» Poradna » Programy

Update torrentů v bitTorrent,

Dobrý den,potřeboval bych poradit a polopatě vysvětlit bud nastavení, nebo zjistit příčinu konání.Jde od Bit torrent program, ale to nese sebou i nastevení sítě.INFO o připojení mám UPC 200 takže stahování jde rychleji než odesílání.Problém je u toho co stahnu , tak bud neodesílá vůbec nebo odesílá 2K/b takže neodešlo teměř nic. Mé konání tak vyplývá z ratio, které neplním na cz torrent.Stahování jede třeba i k 5Mb/s a připojení je zelené, jakmyle se tahne a má odesílat přepne na truhelník s vykřičníkem a už to téměř neodesílá.Branu fireware mám povolenou, veřejnou IP.Prosím tedy ještě o radu co s tím.Chová se to tak asi v dalších vyzkoušeních programech jako Utorrent a mnoho dalších nic nepomohlo.

Odpovědi na otázku

Protože jsi tzv. "pasiv". Vysvětlení a postup nápravy najdeš např. zdehttp://www.utorrent.cz/help/nat.php

Tohle jsem si ověřoval, tím že mám veřejnou IP, jsem aktivní, taky když dám i cmd a příkaz Ipconfig/all tak tam je napsáno aktivní.scan zdehttp://www.jpeg.cz/images/2016/12/29/zoHvK.jpg

ale IP u sietovky mas 192... mas presmerovane porty na routri zvonku na tvoj pocitac?

Teda nevím kde jsi v ipconfig/all našel info o tom že jsi aktivní. Já jsem si to prohlédl a nikde jsem tam aktivní neviděl.Ale vraťme se zpět k webu který ti dal Juwa2: http://www.utorrent.cz/help/nat.phpKdyž zapneš uTorrent a v něm se podíváš na nastavený port pro příchozí spojení a to číslo zadáš do stránky a klikneš na otestovat tak ti to vypíše co?Varianta1: CHYBA! Port XYZ není otevřen. O pomoc žádejte nejlépe na forum.utorrent.czVarianta2: OK Port XYZ je otevřen a akceptuje příchozí BitTorrent spojení.Až to zodpovíš tak se teprve pohnem z místa.

Por v bit torrentu mám 61757 , nevím kam ho mám dát do prohlížeče nebo kam, děkuji.

Tak jasně píše port není otevřen a chyba, takže jak ted postupovat.

Děkuji takže tuhle stránku jsem už našel předtím než jsem zde psal o radu, ale asi to neumím nastavit podle toho návadu na té stránce.Taky zda to neblokuje poskytovatel, Mám UPC

- Nastav si na PC statickou IP (namapuj v DHCP serveru routeru IP pro svou MAC).- Nastav si překlad portu uTorrentu z WAN na svou IP adresu.Obojí se dělá ve webovém rozhraní routeru, obojí najdeš v návodu.

Tak router je od UPC, nikdy jsem to neinstavoval, tak nevím zda to vůbec mohu nějak nastavovat, když to je jejich a né moje.

Samozř. můžeš. Pokud se do nastavení routeru dostaneš (máš heslo).Jinak celou "operaci" lze zjednodušit povolením UPnP. (UPnP je třeba povolit v nastavení uTorrentu a také v nastavení routeru).Pak se vše ostatní nastaví automaticky.-----------------------------------------Já osobně jsem pouze povolil UPnP a vše pak běželo jak má, byl jsem aktiv!

Mapování portu mám zapnuté, čili UPnP je zašktrnuté.K tomu routeru mám je heslo na wifi, jinak jiné nastavení k tomu nemám.Mac adresu přistupového bodu asi měnit tedy nemohu.

