» Poradna » Programy

TrueCrypt končí. Jak dál?

Asi už jste o tom četli, TrueCrypt skončil. Šifrovat musím, jednak celý disk a potom jsem také byl zvyklý na vychytávku, co nabízel TC, soubory, které se po dešifrování tvářily jako samostatné diskové oddíly.Aktuálně na počítači TC mám nainstalovaný, ale nemám instalační soubor (již řadu let si instalační soubory neschovávám).Potřeboval bych poradit, jak dál. Stáhnout si jakoukoli instalačku a poté ji ověřit pomocí nějakého hashe by nebyl problém. Tedy nebyl by to problém, kdybych znal výsledek hashe důvěryhodné verze.Co si myslíte o různých reinkarnacích TC (třeba té švýcarské)? Nějaké alternativy, co by měly stejné možnosti?A na závěr prosím všechny diskutující, aby se zdrželi konspiračních teorií o NSA, CIA a kdoví co ještě, o tom toto téma není.

Odpovědi na otázku

A v čem je probolém stáhnou verzi <7.2?

Není důvěryhodný zdroj.

Já mám verzi 7.1a staženou asi před 2 roky ze slunečnice.cz Pokládal bys ji ji za důvěryhodnou?

Ne, nic ze slunečnice nepovažuji za bezpečné, zvlášť potom, co začali přidávat do instalátorů adware.Jak jsem říkal, není problém tu instalačku stáhnout, ale nemám proti čemu ji ověřit.

já stahoval ještě odsud:http://cyberside.planet.ee/truecrypt/ale měli to přetížené, tak to teď nefunguje. A ke stažení tam byly i soubory SIG k ověření instalaček a nějaký výpis pro autentizaci přímo od vývojářů.

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/bezpecn... [hledano]=truecrypt&g[oz]=7.1ahttp://www.slunecnice.cz/sw/truecrypt/, toto není důvěryhodný zdroj?

Ne, viz komentář výše.

No tak v tom případě, budeš muset dát na doporučení samotných tvůrců TC a přejít na jimi samotnými doporučovaný Bitlocker! Protože pochybuji, že se najde instalačka TC které bys důvěřoval - proti čemu ji ověříš? A ten "etalon" proti čemu ověříš.............

Nevíš, jak se to dělá. Vysvětlovat ti to nebudu. Pouze velmi stručně - ten "etalon" si obvykle dávají vývojáři na své stránky. Je tam MD5 nebo SHA hash souboru, aby si každý mohl ověřit pravost a integritu toho, co stáhnul.

Vždyť to říkám - jak ověříš, že kontrolní součet tam (nebo někde uvedený) je správný.Nebo ještě jinak - Umístím někam zkompromitovanou instalačku a dám k ní kontrolní součet - ty si to stáhneš, zkontroluješ, součet bude sedět - a budeš spokojen.

Konečně pochopil, ale jenom z půlky. Hash původní instalačky není dostupný ze žádného důvěryhodného zdroje (důvěryhodný zdroj = oficiální stránky TrueCryptu). Jestli sis nevšiml, tak na jejich webu už výsledky hashů starých verzí nejsou.--------------"Nebo ještě jinak - Umístím někam zkompromitovanou instalačku a dám k ní kontrolní součet - ty si to stáhneš, zkontroluješ, součet bude sedět - a budeš spokojen."Ne, nebudu spokojený. Vždy se totiž ověřuje proti otisku uvedeném na nějaké důvěryhodné stránce, nejčastěji na stránkách projektu nebo na stránkách repozitáře. Takto se to ověřuje zcela běžně.Očividně nevíš, která bije, takže tě poprosím, aby ses k tomuto tématu nevyjadřoval a dal prostor ostatním.

S tímhle klouzkem to bude těžké, zabedněná mysl = škoda vysvětlovat.

V tom je právě ten problém. "Na nějaké důvěryhodné stránce" Ale kdo ověří - potvrdí, prověří nebo zkontroluje že ta stránka (a údaje na ní) je důvěryhodná? Že je to na ní napsáno? Nebo že to někdo někde řekl nebo napsal? K smíchu!A kdo zkontroluje toho případného kontrolora? Ty snad? Napíšeš někam - já Franta Vomáčka tomu věřím,stahujte? Vždyť to nemá žádnou relevanci!Nezlob se, ale jsi strašně naivní. Na jednu stranu se bojíš o svá data a na druhé chceš důvěřovat něčemu co nejde spolehlivě ověřit.Pokud ti ještě nebylo 20 roků, ještě by se to dalo pochopit. Pokud jsi ale starší, zamysli se!

