» Poradna » Mobily

TMobile vypnul úplně internet po FUP - u tarifu s Námi v sítích?

Dobrý den,teď jsem volal na infolinku TMobile, protože manželce o víkendu nejel internet ve FUPu na mobilu a paní z TM mi řekla, že mají od minulého týdne novinku, že u tarifu S námi v sítích po vyčerpání limitu je internet zablokován do dokoupení. Smlouvy jsem podepisoval telefonicky před 2 měsíci, kdy internet ve FUPu ještě jel na 64/32 kbitů.Domnívám se, že jsem to řešil i při tom telefonickém podepisování smlouvy, takže by to mělo být nahráno i v té smlouvě, ale myslíte si, že by měla být obecně výpověď tarifů bez problémů?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Kopii smlouvy a tehdy platných podmínek máš ? Já tedy po telefonu podobné služby zásadně neobjednávám, pouze písemně.

Toto teď neřeším, já jsem na 99 procent tyto podmínky diktoval i do toho potvrzování smlouvy.Spíš mě zajímá, jestli je to závažná změna služby k horšímu, když internet ve FUP místo zpomalení nejede vůbec a jestli je to obecně možnost vypovědět smlouvu bez penále?

Dohodl jsi si tuto možnost ve smlouvě ? Pokud ano tak je to bez problému.

Jestli je to závažná změna služby k horšímu? Já si myslím že ano, ty si to zřejmě myslíš také, ale máš smolíka. Podle poslední úpravy zákona 127/2005 Sb. o tom, co je a není podstatné zhoršení, rozhoduje operátor. Ze zmíněného zákona tě nejvíc zajímá §63. Poděkování lze zasílat na adresu poslance Stanislava Pflegera (ANO), který byl tak laskav, že operátory splácaný text předložil jako pozměňovací návrh, všem poslancům hlasujícím pro návrh, vypálené senátorské pojistce demokracie za podporu téhož a hradnímu Zemanovi za okamžitý a střelhbitý podpis pod paskvil. http://www.lupa.cz/clanky/je-dokonano-prezid...

Jestli nekecáš, tak to je pěkný úlet od Paegasu či jak se to teď zrovna jmenuje. Lehce to zavání vydíráním. ☺

Také mám T-Mobile, ačkoliv ne paušálovaný tarif, hezky mi to vypnuli, když jsem se na cestě potřeboval domluvit na jisté datum. Pak už jsem volal. Pevně doufám, že T-Mobile tímto krokem přijde o co nejvíce svých klientů - jenže žijeme v Republica Banana, tak to může být i záměrné.Hezký večer

Mám pořád ještě hloupý mobil a data nepoužívám, ale dnes jsem to s kolegy nakousnul a je to skutečně tak. U nejnižšího tarifu s FUP do 50MB není možné pokračovat v datové komunikaci po jeho vyčerpání. Ovšem největší blábol je zdůvodnění tohoto kroku operátorem, cituji: „Je to z toho důvodu, že se data v telefonu po vyčerpání FUP limitu stahovala dál, aniž by o tom zákazník vědět a měl o to zájem. Museli jsme proto blokovat část přenosové rychlosti a to mělo dopad na zákazníky, kteří si zaplatili balíček s plnou rychlostí." Tohle musela zplodit nějaká chytrá hlava. Komu se to nelíbí, může sice odejít, ale obávám se, že operátoři jsou domluvení a toto je test. Je to jako když hejno krys pošle jednoho ze svých řad na ochutnávku. Když se to ujme, vrhnou se nato všichni. Nemá smysl s tím bojovat. Situace je stejná jako u bankovních poplatků atd. Jde jen o peníze a zákazníci jsou jen ovce na porážku. ☺