» Poradna » Počítačové sítě

UPC - rychlost připojení 120Mb/s

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kdo má stejný internet, viz výše. Dnes nám službu zapojili a očekávál jsem ho teda "rychlejší". Když zkouším testy na měření, tak na každé stránce vyjdou jinaktu http://upccz.speedtest.net/ download 37.97, up 3, 54,tu http://www.speedtest.org/ download 24 up 7.93vše v Mb/s.Teď čemu věřit. Bratr s rychlostí 40 Mb dosahuje skoro stejné rychlosti. Test prováděn přes kabel do ntb.Internet jsme objednali, kdy teď nabízeli na rok 120 Mb místo 40 Mb za stejnou cenu. Má to takhle někdo stejně?Chci si ověřit, než tam budu volat a rozčilovat se :D

Odpovědi na otázku

Zdravim, mame presne ten isty internet s touto akciou... uz druhy rok (po roku predlzili). Rychlost na wifi 80Mbit/12Mbit na kabli +/-120/12 Mbit avsak v poobednch hodinach medzi 17-21 hodinou sa vyskytuje spomalenie na 30Mbit a obcas to spadlo na 1,2/0.8 Mbit !!! co u riesil len restart routra. Nahlasene UPC prisli vymenili modem a ziadna zmena mozno jedine ta ze pod 20Mbit v odpolednich hodinach sa nedostaneme (aspon cosi). Net mame v Brne. vsetky rychlosti testovane na speedtest.net

Odpojit modem od 230V chvíli počkat a zase zapojit, pak vyzkoušet. Když to nepomůže tak počkat do zítřka. Znova vyzkoušet a pak volat, přeji příjemnou zábavu po telefonu.

http://www.speedtest.net/my-result/4091420119tady přímo odkaz z testu. Zkusil jsem to vypnout a zapnout, na tak 5 minut a stále stejný. Zkusím to pozdě večer či ráno, jaká bude rychlost, když tak budu hned volat a schválně co na to řeknou. Myslím si, že mi pouští jen 40, to by tomu i odpovídalo.

Máš 40/4, počkej do zítra. Vyzkoušej a pak volej.

Buď:A) V baráku máš staré rozvody, někde je na nich chyba - kontaktuj poskytovateleB) Agregace - prostuduj si VOP

btw jaký modem máš? V3?

http://www.imagehosting.cz/wifi,5GHz router asus RT-AC87U brno 21

to samé připojení,v cestě jedna panelová příčka.po drátě je to stejné.

Já se ptal na modem, ne router Starší modemy, které UPC nabízelo vyšší rychlosti neumí. Nad 40 MB/s dávají Technicolor TC 7200 (http://www.upc.cz/internet/modemy/)

http://www.cisco.com/web/consumer/support/mode... já jsem si ho před rokem koupil tak neplatím nájem.

jo a patím 312kč měsíčně.

Nemám tento problém. Nepoužívám však Wifi = "khabel" je "khabel". Normální modem 3.0, mám tedy i místní optiku kvůli jinému upíku, ale UPC vždy dodrží co si objednáš. Pokud není možnost dané rychlosti přímo ti oznámí tvé maximum. Dej si do pořádku rozvody, pokud i tak bude problém = "na kabelu jo" wifi se nepočítá, pak volej technika.

Tak nevím jak měříš. Mám UPC už nějaký rok, rychlost 120 Mb už tak rok a půl, dlouho jsem to neměřil a teď jsem schválně z důvodu tvého dotazu provedl měření - viz obrázek.Tak nevím, takto mi to chodí asi stále, naposled jsem to měřil asi před rokem a dnes. Výsledek vždy stejný. http://jyxo.info/uploads/12/12ff463690b8c9...

