» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ubuntu Sekne při instalaci ve fázi 2/nastavení wifi

Dobrý den mám takovej problem když chci nainstalovat ubuntu tak vše funguje vyberu jazyk a potom tam je fáze nastavení wifi nastavim wifi a dám pokračovat a v tu chvíli se sekne system ale myš a horní tlačítka fungujou ale pouze instalace je sekla ale myš a tlačítka ne.

Odpovědi na otázku

No já si tipnu třeba poškozené médium.PrasatkoPee

Keď ti to sekne na nastavovaní wi-fi tak skús to obísť tak že ten krok preskočíš a nastavíš to až po inštalácii.Dá sa to nie?

no pravě to nejde ale už jsem se dostal do fáze 3 kde už se to instaluje a trvato už asi 2h delší jak instalace win 7 8 XP Vista OMG

Ty nemas v tom pocitaci klasicku LAN sietovku ?Wifi potrebuje firmware. Na to frikulinsky balici asi zabudli, preto to s wifinou nejde instalovat.

Jestli máš zánovní stroj, tak si nainstaluj v Synaptiku (i v Centumu Software) podle socketu tohle:1 AMD - amd64-microcode2 Intel - intel-microcodeMělo by si to přitáhnout, v Mintu 17.1 bez problému