» Poradna » Počítačové sítě

Umí plánovat restart DD-WRT? Co vše umí?

Koupil jsem si TP-LINK TL-WR841N a zvažuji nad firmware DD-WRT, který je podporován. Předpokládám, že tento firmware přinese mnohem více funkcí.Umí i plánovat restart? To mně docela na routeru chybí. Případně, co vše vlastně DD-WRT nového přináší?

Odpovědi na otázku

K čemu potřebuješ restart routeru? U něj je naopak žádoucí, aby běžel bez restartu co nejdéle.

Skor by som povedal, ze nahranim ineho firmware nebudes musiet ten router vobec retartovat pokial nepouziva rovnaku sucast nejakeho software ako original firmware. Original TP-Link firmware je napriklad upraveny OpenWRT, preto TP-Linky mrznu aj ked sa tam nahra OpenWRT.

Já mám přesně tento TP-LINK s OpenWRT a nijak mi nezamrzá - běží už několik měsíců bez restartu

No ono to zamrzanie je dost specificke a mrzne to len ked sa pouziva wifi. Mne to zamrza tak 2x do roka a poznam ludi co im to zamrza raz do tyzdna. Zamrza to vacsinou na lacnych TP-Linkoch. Tie drahsie to maju ciastocne opravene formou watchdog-u a auto restartu ak to zisti, ze wifi nereaguje. To je mozno to, co by tazatel asi rad vyriesil.

a ted jeste tu o cevene karkulce

restart čeho? routeru? proč? ten by měl běžet 24/7 bez problémů, pokud tomu tak není, kup mikrotika

Mám nyní D-Link a jednou za čas začne blbnout, zamrzne wifi například. Pomůže až restart. Stává se to ale spíše 1x za měsíc a i technik doporučuje router jednou za určitou dobu restartovat.

Ano, to se u spatnych routeru obcas stava. Kvalitni routery dokazou bezet nepretrzite (mesice az roky) a restart netreba (vetsinou se restartuje kvuli upgrade firmware/OS)