» Poradna » Mobily

Upgrade android na 5.2

Ahoj chtěl bych se zeptat zda je možné upgradnout Samsung Galaxy s4 mini I9195i na android 5.2 mám ho na 4.4.4 ale chtěl bych ho na 5.2 ale zkoušel jsem jít do nastavení -O zažízení - aktualizace software - aktualizovat, a nic mám smart switch ale v tom nevím jak na to, mam mi samsung kies ale ten mi řiká že si mam stáhnout smart switch.A tímto dotazníkem se chci zeptat jak na to ? :)

Odpovědi na otázku

Pokud není dostupný oficiální update, zbývá možnost flashnutí custom ROM. Najdeš např. na: www.xda-developers.com Hledej pod názvem tvého telefonu.! Pokud máš ale ještě na telefon záruku, tak o ni v tomto případě nejspíš přijdeš !

Žádný android 5.2 neexistuje... toto označení byly jen spekulace před vydáním Marshmallow, tedy 6.0. Poslední verzí Lollipop byla 5.1.1!Takže buď flashnout custom ROM (přijít tím o záruku a při špatném postupu potencionálně i o samotný telefon) a nebo se smířit s tím, že výrobci je nějaký update na novější verze androidu u zadnice a zůstat u toho co máte :)PS: Pokud mě google neklame, poslední oficiální FW pro váš telefon je Android 4.4.2, takže pokud ten telefon máte z druhé ruky, je dost možné že už tam někdo custom ROM natlačil před vámi (to by vysvětlovalo verzi 4.4.4). Nebo v Samsungu vydali nějakou záplatu/upgrade na 4.4.4, která není zdokumentována. A nebo jste to flashoval na 4.4.4 sám a tím pádem nechápu, proč si to neflashnete na cokoliv jiného dle libosti :)