» Poradna » Notebooky

Trhá se zvuk

Mám problém s trhajícím se zvukem - myslel jsem si, že je to tím, že mám už nějak tak zahlcenej komp, tak jsem zformátoval disk a přeinstaloval Winy a znovu nainstaloval všechny drivery - nic se ale bohužel nevyřešilo :/. To něco málo co vím, je že to asi bude souviset s grafikou. Zvuk se trhá i při přehrávání obyčejného videa (také záleží na přehrávači - někde se trhá víc, někde méně a někde se kouše i obraz). Nejmarkantnější je to však například při práci v Guitar Pro (nevím jestli znáte, ale to asi není podstatné - zkrátka program pro tvorbu hudby). Při přehrávání (byť jen jediné stopy) se zvuk trhá, že nejde poslouchat - tento problém však zmizí jakmile program minimalizuji na lištu (stále přehrává, ale naprosto čistě), eventuelně se sekání sníží při přepnutí na display ntb (defaultně používám 24"). Analyzoval jsem problém pomocí DPC latency checker - přihazuju screen s popiskama. Doufám v nějakou radu :/ - přeinstalování driverů grafiky jsem zkoušel. http://www.2imgs.com/da55f2d80b

Odpovědi na otázku

O jaky notebook se jedna? Problem mate od zacatku nebo se objevil az pozdeji? Zlobi na puvodnim systemu s puvodnim service packem nebo mezitim probehl upgrade? Trhani je slysitelne nebo vychazite pouze z mereni prigramu jako DPC latency checker? Priznam se, ze nepoznam zpozdeni kolem 20ms.Zkousel jste pouze drivery od vyrobce notebooku nebo i driver od vyrobce zvukoveho chipu, pripadne graficke karty, pokud se Vam trha i obraz?Po preinstalaci Windows jste nainstaloval drivery chipsetu predtim, nez jste se pustil do instalace dalsich driveru?Zkousel jste ciste spusteni Windows, jestli lagy nejsou zpusobeny nejakou aplikaci nebo sluzbou, ktera se spousti automaticky po startu? http://support.microsoft.com/kb/929135/cs

pozri sa na vyťaženie CPU. Ak používaš 2 monitory, skús na oboch nastaviť 16bit color, potom 32. Rôzna bitová hĺbka robí šarapatu, ale aj rôzne rozlíšenie monitorov pri istých činnostiach spomaľuje prácu s PC (aj keď CPU nejde na 100%), napr. ak prehrávam na fullscreen youtube a zároveň dám myš nad niečo, čo ukáže bublinu