» Poradna » Programy

Titulky do obrazu

Zdravim vas,chcel by som sa spytat aky program pouzivate na vkladanie titulkov do obrazu. Skusal som napr Any video converter a narazil som na problem- ak je film v H264 a dam pouzit povodny codec, tak sa to tvari ze to tie titulky vpali do obrazu ale nie su tam. Ak dam konverziu napr xvid, tak tam titulky vpali, ale je tam zase strata kvality obrazu sposobena zmenou kodeku. Davnejsie som skusal este nejaky iny soft ale spravalo sa to rovnako.Ak teda viete, tak poradte. Diky.PS: Titule davam do obrazu preto, ze moja smart TV ich sice zobrazuje ale su neuveritelne male a neda sa to nastavit na vacsie pismo....bohuzial.

Odpovědi na otázku

Pokud vkládáš titulky natvrdo do obrazu, bude tam ztráta kvality vždycky. Je to dané principem - video se musí překódovat.Ale než to takto prasit, raději si k té TV kup chytrou krabičku nebo k ní připoj NTB. Pak si nastavíš titulky jaké chceš...

Diky za odpoved..Este by ma zaujimalo ze ci ta strata kvality nebude mensia ak by sa pouzil rovnaky kodek ako bol pouzity pre povodny subor. Lebo mam pocit ze ak budem prekodovavat h264 do xvid alebo ineho formatu, tak tam ta strata kvality bude vzdy vacsia ako ked pouzijem povodny kodek.....alebo sa mylim?

A ak sa teda nemylim a povodny kodek nebude stracat az tak kvalitu, nevies Ty alebo niekto iny poradit SW ktory pouzije povodny kodek a pripali do filmu natvrdo titulky? Soft ktory mam ja to robit nevie...V kazdom pripade dakujem

Použij pův. kodek a nastav větší bitrate. Výsledné video bude sice větší, ale ztráta kvality nebude tak velká.Použij klidně Avidemux, kodek h264, bitrate aspoň 2 - 3000.

pokud pojedeš v kontejneru .MKV, tak si tam můžeš dát více titulků. Titulky nebudou vidět - jsou zapnout, případně vypnout. Takto můžeš dát do videa třeba i více audio stop. Audio stopy jsou přepínat. Nejsnažší cesta je ale viz. příspěvek nade mnou - menší PC nebo NTB pod TV, propojit a koukej na co chceš bez konverze a další ztráty kvality... A velikost titulků si můžeš nastavit třeba přes půl TV. A např. žlutá barva titulku místo bílých taktéž není k zahození ...

... a pokud je chceš natvrdo, můžeš použít program Xilisoft Video Converter Ultimate. Není ale free - je placený. Můžeš nastavit i velikost a barvu titulků. Ale je to další konverze = ztráta další kvality

Nejlepší a nejjednodušší je MKVToolnix(dříve se jmenoval MKVmerge).Vložíš film(avi,mp4,mkv-je to jedno) a k tomu titulky,dáš převést a za pár vteřin hotovo.Titulky budou natvrdo v obraze a kvalita filmu zůstane stejná.

natvrdo nebudu, mkv je kontainer, ono to len prida titulky ako dalsiu stopu ktoru mozes zapnut a vypnut.... titulky su rovnako male ako ked k filmu do TV nahram srt subor...

Do DVD to dělal skvěle DVDLab, kde se dala měnit i délka a časování titulků plus opravy textu.