Uložení zdroje

zajímá mě jak uložit zdroj do skříně? umístěný ve skříni je dole, jde mi o to jestli ventilátorem nahoru nebo dolů? někdo říká ventilátorem nahoru v tomto případě mi uniká smysl prachového filrtu který je na skříni v místě po zdrojem. Jak tedy zdroj umístit? díky za rady.

Odpovědi na otázku

No on tam jinak přidělat nejde pokud si nepřevrtáš díry podle sebe.Jinak ventilátorem dolů,čemuž napovídá umístění prachového filtru v bedně.

právě že tam jde přidělat tak i tak a nic převrtávat nemusím.

Sat musi zespoda, vyfukovat dozadu.Hodne stesti pri dalsim skladani! ;o)

psal sem si s technickým oddělením od seasonicu a ti právě doporučují venilátor nahoru. logické mi přišlo ventilátor dolů, když už je tam ten filtr. Měl sem zdroj od fortronu aurum 600 namontovaný ventilátorem nahoru asi půl roku. Potom sem ho otočil a příjde mi, že když je otočený dolů je o dost hlučnější. (pravidelně ho kompresorem profukuju a udržuju v čistotě)tak teď vážně nevím

Ja jsem si se Seasonicem sice nepsal, ale par blbe smontovanych PC uz jsem bohuzel videl. A mam v tehle otazce zcela jasno. Nulove pochybnosti.Ostatne kdykoli ten zdroj muzete premontovat. Precizni protazeni vsech kabelu je sice dost vopich, ale da se to..

mám modulární kabely nic protahovat nemusím (na současném zdroji). Hlavně, ale nic protahovat nechci, chci ho namontovat a mimo čištění se o něj nestarat to znamemá že o něm nechci "vědět". jde mi hlavně o hlučnost, ten fortron byl nejhučnější komponet v pc.

To se týká BEZventilátorových PSU řady X SeaSonicu! Pokud zdroj má ventilátor, pak patří pochopitelně dolů.

Některé bedny umožňují obojí, volba je jen na tobě. Pokud bude větrákem dolů, bude si sát svůj vzduch a bude se lépe chladit. Tedy alespoň do doby, než zapomeneš vyčistit filtr. Pokud je PC zabořené ve vysokém koberci, tak to také není ideální volba.Pokud bude opačně, bude se více zahřívat, protože si bude brát teplý vzduch od grafiky. Ale zase se nikdy neucpe filtr. Jde tedy hlavně o to, jaké jsi prasákto a zda jsi schopný cca jednou za měsíc dva (podle prašnosti) filtr vysát.

Ano, nektere skrine bohuzel umoznuji i montaz vetrakem vzhuru. V praxi se pak to sani stejne casem zasvini a pofiderni vyhodu anuluje. (Ono to realne prekrasne zacpe cely vnitrek zdroje. Supr vec.)Realne neni temer nikdy duvod k tehle orientaci zdroje.

Je pravdou,že takovou skříň jsem ještě neviděl,a ani po tom netoužím.O to ani nejde,ale vůbec si nedokážu představit jaké to má výhody otočení zdroje větrákem nahoru a kor když je prachový filtr dole.Je to pouze více prachu v bedně a přetahovaná o vzduch např s grafikou osazenou několika ventilátory.