» Poradna » Web a internet

Tvorba webu

Dobrý denchtěl bych vytvořit vlastní web a vše kolem něj ( grafiku, různé vyskakovací okénka atd.), ale nikdy jsem to nedělal. (Už teď mám předkreslené návrhy jak by to mělo vypadat a co by tam vše mělo být. A proto bych se chtěl zeptat co bych se měl jako první učit HTML jazyk? Vím, že učení potrvá dlouho, ale to mi nevadí. Chci si zrealizovat svůj plán. Za odpovědi moc děkuji.

Odpovědi na otázku

HTML + CSS je naprostý základ, bez JavaScriptu taky spoustu věcí neuděláš

Mockrát děkuji

Nejjednodušší bude najít opensource CMS systém (Wordpress, Joomla, Drupal, Plone atd.), který nejvíce odpovídá tvé představě, pak vhodnou šablonu a následně si ji upravíš na svojí grafiku a barvy.Statické html nemá dnes příliš smysl a programovat vlastní systém taky ne - spoustu věcí bys musel dělat od začátku a nebudeš mít čas to udržovat... Opensource CMS si případně můžeš i upravit programátorsky, pokud na to budeš mít znalosti a schopnosti.

A ten plán je tedy jaký? Třeba k němu vede jiná cesta nebo je plán zbytečný.

Udělej ten web zdarma na webnode... učit se základy HTML a CSS mělo smysl v devadesátých letech minulého století, teď už jsou websajty úplně někde jinde...

Já ale chci si tu šablonu sám vytvořit nechci žádnou co muže mit nekdo jiny.

tak vezmeš jen základ ne? Grafika i barvičky budou tvoje, ale přece budeš mít nějaký standardní rozvržení menu atd. tak přece to xml nebudeš psát od začátku ne?

O Artisteeru jsi už něco slyšel? Možná by se Ti to mohlo hodit - http://www.artisteer.com/