» Poradna » Notebooky

Tovarni nastaveni

Dobry den,Koupil jsem si novy ntb a mam podezreni, ze byl uz pouzivan. Lze nejak zjistit, zda jiz bylo na ntb provedeni tovarni nastaveni?DikTukan

Odpovědi na otázku

Třeba HDD si zapisuje dobu provozu, ale jak to někomu prokážeš, žes to nevyužil ty sám...

Jestli to koupil tenhle tyden a disk ma nalitano pres tisicovku, tak to asi az tak tezke nebude.

A prozradíš kde nebo od koho jsi to koupil?

Ahoj. Ted jsem nahodou najel do udalosti adapteru (wifi) a tam jsem nasla udalosti z 11.2. I kdyz jsem si ntb koupil 23.3. Je tohle dukaz, ze ntb nekdo pouzival? Pokud pak kliknu ma zobrazit vsechny udalosti, tak vprotokolech systemu windows - system take najdu udaje z 11.2. B udalostech spravy pak dokonce datum 14.11. Muzete mi poradit, zda to znamena, ze ntb byl pouzivany?

Nikdy som nepracoval vo fabrike na notebooky. Ale myslin, ze spravny vyrobca svoj vyrobok pred distribuciou vyskusa.Mozno ho skusal 11.2.Len Ty vies, ci si kupil notebook original zabaleny.

Nad tim jsem taky premyslel, ale proc by tam pak byly dva datumy? Notebook byl v original krabici zalepenej, ale myslim, ze dat ntb do original krabice nebude problem Ja jen, jestli nekdo nevite, zda je to tedy normalni, nebo to mam resit.Dekuji

To se dá poznat, hlavně podle zabalení vnitřních věcí a podle otisků na těle notebooku či displayi.

Uvnitr byla.jen nabijecka. Smotana normalne. Nebyla v plastovem obalu.nebo tak, ale to myslim ani nema byt. Ntb byl bez otisku a skrabancu, hned po rozbaleni jsem ho radne prohledl. Ale to je i ted a otisky snadno utru. Jedine ceho jsem si vsiml, ze jsou gumove nozicky ze spoda zretelne pouzite. Ne ze by byl, odrene, ale je to videt. Ovsem to muze byt po chvilce lezeni. Predpokladam, ze na.vyrovni lince ten ntb nekam postavit musi nez se da do krabice.

Zbytocne si komplikujes zivot. Zivot je krasny a strasne kratky, vyuzivaj svoj cas zmysluplne.Ale skusim odpovedat: "ale proc by tam pak byly dva datumy?"Vyrobca notebooku (fabrika) urcite neinstaluje (individualne) system na NB takym sposobom ako bezny uzivatel.Vytvori si na urcity typ a verziu NB matricu, ktoru potom "mnozi" na mnozstvo diskov (videl som malu "mnozirnu" na 40-HDD).Nepracujem vo fabrike, ale v ramci "konspiracnych teorii" sa da pripustit, ze fabrika vytvorila matricu 14.11. a Tvoj konkretny kus vyrobila 11.2.Preto tieto datumy.Odpoved : orgasmic | 23. 03. 2017 23:17 je dobra odpoved. Preveril si data?

Este doplnim. Podla zakona vyrobok musi zodpovedat:1. musi byt dodany komplet s predpisanym prislusenstvom2. musi zodpovedat deklarovanym parametrom3. musi byt dodany neposkodeny4. musi byt dodany plne funkcny------------------------------------------------Je problem?Ani po dvoch dnoch si neuviedol presny typ ani vyrobcu (malo to byt v dotaze).Ale stejne je to Cina. "ze jsou gumove nozicky ze spoda zretelne pouzite. Ne ze by byl, odrene, ale je to videt."Tu si nepochopil principi fyziky. Teleso je stabilne len na troch bodoch.Kedze Tvoj nemenovany NB ma viac ako tri stycne body, tak sudruhovia z Ciny pouzivaju specialne zariadenie na vyrovnanie roviny kontaktu s podlozkou.Obrusuju specialnou lejzrovou technologiou nozicky na idealne dosadnutie na Tvoj stol.