadovat obnovu nebo i novou instalaci.4. Některé programy budou vyžadovat novou kompatibilní verzi (OS nejsou zcela shodné).

Lze zvážit čistou W8.1 instalaci = ideální. Nutnost nové aktivace, instalace SW a jeho nastavení je ovšem jasná.

a mohu se zeptat jestli se dá někde stáhnout čistá instalačka Windows 8.1 ? mám pouze originální klíč

Toto jsem zkoušel když stáhnu Windows 8.1 a dám tam key tak mi to napíše Tento kód Product key nefunguje.Zkontrolujte ho a zkuste znovu.Ale když si sté samé stránky stáhnu Windows 8 tak mi to normálně jde to je ten problém

Aha, tak to se mi stalo u testovacího "originálního" klíče pomocí MediaCenter, jak se tehdy dalo nainstalovat zkušební verzi a jeho pomocí a "serveru" aktivovat na legální produkt. Když jsem pak tento klíč testoval nebylo možno ISO W8.1 stáhnout (a sám OS ho také nebere, když stáhneš odjinud). U OEM k PC nebo když koupíš "krabicovku" tak to normálně bere.Dále jsem se tím nezabýval. Jinak ISOvky mají normálně kdekoliv (UložTo apod.) a pokud jim nevěříš, lze si ověřit (třeba TotalCommanderem) kontrolní součty SHA1 s MS a pak víš, že soubor je zdravý.

a nemáš nějaký ověřený v kterém víš že nic škodlivého není ? byl bych ti moc vděčný.

?

Tady se dá stáhnout Pomocník při upgrade na Win 8.1Nemusí se ani instalovat, jenom s spustí a pak vypíše, jestli je PC vhodný pro Win 8.1http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/upgrade-a...