Juwa2:Už jednou jsem tě prosil, aby ses k tomu nevyjadřoval. Evidentně o tom nic nevíš. Zatímco tu plkáš nesmysly, tak dva lidi mi poskytli dobré rady. Když k tomu nemáš co říct, tak raději mlč. O troll komentáře nestojím.Ověřování pomocí "otisků" souborů je zcela běžná věc. Běžně se to tak používá a ty najednou přijdeš a tvrdíš, že to vlastně není bezpečné. Kde je chyba? Ve tvé neznalosti a nebo v systému, co všichni používají? Odpověz si sám.Důvěryhodnost stránky se dá zjistit zcela jednoduše, říkají ti něco certifikáty a HTTPS přístup? Asi ne. Tak si to nastuduj.Řeknu to ještě jednou, o tvé rady nestojím. Dej prostor ostatním, co tomu rozumí a hlavně chtějí pomoci.

Můj kontrolní součet verze TrueCryptu 7.1ahttp://ulozto.cz/xeRnYX6N/truecrypt-setup-... https://webshare.cz/file/5Ip5M634l5/truecrypt... MD5: 7A23AC83A0856C352025A6F7C9CC1526Můj názor je ten že program je stále neprolomitelnýslovníkovým útokem 8mil slov heslo neprolomeno....Metoda Bruteforce = Neprolomeno odhad času prolomení hesla 5let

Kamaráde to prolomení je pomocí "zadních vrátek" tedy, že je přímo implementována na příkaz NSA "skulinka" jak obejít ochranu. To co popisuješ profík vůbec neřeší pokud toto slabé místo zná.

Jestli tam je backdoor to neznamená že by to dokazala prolomit Policie České Republiky asi tak...Pochybuji že v ČR jsou super počitače :)

BackDoor neslouží k prolomení, ale k tomu, aby ses k datům dostal bez toho, že musíš něco silou lámat.BackDoor v TrueCryptu si můžeš představit třeba jako univerzální heslo.

Môj dedo bol dôveryhodný, no už sa mu niečo aj plietlo. Na naše kontroľné otázky odpovedalAno, je to tak..:)

Kontrolni součet fakt neni tajnej

To je kontrolní součet mé instalačky + odkazy ke stažení """Na Programu Truecrypt se podíleli čeští programátoři...Program pouzivám 7let tudiz vím ze je neprolomitelný

Ale však inštalátor je digitálne podpísaný.V čom je problém?

nevidím důvod nevěřit tomu švýcarskému forku - je to myslím na githubu a tím pádem by nebyla až tak úplně sranda tam schovat backdoor, zvláště, když podobnou otázku jako ty si nepochybně položí i spousta programátorů a do toho kódu se podívají, případně si binárku zkompilují sami. Sám budu TC klidně používat dál. Nemám nic, co by zajímalo hráče na úrovni NSA/CIA ale to ještě neznamená, že nepotřebuju svoje data chránit.

OK.Ještě jsem našel toto:https://www.grc.com/misc/truecrypt/truecrypt.htmJe to od človéka, který dělal bezpečnostní audit TC.Také si nemyslím, že se o moje data zajímají americké bezpečnostní agentury (nejsem tak ješitný), ale backdoor, co využívají, muže zneužít i někdo jiný.

BackDoor je skor v tom Bitlockeri ako v TrueCrypte. Mne to vychadza tak, ze vyvojarom bolo navrhnute tam nieco vlozit a kedze sa zrejme nedohodli, tak to museli ukoncit.

Tak s tím rovnou počítej to je MS systém čili je pod plnou kontrolou (schválením) NSA. Tím bych nešifroval nic = ztráta času.

"Tím bych nešifroval nic = ztráta času."Já nepotřebuju ta data bránit před NSA. Nešifrovat nic je pěkně blbá rada.

Je to dobrá rada, když ti na ně může NSA = kdo ještě?

