» Poradna » Notebooky

Tišší notebook - výběr okolo 20 tisíc

Existuje kromě apple nějaká značka (model) notebooku, který by nebyl tak šíleně hlučný, jak jsou notebooky všeobecně ? Vybírám notebook (můj už je po 9 letech i po totální očistě fakt dost hlučný a hlavně má prasklý pant a nemá IPS displej) kolem 20 tisíc (na internet,excel, videa) s IPS panelem a podsícenou klávesnicí a přiznám se, že už nějakou dobu nesledují nějak extra vývoj u notebooků.Mohli byste mě prosím zkusit trochu nasměrovat, ať za své peníze nekoupím úplnou blbost ?Jsou teď notebooky dle Vás za normální peníze vůči samotným komponentům?Pamatuji si, že asi 2 roky zpět jsem četl článek, že jsou ntebooky předražené se zastarlými komponentami, jelikož díky covidu nešly na trh nové modely s novějšími komponentami.Děkuji

Odpovědi na otázku

A musí to být nutně Notebook?Pokud nepotřebuješ mobilní stroj, lepší volbou by bylo poskládat si levný stolní počítač z vlastního výběru komponent... rozhodně lepší volba, delší životnost a rozhodně bude i tichý..

Počítač mám poskládaný tři roky zpět je dostačující, potřebuji opravdu čistě pro přenos.

Asi bych ti doporučil šesnáctipalcový Ideapad 5 Pro s Ryzenem. Pokud se ti ho teda podaří sehnat.Mimo zátěž je absolutně tichý a slyšet začne být až při zapnutí náročných programů.

Obecne se da rict, ze kazdy notebook s aktivnim chlazenim, ze po urcite dobe v plne zatezi ozve.Jestli chces ticho, existuji fanless notebooky. Pak ale necekej vykon.

výkon ? 9 let vydržel koukat na starym křápu do strašnýho TN displeje a nepřipadalo mu to divný. Je to masochista.Na excel a internet stačí doslova cokoliv cca od 13.000.

Já to měl hlavně na dovolené, do práce, na soutěže atd. Takže mě to fakt stačilo, nepoužíval jsem ho denně. Křáp to svého času vůbec nebyl..

K čemu je proboha tak dementní zařízení, jako je NTB ? Na práci to není, na zábavu to není, mobilní to není, prostě dokonale na hovno. Mobilní je telefon, kterej si dám do kapsy. Na práci a na zábavu je stolní počítač s velkým monitorem, dobrým výkonem, dokonale tichý a kvalitními periferiemi.

Tohle je presne odpoved na to, proc tuhle poradnu nema zadnou cenu pouzivat. Ale na blbce a nemecky turisty narazite vsude

Tak německý turista asi nebudeš, ale jako blbec ses právě projevil.

a to jeste pockej az najde ten dotaz kde nekdo rikal ze na ip 13 pro se vyfotilo podobne jak na zrcadlovku

No tak tohle zas asi ne. Jako věřím že ten mobil fotí slušně, proč ne, ale to fyzické sklo, objektiv nikdo neo*jebe, to je postě fyzika. Třeba taková hloubka ostrosti, ale ne to SW šidítko. Třeba dlouhým sklem si vyberu který detail chci mít ostrý a může to být třeba jen jedna sklenka na stole plném jiných sklenek.

Tak to hodně přeháníš. Notebook je taky v pohodě přenosný, nemusíš stroj nosit zrovna v kapse. Já mám na notebook batoh, do kterého s notebookem můžu dát i třeba menší nákup nebo cokoli.Na práci se taky v pohodě, ono záleží CO tvá práce obnáší. Třeba nějaké výkresy nebo 3D modelování v CADech bych na tom nedělal, ale pro moji oblast práce je 15" notebook naprosto v pohodě. A nosím ho do práce, do hospody, na dovolenou...pohoda. Sice jsem taky zastánce stolních PC na mnohé věci, ale na mnohé jiné je notebook v pohodě.

Aha, takže mobilita s batohem ! Hele, já nikomu nebráním býti bláznem, ale radit to nikomu také nebudu

Vole batoh bych nosil tak jako tak. Hodím do něj notebook a je to. V čem je problém? V ničem. Batoh snad není mobilní? Ty všude chodíš jen tak polehku? Kolikrát potřebuju něco přenést, batoh je běžná věc a jako bonus v něm nosím i notebook, mimo jiné věci. A k té práci...no napiš ještě nějaký vtip na sobotní večer.

probook/thinkpad s 15W procesorom bez dedikovanej grafiky. Tam nema co hucat.

Asi jsem měl s tím počítat..Každopádně doma mám dvě PC. Jedno tři roky staré, které jsem si skládal cca za 45 000 Kč a pak Intel NUC, úplně skvělá rychlá věcička.Potřebuji prostě ještě notebook, protože v mobilu fakt s excelem anebo wordem neumím dělat. Ano dokonce i něco tak strašného jako jsou notebooky se dnes ještě používají. Notebook nevyužívám nějak často, ale prostě mám pro něho využití. Proto samozřejmě nechci herní notebook, od toho je PC i když hry nehraju. Jen chci něco, co nebude řvát hned od samého spuštění a nebudu čekat hodinu, než něco udělám. Kdyby nebyl notebook už tak hrozně nakřáply, hlučný a měl podsvícenou klávesnici, tak si nechám klidně ještě současný, stále je docela rychlý a jinak jsem s ním spokojen, ale chce to prostě po 9 letech výměnu..

pokud jdeš ms office plus internet a nic speciálního tak zkus přehodnotit jestli ne ten air s M1 - teď se prodává za 28. Je potřeba si ale buď zvyknout nebo nezvyknout na ten OS. Ideálně u někoho vyzkoušet. za 2 roky používání jsem ho zahřál asi 3xje tam tichost když to nemá ventilátory- výkonu na rozdávání a pokud nejde nějaká hra co žere baterii tak není problém výdrž pomalu celý den

Tak jsem vybral tyto:HP ProBook 455 G8 ( AMD Ryzen 5 5600U, 15.6" IPS matný 1920 × 1080, RAM 16GB DDR4, AMD Radeon Graphics, SSD 512GB, numerická klávesnice, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čtečka otisků prstů, WiFi 5, Hmotnost 1,74 kg, Windows 10 Home (45R01ES) Lenovo ThinkBook 15 G3 ACL Mineral Grey kovový Notebook - AMD Ryzen 7 5700U, 15.6" IPS antireflexní 1920 × 1080, RAM 16GB DDR4, AMD Radeon Graphics, SSD 512GB, numerická klávesnice, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, čtečka otisků prstů, WiFi 5, Hmotnost 1,7 kg, Windows 10 Home Mohla by to být dostatečná volba pro mé potřeby? Matný displej bude asi lepší..

Vykonove bude stacit urcite bohate.Osobne kdybych vybiral notebook na obcasne pouzivani ke dvoum stolnim PC, tak bych chtel maximalne 14" obrazovku. Predpokladam, ze bude slouzit spis na prenosnost nez jako treti zarizeni na stole.Co se tichosti/hlucnosti tyce, musis se podivat na nejake recenze a srovnani. Oba maji uzporne procesory, ale hodne zalezi na tom, jak maji udelane chlazeni.

to lenovo ma len 1 slot na Ramku, HP ma 2 sloty. S SSD je to naopak, do lenova das 2xM2, do HP len 1x. Pozri este tie thinkpady, tie maju touchpad s 3 fyzickymi tlacitkami a normalne sa da na tom robit.