» Poradna » Ostatní

Tv 55' hullhd ci 4k

Zdarec, premyslim vymenit svou zanovni 40' sansung za neco vetsiho. Optimalni bych videl 55', jen nevim zda jit do 4k ci fullhd. Zdroj signalu bude freesat by upc, a nejake filmy na mmc. Ale dilema na 55' fullhd bude ok? Nebude lepsi dat 2-3 tis navic a jit do 4k? Ikdyz vim ze cca 5 let se ve 4k nebude vysilat. A nevim jak bude SD vypadat na 4k obrazovce, ktereho je jeste dnes vetsina. Co mate vy a do ceho byste sli vy?

Odpovědi na otázku

Ahoj těžko říct poslední dobou co není 4k už ani není TV, já mám full HD a prakticky i to nevyužívám nebo si myslíš že mám všechny filmy ve 1080p ?Jde o to že když půjdeš někam do obchodu kde sou vystavené 4k HDR,Oled,a bůh víc co ještě tak to vypadá fantasticky, ale pouštějí tam určité věci ve 4k a přímo natočené od těch firem, ale doma pak přijde docela šok, když zapneš běžnou kabelovku nebo stáhneš nějaký rip filmy,,, obraz je o ničem,,,Já osobně jsem koupil Full HD za 20 tisíc než 4k za 20 tisíc a nestěžuji si,,Ale ať ti napíšou i lidi co doma mají 4k jak to vypadá na běžné použití,

SD bude vypadat úplně stejně na FHD i UHD, pokud to bude oboje 55". Jinak bych šel určitě už do 4K, využiješ třeba na YouTube.

mno, u 55 palců bych možná už 4k koupil, ale spíš proto, že na tom už se dá pak třeba slušně pracovat na PC, surfovat na netu apod. Na TV to nemá smysl a u filmů záleží na tom, kolik jich vlastně máš ve 4k.

4k nemam zadny. Freesat vysila 1080. Mam na to mmc rpi2. Prave zr 55' a fullhd to uz nemusi byt to prave a rozdil cenovy 4k a fullhd neni tak velky. Ale do budoucna treba. Na pc na tom pracovat urco nebudu a youtube tak nejak neresim.No a myslim ze SD kanaly na fullhd a 4k budou vypadat jinak. Porad dilema.

proč si teda nezajdeš třeba do Electroworldu nebo Datartu a nekoukneš na tu TV v akci? Případně je popros, jestli ti na tom nemůžou pustit normální telku (ČT24, Novu, Primu), pokud na tom budou mít jen demo výrobce. Tím nejsnáz poznáš, zda je to o tolik lepší.

Nesjem az taky ignorant,. To mam vse vyzkousene a zkouknute. Me jde spise o vase nazory. 10min koukani na tv nekde v elektrowordu mi nic neda, kor kdyz tam to maji nastavene aby to vypatalo dobre. Jde mi o zkusenosti a nazory lidi. Oni tam chteji prodat.

tak samozřejmě že demo výrobce je dělané tak, aby vše vypadalo dobře. Proto jsem chtěl tu zkoušku s normální nahrávkou z TV - třeba kus Televizních novin

Já teda nevím jak letos to jsem kolem TV v obchodě ještě nešel, ale loni byl normální program na většině puštěných televizí a na některých i sportovní kanál. Demo od výrobce jsem asi snad nikdy ani neviděl, protože bud tam byl normální program a nebo nic

A už jsi v nějakém takovém obchodě někdy byl? V žádném z nich nejsou předváděné TV připojeny na satelit ani na anténu. Všude jsou schopni ti předvést maximálně demo videa výrobců.

právě že zrovna v Datartu na telkách mívali puštěné normální TV kanály. Ale už je to déle než půl roku, co jsem v takovém obchodu byl.Nicméně jestli má předváděná TV usb s podporou videa, tak si může na flash disku donést testovací videa vč. třeba nahrávky z TV.

Ahoj. 55" neviem, ale dcéra kúpila 49" Philips 49PUS6561, a obraz je výborný. Zdroj je UPC HD box.

Hmm cekal jsem odpovedi spuse pro a proti hullhd ci 4k od lidi co maji doma a zkusenosti. Zkouknute to mam i u kolegy co jsem mu kupoval tv za 50tis 4k a pustil na nej freesat tak sd bylo spatne, fullhd uz lepsi, proste sd na 4k nekoukatelne moc. No nic asi vezmu samsunga 4k nejakeho do 20tis. Sat mam pres tvheadend a rpi, vetsina jede pres rpi. Apropo ted otazka, dokaze rpi2 pres hdmi rozliseni 4k? Pokud ne, nema smysl jit do 4k. Nema nekdo odzkousene?

píšeš, že ten satelit je stejně jen FHD, tak proč by mělo rpi2 umět 4k? Jako do budoucna? Pokud TV umí upscaling z FHD/SD, tak si ho stejně dělá sama.

Sat vysila fullhd, rpi slouzi jako mmc s kodi, kde pres tvheadent cumim. Ono to neznamena ze teda youtube prws rpi, ci nejaky film, ale rpi asi neda 4k rozliseni. Asi na 4k smolim.

Veď ani RPi3 nemá HW na 4K ...si to napr. vygugli.

Hmm slo mi o to co pouzivate vy. Vsechny tyto veci vim, znam. Slo mi o nazor lidi, ne poucovat co mam udelat a zjistit. Oplati se teda dnes koupit 4k napr do budoucna nezavisle co mam za signál. Protoze za mesic, pulrok muzu mit neco jineho.

podle mne je na 4k v sektoru domácí zábavy (TV, filmy, hry) pořád ještě dost času a aktuálně se to maximálně využije na práci, nebo pokud si třeba často a s gustem na TV promítáš fotky v plné kvalitě.Kvůli TV to nemá cenu, na YT toho taky moc není a streamovat 4k z netu je děs.

Kupovat dnes 55" televizi jen s FHD je prostě hloupost. I když momentálně nemáš zdroj signálu s tak vysokým rozlišením (což je mimochodem nesmysl, protože např. na YouTube jsou mraky videí už ve 4K a je to sakra znát proti FHD), tak kdyby nic jiného, 4K televize má jemnější rastr pixelů, který nebude tak rušivý při bližším pohledu. Já mám jen 40" TV a taky jsem před Vánocemi váhal, jestli už má smysl jít do 4K nebo ne, ale nakonec zvítězil rozum a pořídil jsem 4K. Přeci jen TV nekupuju na jeden rok, ale na delší dobu. A mimochodem, pohlídej si, aby ta nová TV už uměla českou verzi DVB-T2! Jinak bude velká otrava za 3 roky muset k ní pořizovat settopbox!

Jato vidim podobne. Kdyby byl rozdil cca 5tis a vice sel bych jeste do fullhd, ale u samsungu v 55' hullhd 15 vs 4k 18tis to neni taky rozdil. Ja vlastne potrebuju jen zobrazovadlo, nejaje dvb-t2 je mi na... Bydlim na vesnici zakopcem, takze satelit a iptv jedine. To mam zatim na rpi2. 3tis uvalim za mesic na PHM, nebo na chlastu, nebo na jinych vecech. Pokud nebudou vysilat z polska si slovenska dvbt je to nanic, jsem mimo. Cos ty kupil?

Tak vyreseno. V elektroworldu maji tento vikend 10% slevu na tv 55' a vice. Vzal jsem samsunga 4h ze sat 2 i dvbt2 certifikace. Sice to zatim nevyuziji, ale dallsi tv budu snad kupovat za 10let mozna pozdeji. Tak snad vydrzi.