Když budeš mít na domovních dveřích FAB zámek, tak si taky řekneš, že existují lidé, co ho umí otevřít bez klíče, takže vlastně nemá cenu zamykat?To je logika!

Mě by spíše zajímalo co lidé jako ty na tom pc mají nebo dělají že potřebují tak vehementně vše šifrovat ?Pokud není člověk nějaký terorista, kriminálník, warezák a pod. k tomu nemá podle mne žádný podstatný důvod.Nebo se mýlím? Tak mě to objasněte.

Žijeme ve svobodné zemi, tudíž nemám povinnost komukoli cokoli zdůvodňovat nebo objasňovat. Zkrátka na šifrování svých dat mám právo a nikomu do toho nic není.Ale že ste se tak pěkně zeptal, tak vám přece jenom odpovím. Zákon nijak neporušuji, ale potřebuju utajit informace, které se na mém NB nachází. Jedná se o privátní klíče (pro přihlašování, když pracuju na nějakém linux nebo BSD serveru přes SSH), přístupová hesla, certifikáty, dokumentaci počítačových sítí, faktury, smlouvy a různé interní dokumenty.Rozhodně nechci, aby se mi v tom někdo hrabal. Ono už se málokrát stalo, že z ukradeného notebooku byly zcizeny informace, které několikanásobně převýšily hodnotu samotného NB.Váš pohled je typicky levičácský až skoro totalitní. Každý, kdo má nějaké informace je automaticky terorista nebo zločinec.

No tady je někdo vztahovačný Já Vás samozřejmě neobviňuji že provádíte něco nelegálního ani vám neberu právo na to šifrovat co chcete. Možná jsem se nevyjádřil moc přesně, ale nikde jsem nenapsal že někdo kdo má nějaké informace je automaticky zločinec.Jen jsem se zeptal z pohledu běžného uživatele pc který podle mne něco šifrovat nemá příliš zapotřebí.To co popisujete vy už není činnost běžného pc uživatele, ale spíše firemní použití kde se toto asi neřeší šifrováním pomocí TrueCrypt.

"Jen jsem se zeptal z pohledu běžného uživatele pc který podle mne něco šifrovat nemá příliš zapotřebí."No a přesně tenhle běžný uživatel, který nemá šifrování zapotřebí, se potom diví, když mu někdo ukradne notebook a vzápětí mu z účtu zmizí veškeré peníze nebo když se jeho video dovádění s přítelkyní objeví na pornoserverech. Nebo cokoliv jiného - značná část "běžných uživatelů" nemá ponětí o hodnotě svých dat a o tom, jak by se tato data dala zneužít. Zjistí to většinou až v okamžiku, kdy k tomu zneužití dojde.

Přesně tak. BFU si z pohodlnosti nechává hesla uložená v prohlížeči a pak může kdokoli krásně přistupovat ke všem jeho účtům.Ale nejde jenom o to. Heslo do Win 7 a starších lze prolomit úplně primitivním způsobem. Stačí k tomu jakákoli live distribuce linuxu nebo BSD a nebo záchranné DVD Windows a dostaneš se be problémů do systému. A nemusíš využívat ani žádné programy jako OPHCrack a WindowsGate. Stačí ti základní příkazy pro práci se soubory a znalost základních příkazů Win CMD nebo Win Powershell.Jedinou obranou je šifrování.

Ano, mýlíš.Existuje několik důvodů, od obecných týkajících se lidské svobody (právo na soukromí, zásada "občan může činit, co není zákonem zakázáno", potřeba zabránit neustále za rohem číhající úvaze, že "kdo šifruje, ten dělá něco špatného a je třeba ho potrestat") až po čistě soukromé:1) Pokud normálně nešifruješ, ale nějakou informaci se zašifrovat rozhodneš, nutíš tím k závěru, že tahle jedna speciální informace je důležitá. Tzn. poskytuješ potenciálnímu protivníkovi informaci. Má smysl šifrovat úplně všechno, ať už to je důležité nebo není důležité, protože pak tu informaci neposkytuješ. (Poskytuješ akorát informaci, že jsi paranoidní .)2) Hranice toho, co je soukromé, se u různých lidí může i dost podstatně lišit. Tobě třeba může připadat nepodstatné, když někdo uvidí tvoje nahé fotky z dovolené, někomu jinému to vadit může. Někomu ještě jinému může vadit, kdyby ses mohl dostat k výpisům z jeho účtu. A někdo další nebude chtít, abys (potenciálně) četl jeho poštu. Šifrování je velmi silný nástroj, jak tuto ochranu soukromí vynutit v prostředí, kdy se ne každý chová podle dohodnutých pravidel.

