» Poradna » Programy

Typ souboru soubor, co s ním?

Ahoj, mám menší problém, potřebovala bych poradit, jak otevřít typ souboru - soubor. Nemá žádnou zkratku. Na internetu jsem zatím nenašla pomoc. Díky

Odpovědi na otázku

Tak záleží co má být obsahem toho souboru?Odkud pochází? Kdo a v jakém programu ho vytvořil?

Obsahem je NMR spektrum, výsledek chemické analýzy, měl by být takový graf. Problémem je, že ikdyž mám asi 4 různé typy programů na zpracování takových výsledků, ani jeden nepodporuje tento typ souboru

Ak o nom nic nevies preco ho chces otvarat?

Daj si v nastaveni OS, "zobrazovat pripony suborov", je to v "default" vypnute.

Porovnej začátek souboru se soubory které máš a změň příponu podle toho čemu se obsah podobá - každý soubor můžeš nechat otevřít v notepadu, většina dvoupanelových commanderů ukáže obsah souboru jako text klávesou F3.Jestli používáš průzkumníka, vypni ve vlastnostech zobrazení složky "skrýt příponu známých typů souborů".

Tady je názorně vidět, že kyždý kdo má počítač si myslí, že již všechno zná a nemusí se nic učit. Pokud si koupíte počítač, tak si také kupte knihu o vašem systému a naučte se to.

*.xlsx, zrejme graf pre Excel z balíka MS Office.Musíš skúšať myšou otvoriť čím. Ak ale nemá tvoj OS nainštalovaný SW ktorým bol vytvorený, máš smolu, môže byť navyše zazipovaný. Pošli súbor na Letecká pošta, daj sem odkaz. Nájde sa dobrá duša, ktorá si ho stiahne a u seba vykoumá, vo co gou.