» Poradna » Počítačové sítě

Total commander- propojení a synchronizace složek dvou PC přes WIFI (bez kabelu)

Zdravím všechny, potřebuji poradit, zda-li je možné propojit přes total commander (nebo jiný program) dva počítače a vybrat určitou složku, která se bude automaticky synchronizovat? (ne přes kabel, ale přes internet - wifi) Tzn. pokud udělám na jednom PC ve vybrané složce změnu, projeví se změna i na druhém PC.Za rady budu moc rád...

Odpovědi na otázku

Mno, musely by být oba počítače spuštěné, pak si udělej klasickou sdílenou složku. Pokud to chceš přes cloud, tak služeb je mnoho, google drive, dropbox, one drive ... A pokud chceš vlastní řešení, tak NAS.

Díky, NAS mě napadl, ale je to poměrně drahá záležitost (obzvlášť na můj účel)...Zkusím to v tom commanderu

Pokud ti nevadí připojení k internetu, tak si můžeš udělat synchronizovanou sdílenou složku - OneDrive, GoogleDrive, DropBox, Mega, ...Co dáš do složky na jednom počítači, sesynchronizuje se ti na druhý

A kde ve tvém řešení máš Total commander, jak tazatel požadoval?

Odpověď zní NE. Tedy to NE je odpověď na otázku, jestli "je možné přes Total commader automaticky synchronizovat adresáře, tzn. pokud udělám na jednom PC ve vybrané složce změnu, projeví se změna i na druhém PC.".

Dobře, to je přesně to, na co jsem se ptal...Jen teda ještě něco...Znamená to, že pokud nebudu mít ten kabel na propojení pc, není možné synchronizovat složky v různých PC?

Ondro, nezáleží na tom, jestli je to kabel, nebo wifina. Odpověď je, že Total Commander to neumožňuje.

Přes Total Commander to nepůjde, ale je spousta jiných programů / služeb které to umožňují.Záleží co si představujete pod pojmem "ne přes kabel, ale přes internet - wifi" Jestli potřebujete synchronizovat data na PC v jedné síti a nebo na různých sítích resp PC , kde každý je připojen k internetu v jiné lokalitě (městě) - to pak lze řešit buď nějakým veřejným "cloudem" typu Onedrive, Dropbox .. a nebo si vytvořit svůj vlastní za pomoci VPN. Záleží jak moc důvěřujete těm cloudovým službám.

Potřebuji synchronizovat data jen v rámci domácnosti (jednoho routeru)

Už ti bylo poraděno. Udělej si sdílenou složku nebo si kup NASku. Total Commander s tímhle nemá vůbec co dočinění.

FreeFileSync - Pokud ho správně nastavíš, umí ledacos. Stačí v jednom PC nasdílet požadovanou složku, která se má synchronizovat a v druhém nechat běžet správně nastavený FFS. Ten umí nejen oboustrannou synchronizaci, kdy máš v obou složkách to samé, ale i historii. Takže když uděláš změny nebo něco smažeš z jakékoliv složky, tak o data nepřijdeš. Nevadí mu ani to, že občas nejsi na stejné síti. Nevyhazuje žádné chyby a jen čeká, až se zase připojíš.

Osobně používám:bittorrent syncZde máš o něm článek.https://www.root.cz/clanky/bittorrent-sync-ul...