U někoho (podle nicku) bych tipoval na paragraf 260.

Když už tu šermuješ paragrafy, tak je vhodné uvést o jakém zákonu vůbec mluvíš. :) Někdo by se nemusel dovtípit, že se jedná o TZ v aktuálním znění.

To je logika protože ten FAB je jen "návnada" trezor s uloženými disky nemá nikdo šanci vůbec najít = takové věci se neukazují ani manželce, co kdyby ji chytili a vyslýchali / mučili?

A když ta data nejdou ukrýt? Co vy na to pane chytrý? To asi budu schovávat disk od notebooku, aby ho nikdo nenašel. Máš divnou logiku.Mimoto steganografické programy také občas používám.A přestaň používat ta nesmyslná =.

Disk od NB se neschovává, to se posílá na záložní ext. média ty moudro. A ty = děcko proto to budu používat.

Pane, vy jste vůl!Když potřebuju na NB data, která musí být šifrovaná, tak budu dělat co? Záložní externí média? A kam si je schováváš, strkáš si je do zadku?Citlivá data musí být vždycky šifrovaná. Takže tvoje rada byla strašně blbá. Teď už alespoň vím, že dolph si nezamyká barák, ale schovává ho.

Když si budeš chtít šifrovat data tak nemůžeš používat zámek FAB kterej každej zná ale musíš použít svůj vlastní, data se kradou né pomocí hesel (klíčů) ale přes znalost onoho zámku ... To ti zjevně ale uniká.

Srallbotko, do toho se nepouštěj, to je na tebe moc vysoká věda. Pokud budeš používat vlastní šifru, tak věnuješ nejméně 20 vývoji, stejně nebude bezpečná, data nebudou přenositelná a ne vždy potřebuješ pro lámání přesnou znalost šifry.Takže podle tebe tedy není AES bezpečná šifra, protože je obecně známá?

Někdo to vymyslel jinej než ty a ten to ví a předpokládej že není sám a někde jsou informace ještě uloženy pro případ že by někdo natáhnul bačkory a tak se to bude krásně větvit než to někdo vyzvoní, pak systém zabezpečení spadne jak kočičí pšouk.

Vidim, že ty už s úspěchem používáš nějaký vlastní druh šifry. Bohužel jsi zapomněl data rozšifrovat, než jsi je sem poslal.

Omálku citlivá data se i na NB dávají na ext. disk to je překvápko co?

Víš, musíš se naučit psát, číst a říkalo se že i počítat. Jenže to dneska umí už opice a jak se od opice odlišit? Hmmmm, pro někoho těžká věc, potíž může být ta nejpodstatnější a to pochopit co se píše či říká.

Postaloval bych instalační soubor z několika míst na internetu a porovnal je, jestli jsou binárně shodné. Začal bych třeba na http://www.oldversion.com/windows/truecrypt/ a http://filehippo.com/download_truecrypt/ .

Díky, to je pravda, vyzkouším.

Když máš někde důvěryhodný nainstalovaný TC, tak máš přinejmenším tři možnosti:1) V adresáři TrueCryptu bys měl mít nakopírovaný i samotný instalační archív, který jde vzít, přenést na jiný počítač a tam instalovat.2) Můžeš přenést nainstalované soubory a TC používat jako portable.3) Můžeš si zvolit i nedůvěryhodnou instalčku, nainstalovat TC na nový počítač a potom porovnat soubory na novém a starém počítači, jestli jsou shodné. Ale v tu chvíli nemáš kontrolu nad tím, co provádí instalátor - měl by sis to napřed vyzkoušet v nějakém virtuálním počítači, se zapnutým logováním síťové komunikace a zapnutým logováním změn v systému.

pepak:Díky moc. Jedna z mála odpovědí, co pomohla.Nejsi to náhodou ty? http://www.pepak.net/ :)

Nebudu se pročítat celým vláknem, ale pokud sháníš origo TC ještě přímo od TC tak tady mám jejich v. 7.1 ...

uploadneš ho nekam... Porovnám kontrolní součty jestli maš uplně stejnej

Shoda v MD5 součtu máš origoš :)

Myslím verzi 7.1 ale 7.2 nepouzivej je nová buh vi co vní je :)

Kura já su tak šťasnééé

Mimochodem, teď jsem stáhl ten TC ze Slunečnice, porovnal a je to lautr to samé, takže ty pindy o tom jak tam "tyhle servery přidávají adware" bych taky hodil za hlavu ...

