» Poradna » Notebooky

Umax Vision book rozšíření pameti

Zdravím, potřebuji poradit,nechal jsem si doporučit tablet PC, které má 32g paměti vnitřní s tím že si ji SD kartou rzsirim, bohužel jsem zjistil že je zřejmé tato věc na vyhození jelikož pokud mi neporadí že to udělám první potíž při aktualizacích kdy pro dočasné soubory nechtěl systém vzít SD kartu, až jsem připojil USb tak šly aktualizace nainstalovat, po nainstalování aktualizaci mám pouze 2g volné na disku a to tam nám žádné blbosti, tím pádem už snad další aktualizace ani systému nevlezou, nebo se pletu? Chtěl jsem i využít nějakou funkci (Windows 10) využít ohl kapacity ale nechtelo to pro tento účel ani SD ani USB vzit...všiml jsem si že v program Giles je i složka old Windows ....kdybych ji smazal nebo přesunul na tu SD kartu ?...co s tím kramem delat? Dekuji

Odpovědi na otázku

tyhle šroty s 32GB eMMC jsou v kombinaci s Windows prakticky na nic. Leda tam dát linux - ten ti i se softem nezabere nejspíš víc než půlku disku a aktualizace nebudou problém.

Díky za odpověď ,jaký přesně Linux ,mám 10ku 64 Vít systém, teď jsem našel funkci která odstraní staré Windows a zbývá mi 10 gb volného místa což už je lepší než 2, otázka je na.jak dlouho...? Ostatní budu dávat na USB atd, a kdyžtak jaký Linux přesně označení atd..?..nemusím se bát internet. Bankovnictví na Linuxu bez antivirů atd?

Můžeš sem dát přesný typ toho stroje?Jinak linux používám už léta a antivir pochopitelně nepoužívám. Internetové bankovnictví, PayPal ap. používám běžně.Virů se bát nemusíš, phishingu pochopitelně ano, ale před tím tě žádný antivir neochrání na žádném systému.

Tak složka program files x86 je malá ale například windows10 update je cca 4gb,můžu tuto složku z disku smazat a bude vše fungovat? Jinak mam Umax Vision book 11waProcesor: Intel Celeron CPU N3350 1.10ghzRam: 4gb Systém : x64

tak ten Atom je sice celkem slabý, ale myslím, si, že na běžné věci by to utáhlo i Kubuntu, které ti může být coby uživateli Windows celkem blízké. Stáhni si ISO:http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/18.04/re... a Rufusem:https://www.slunecnice.cz/sw/rufus/si to hoď na nějaký flash disk - 8GB by měl stačit a nabootuj z toho systém v tzv. live režimu (běží z usb, neinstaluje se = nepoškodí ti Windows na tvém disku uvnitř) a můžeš si ho vyzkoušet.

Tím pádem ale zůstane win 10 stále v paměti? a vleze se mi to kubuntu jak píšeš v live režimu?

v live režimu se to hodí spíš na vyzkoušení a jede to i bez disku - nic se nikam neinstaluje, takže ti W10 nesmaže. Když ti bude Kubuntu vyhovovat, tak ho nainstaluješ a pak ti samozřejmě W10 z disku smaže - jinak by se to nemělo kam nacpat, když ti W10 zabíraj skoro celý disk. Což nevadí, protože Microsoft stejně mění verze / buildy W10 jak ponožky, takže nemá smysl si uchovávat tu starou a pak případně znovu řešit problém, že nejde upgradovat - pokud bys tam chtěl W10 zpět, tak stáhnout nový build a udělat čistou instalaci aktuální verze.

a proč nestáhnou rovnou linux? moc místa zabere? ten trošku znam....a na těchto os probíhají take aktualizace?

Kubuntu je linux Na jednom starším notesu mám instalaci se vším možným softem vč. Skype apod. a zabírá mí 19 GB. Aktualizace probíhají normálně z internetu, objeví se klasicky vyskakovací okno a po zadání admin hesla se to odklikne. Spolu se systémem se automaticky hlídají aktualizace i nainstalovaného softu - třeba Firefoxu nebo VLC.

Prosimtě a můžu si dovolit když mám 64bit. Systém odstranit složku program files (x86) ?

Ne a do systemovych slozek radeji vubec nezasahuj, pokud nevis co delas...

Děkuji za info , prosimtě našel jsem někde funkci odinstalace starých Windows a díky tomu se mi o 8gb zvětšilo místo a zmizela složka Windows old ,tak se zeptám i tebe přijde mi i zbytečná složka Windows 10 upgrade a po jejím odstranění by zůstala složka Windows pouze na céčku samozřejmě plus program files atd....můžu si tu složku win10 upgrade dát pryč?

Tá funkcia sa volá čistenie disku. Ručne radšej nemaž nič systémové. Možno si win stiahol nový build

Ze zadu je m.2 SSD ,nedá se to náhodou vyměnit za větší paměť? (Pokud to je místo pro paměť?)

Buď pohledej kolem čištění W10 od "prošlých" updatů či předchozích verzí W10 a snaž se tomu porozumět (nejen mechanicky klikat) nebo zajdi za někým, kdo se v tom vyzná.

Mohl bych se Tě zeptat, jak jsi po třech měsících spokojený? Plánuji nákup tohoto "tabletu", ale samozřejmě s dokoupením M2 SSD 128GB a bude po problému s místem.