Potřebuješ se dostat do webové adinistrace routeru. K tomu musíš znát adresu (je totožná adresou výchozí brány nebo serveru DHCP - zjistíš z ipconfig /all)Tuto adresu zadáš do adr. řádku prohlížeče a zmáčkneš enter.Pak bude třeba zadat heslo. Pokud ho nikdo neměnil, bude tam defaultní. To bývá admin/admin ap. podívej se sem http://it.cestuji.info/tovarni-nastaveni-routeru... Po zadání správného hesla už můžeš router nastavovat.--------------------------------------------------Toto vše je podrobně i s obrázky popsáno v manuálu k routeru. Pokud ho nemáš, stáhni si (.pdf) z webu výrobce.--------------------------------------------------Pokud router nastavoval někdo od UPC, je možné, že ho zahesloval.V tom případě o heslo požádej - máš na to právo. Nebo router resetuj do tov. nastavení (viz manuál), heslo se změní na defaultní. Pak ale budeš muset router komplet nastavit.

Odesílají jen idioti. Ratio, seedbody, upload a membera na jak dlouho chceš si vygeneruj tímto progámkem:http://krakatoa.www3.cz/bittorent/seedbox.php

ano podvody na ratio je hodně, ale také máš možnost dostat trvalá ban, a nestahneš s té stránky už nic, to by asi nebylo moc štastné.

Ale prosím tě. Neexistuje možnost jak uživatele zabanovat tak, aby z czt už nikdy nic nestáhnul.Mimoto ten prográmek mám na webu+warforu tuším rok a půl a nikdy nikdo si neztěžoval, že by na něj dostal ban.Takže ty tvé sračky si piš někomu jinýmu, ty lamo.

Tak mi už nerad, když píšeš lamo, protože zkusit bych to mohl, ale dosti lidí co odváděli, tak ban dostali přímo od CZ T.Raději budu sedovat přímo, ale nechápu proč to nejde.

od czt lidi dostali ban za jiné podvody, např.:- pokud si někdo jednorázově vygeneruje třeba 50 PB uploadu- pokud někdo nahrává torrenty na uloz.toPokud si ale podvodně generuješ tolik uploadu, kolik generuje běžný klient, tak za to ban nedávají. Pokud to tedy není dělané nějak okatě, takže když se použijou hodně velké torrenty (např. seriály, hodně velké ripy) a tyto torrenty mají hodně leechů, tak je odhalitelnost nulová.

http://www.warforum.cz/viewtopic.phpsi počti recenze za ten rok a půl

"nechápu proč to nejde".......Jsi pasiv, aby to šlo, musíš být aktiv.Pasiv jsi, poněvadž nemáš povolené UPnP nebo port forwarding v nastavení routeru.Dokud to nezměníš, budeš stále pasiv a seedovat nebudeš...Umíš chápat význam psaného textu?

jistě že to chápu, router, zrovna to čtu na UPC, ale už mají jiný , jak jsem si všiml, takže k tomu co mám já už toho moc neposkytuji.Potom v clientu to UpnP povoleno je to jsem už psal dříve.Takže jediná možnost je to dát do továrního nastavení a znovu nastvait ručně, ale manuál k tomu jaksi nedali jen brožuru s heslem na wifi.u příkazu ipconfig/all je psáno že server je povolen ale kde hledat branu fireware v tom to opravdu netuším.v nastavení systenu fireware jsem zjistil že to povoleno mám.stejně tedy i v klientu, takže jedině ten router a ten je nastaven od poskytovatele UPC.

Příkaz ipconfig /allAdresu výchozí brány (= adresa pro vstup do konfigurace routeru) najdeš (překvapivě)pod položkou "Výchozí brána"http://it.cestuji.info/bild/ipconfig_-all-admini... ---------------------------------------------------------A že nemají ke stažení manuál nevěřím.Ale ty si zřejmě děláš legraci....

ono je velice divné že to odesílá ale jen někdy, a velice malo, takže se moc daleko nedostanu.

Pasiv komunikuje jen když se připojí na aktiva, mezi dvěma pasivy musí přenos přemostit aktiv. Prostě pasiv = samé nevýhody. Přitom stačí nastavit portforwarding (nebo zapnout UPnP). Jestli u toho nechceš být uživatel, přečti si na wiki co je UPnP, NAT a jak fungují adresy a porty u TCP/IP. Bude to méně textu než v průměrných novinách.PS: termín uživatel ber jako dobromyslnou urážku

Jenže komunikovat může i přes ipv6 a tam nic nastavovat na síťovém zařízení nemusí, stačí když mu bude fungovat teredo a klientů schopných komunikovat přes ipv6 je na czt drtivá většina.