» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ubuntu, heslo správcu

Nazdar,kúpil som starší notebook s Ubuntu. S Linuxom som nikdy nerobil, takže asi tri dni sa snažím do toho dostať. Na všetko vážnejšie je potrebné zadať heslo správcu, ktoré nepoznám. Mohol by niekto poradiť ako ho získať, resp. zmeniť? Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Buď požádej prodejce, nebo to prostě čistě přeinstaluj...

Prodejce, když sem mu volal, dělal, že mám špatné číslo. Přeinstalace by byla asi vhodná, jen je vhodné zamyslet se nad verzí. Je tam mPIII 1 GHz, 512 MB RAM a podle mého názoru je to na hranici použitelnosti. V minulosti jsem úspěšně vyskoušel Knoppix na slabém PC.

512 MB je dost málo. Mohl bys tam mít Lubuntu, ale jestli máš možnost RAM navýšit - ikdyby jen o 256 MB tak to udělej. Na net to bude líné i tak a 1GB je pak asi nejlepší kompromis.

512 RAM je dnes málo i na mobil, pokud se na tom chceš dostat aspoň na internet, tak bez navýšení RAM to nepůjde. Ani Xubuntu, Lubuntu a další *buntu bazmeky v poslední verzi na tom nepojedou ani ve snu. Zkus tam Puppy Linux. http://puppylinux.org/main/Overview%20and%20Get... Ten by se snad mohl na tak slabém železe pohodlně používat.

čo chceš na P III robiť? Predtým sa tu radilo vyhodiť akýkoľvek PC s P4, resp. pod C2D a teraz je už použiteľný aj P III? Ja vyťažím aj na C2Q s videohovorom (720p) a ak by bol aj náročný chrome, tak som blízko 100% a to mám 3300bodový CPU (http://bit.ly/YGvdvC )

Poslední verze P3 byly lepší než první modely P4. To CPU není vůbec špatné.

viem. Ak porovnávaš P III 1,3GHz s P4 1,4GHz, tak ho P III preválcuje, ale Pentium 4 HT 651 už nepreválcuje a to nehovorím, že nič pod E4400 sa dnes už používa ťažko

heslo je 1234

nebo "admin"

To bylo sprostý

Možná i upřímný... snad...

prečo??

No, přehled příteli máš dobrej, ale ta anglická doporučení neznalým, to se teda mlátím a je to skoro pravidelně... A Ubuntu do takovýho šrotu, to je taky úlet jak havraní diskotéka, pokud jej neznalec nainstaluje defaultně po stažení a nic víc, tak se z něj podělá.

no ale *buntu defaultne nema roota enablovaneho - vsetko robis z toho jedneho uzivatela + sudosamozrejme, ak toto je problem, tak root sa da enablovat (pre plnohodnotne prihlasenie cez su)

Zkus tam dát xubuntu, to běží i na starých compech s malou pamětí. Ale pozor - jsou tam problémy s ovládáním jasu displeje, občas se to musí obcházet ovládáním přes terminál. Proto si to raději nejprve vyzkoušej před tvrdou instalací.

Nazdar,skúšal som postup, ktorý uviedol Juwa. Všetko prebiehalo normálne, ale keď som mal zadať ´new password´ tak nefungovala klávesnica (?). Mám tam Ubuntu 11.xx. Skúšal som aj inštalovať Ubuntu 12.04, ale hneď prvá hláška bola update BIOS, čo už nie je možné. Ak sa mi podarí zohnať Ubuntu 11 tak to skúsim preinštalovať, škoda.

Když zadáváš do Terminálu hesla - nezobrazují se tečky ani hvězdičky (*********) a vypadá to, že nefunguje klávesnice. To není chyba - je to v Ubuntu běžné. Klávesnice ale funguje normálně.Heslo proto zadávej a neber ohled na to, že se "nic nezobrazuje" !!!!!!

Díky, zřejmě se mi podařilo změnit to Unixové heslo, ale to samé heslo nefunguje v prostředí běžícího OS. Např.: chci se připojit pomocí WiFi, zadám klíč a žádá se ´heslo na odemknutí přihlasovacího svazku klíčú´ :) - a tam to moje heslo už nefunguje.

To je zase heslo do tzv. "klíčenky" kde jsou uložena hesla. Souvisí to s nastavením automatického přihlašování(nastav si - pokud nemáš - automatické přihlašování - je to v nastavení účtů).Do klíčenky se dostaneš tak, že do Terminálu napíšeš seahorse a zmáčkneš enter.Tam si to heslo můžeš změnit - doporučuji nastavit prázdné (bez hesla) aby to pořád neotravovalo!

Jo, a po každé změně hesla ap. se musíš vždycky odhlásit a zase přihlásit aby se změna projevila.

Ty bogo - čumím jak puk Ty píšeš ČeskoSlovensky..... klobouk dolů, to se hned tak nevidí....

Zapomeň na Ubuntu na takovej strojek. Není to jen o pamětech a CPU a ještě mobilním, už z principu disk je slimák, GPU o ničem, celkově brak, ikdyž si jej nepopsal, to pozná i blbec. Takže jedině silně odlehčené varianty dister linuxu, jak už zde bylo zmíněno např. Puppy a nebo v textovým modu nějakej linux, ale ty jsou zas většinou v eng. Prodej to za pívo nějakýmu šmoulovi a ztrať se, ať tě pak nenajde...

Přeinstalovat .... zkuste Linux Mint 32-bit s prostředím Mate.

Konečně někdo normální, ale jinak ať na to radši šlápne, takovej krám

Ten NTB (Asus B1500) by měl pro mě ten význam, že má spotřebu jenom 22W. Máme el. dvoutarif a ráno když chci koukat na net tak jsou zrovna 2 hodiny drahého proudu. Má LCD 1400x1050, co vítám pri sledování webstránek.

To je pokus o vtip, nebo myšleno vážně?

Parkrát jsem viděl jako "defaultní" zabezpečení kombinaci:Jméno: rootheslo: toorVyzkoušej, možná tam ten BFU použil toto. A nebo prostě smaž co tam nechal a nainstaluj si tam systém svůj.

Instalovat tam *buntu je celkem blbost, zkus dawn small linux nebo puppy linux, nanolinux nebo něco podobného. Ten PC je na dnešní dobu šrot.

Díky, zkusím Puppy Linux, potřeboval bych ještě poradit verzi třeba z těch na ulozto:http://uloz.to/hledej

Hele, odedneška už zase funguje wikiubuntu.cz. Tam si nastuduj základy!Jinak budeš zkoušet další a další distribuce a ono to zase nepůjde a nepůjde........A tak pořád dokola! Pokud se ovšem vyloženě nudíš a potřebuješ zabíjet čas....

nechápem prečo sťahovať linux z uloz.to. Fujtajbl. Daj ho hľadať googlom a prvé 2 odkazy sú na neho a vyber si typ. Ak nemáš 4GB RAM, tak kľudne bez PAE.Ubuntu-Compatible Build: http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distributions/p... Slacko 5.7: http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-slacko-5...