Ten MD5 HASH jsem generoval zde http://onlinemd5.com/

Myslím že to je zbytečně složité, prostě jsem to porovnal v Total Commanderu

Zde je důkaz že program je bezpečný :)I v praxi se ukázalo, že TrueCrypt je minimálně pro americkou FBI nejspíš nerozlousknutelný oříšek v roce 2008 zabavila v rámci operace Satyagraha brazilská policie počítače brazilského bankéře Daniela Dantase, podezřelého z rozsáhlých podvodů. Data v nich byla šifrovaná TrueCryptem. Brazilská policie data nedokázala rozšifrovat a obrátila se na americký Federální úřad pro vyšetřování – FBI. I ten po ročním snažení oznámil, že data dešifrovat nedokáže. Dantas byl nakonec odsouzen, nicméně ne pro finanční podvody, ale pro pokus o uplacení policejního důstojníka.

Nezlob se, ale pro Tebe je informace, že si FBI s něším neví rady zárukou bezpečnosti? To snad ne

Přidávají adware. Co jiného je podle tebe instalace "Seznam lištička" v instalačce Gimpu?

Z čeho usuzuješ, že to tam přidala slunečnice?

Protože to přidává ke většině instalaček. Když stahuju z FTP Gimpu, tak tam nic takového není.

V instalacce TC stazene ze slunecnice zadny adware ani jine nesmysly nejsou, predevcirem jsme to s Anonymem porovnavali a je to bitove shodne s originalem od TC. Opatrnost je dobra vec, ale zase byt za kazdou cenu paranoidni je celkem usmevne ....

Zkousel si verzi 7.2???

Celá zpráva o Auditu True Cryptu v ENhttps://opencryptoaudit.org/reports/iSec_Final_Open_C...

http://www.eabm.cz/238-nezavisly-audit-truec... Cesky o Isec auditu True Cryptu

Jestli chce nekdo Origoš True Crypt 7.1a tak kldině vytvorím stránku na FB dejte souhlasím jestli chcete stránku :)

bitlocker je nejlepsi ale kdo se boji NSA ať jde ke konkurenci a použije Kremlin Encrypt, ale šifrovací sw bez backdooru dneska není

jj, fotky nahych deti se musi chranit.

Podle sebe soudím tebe?

Právě že to je jenom o konspiračních teoriích. Před týdnem by to nikoho nenapadlo a najednou takový humbuk. To je přece jasné o co tu jde. Podle mě je možná jedinná varianta, sehnat si starší instalačku a používat TC dále bez obav z prolomení.

Prosím akutně o pomoc - coby amatér a zároveň vážně nemocný člověk používám Cryptex již několik let, v mém "tajném" souboru mám defacto vše co se týká mého života (čísla a hesla k účtům, skeny důležitých dokumentů atd.) pod jedním jediným heslem, které jsem schopen si ještě zapamatovat). Kdysi jsem si vytvořil tajnou složku, opatřil heslem, a ikonku dal na plochu. Vždy jsem kliknul na tuto ikonku, objevil se formulář Cryptexu, zadal jsem heslo a mohl pracovat s těmi daty. Vnučka bohužel z plochy tu ikonku odstranila, já si toho nevšiml a koš vysypal. Nyní, když přímo kliknu na ikonku Cryptexu, tak to po mne chce, abych vybral tu zakryptovanou složku, kterou chci otevřít... :( Ten zakryptovaný oddíl na HD stále někde fyzicky je, ale já se k němu prostě nemůžu dostat. Může někdo poradit? Mám nějakou šanci? Jsem opravdu zoufalý, měl jsem tam vše, nedokáži bez těch dat fungovat... Díky moc.