Jsem si to chtěl ověřit, nejspíš mi nezapli slibovaných 120 ale jen 40. Modem mám tenhle http://www.ubeeinteractive.com/products/cable/evw3226

Ten zvládá bez problémů 240MbpsJá bych sázel na to, že to bude trvat tak jeden den, než ty změny provedou

U UPC temer jiste problem nebude, s nejvetsi pravdepodobnosti za nizkou rychlost pripojeni muze vas router, ktery tu rychlost nestiha. Zkuste pripojit PC kabelem primo do modemu bez routeru rychlosti by pak mely byt v poradku. Dalsim uzkym hrdlem by mohl byt stary modem od upc, ale to si UPC temer jiste ohlidalo. Sam mam od UPC 240MBit a rychlost je vzdy pri mereni vporadku, ale takto rychla pripojeni vyzaduji dostatecne vykonny router. Drive jsem take vyuzival 120MBit od UPC a s rychlosti problem nikdy nebyl.

jen dodam,ze pro 120Mbit je potreba nejen vykonny router,ale i sitova karta a to pro kabel GLAN a pres wifi nejlepe 5ghz ac.

nie som proti zvyšovaniu rýchlosti, ale nie je to ako mať ferari na dedine?

Počkej pár dní a reklamuj službu, třeba se to povede. Měl jsem podobné problémy a po nějaké době jsem je opustil. Napřed nechtěli prodloužit slevu, potom se k tomu přidaly celkové výpadky a co předváděl jejich technik by mi snad nikdo ani nevěřil.

Nevím, čím to je. Bydlím v centru Pardubic a bez jakýchkoliv výměn modemů mám ze svého 40Mb/s tarifu 120Mb/s tarif, který i ve večerních a odpoledních špičkách víceméně drží svoji rychlost. Jendou jsem naměřil "jen" 100Mb/s, ale to bude na sousedech a jak velká je agregace. Měřím pomocí DSL.cz a tohle mám naměřeno: http://imgur.com/b5POKry

UPC nemá agregaci!!!

Humorne

Nikoliv, faktické.

Ne, ne, jen komicke.Kdyby nemeli agregaci, museli by mit linku do internetu a rychlosti, ktera je rovna souctu rychlosti zakaznikum prodanych pripojek. I mentalne slabsimu by melo byt jasne, ze tak tomu ve skutecnosti neni. ;o)(Ono by to pripojeni pak stalo "trosku" jine penize..)

To že to píšou neznamená, že to tak je. Ano, zákazník reálně agregaci nepozná(a to většinou ani u O2, kde jsem měl 40Mbit/s(agregace 1:50)), ale UPC jí mít musí. Garantovaná linka absolutně bez agregace stojí neúměrně více. Např. do firmy bych si UPC nenatáhl ani omylem.

Presne tak. Ale jak se zda, ne kazdy to chape.Ale do firmy? Proc ne. Samozrejme zaloha nutna (to i u "lepsich" linek.)

No, bráno takhle, potom neexistuje připojení bez agregace: vždycky po cestě narazíš na spojení, které sdílíš s jiným...

No a jak jinak to chcete brat? Papir snese vsechno.Pripojeni bez agregace v ramci site konkretniho ISP mozne je. Ale kazdy to nenabizi a neni to levne.

Mám od UPC 120/12 a nemám problém. Jsem teď v práci, takže nemůžu dát obrázek, ale na www.speedtest.net si pravidelně kontroluji rychlosti a ping. Download nikdy neklesne pod 120 ( naměřeno rozmezí od 120,98 od 121,5) a Upload pak nikdy neklesne pod 12 (naměřeno rozmezí od 12,03 do 12,32 ). S Pingem je to horší. Kolísá poměrně razantně, i když je myslím v mezích slušnosti a sice od 1ms do 23ms.Můj modem je CISCO EPC3212 nebo EPC3208 (nevím jaká, jak jsem psal nejsem doma), router mám DrayTek Vigor2130Vn...

Stejnou akci jsem vyuzil pred dvema lety a mel jsem stejny problem - pustili mi to jen 40 Mb/s. Stacilo zavolat, omluvili se, ze se stala chyba a od te doby to frci jak ma.

Tak teď jsem zkoušel test a už je to zvýšené, asi chvilí trvá než to pustíhttp://www.speedtest.net/my-result/4094000452