Tiskárna Kyocera TASKalfa 300i netiskne "ý".

http://kyocera.name/2799/multifunkcni-zarizen... Kolega mne požádal, abych mu vytisknul soubor PDF na síťové tiskárně (on prý nemá přístup). Byl to vícestránkový dokument pořízená ve wordu a "vytištěný" PDFCreatorem. Na vytištěném dokumentu jsem náhodou zjistil, že když v textu je tučné písmenko "ý", tak na displeji počítače je vidět, ale tiskárna ho nevytiskne. Pokud se týká velkého písmene, to se tiskne. Použitý font je Times New Roman (nezkoušel jsem, jestli to dělá i v jiném fontu). Když tisknu soubor DOC, tak se normálně vytiskne. Jsou věci mezi nebem a zemí...A aby¨nějaký šťoural nenamítal, že tu není žádný dotaz, tak tedy - stalo se to nebo něco podobného někomu jinému, případně nevíte čím to může být způsobeno a jak to odstranit nebo co konkrétně chtít od servisáka?

Odpovědi na otázku

Teď jsem zkusil vytisknout PDF kde jsem změnil font na Arial a vytisklo se mi to normálně. Bylo by možné, že by ta tiskárna měla vlastní fonty a to tučné "ý" v Times New Roman bylo smazané? Ale proč to správně tiskne soubor DOC?

Jen tak obecně, někdy PDF zlobí, často pomáhá ve vlastnostech tiskárny vypnout různé vylepšené vlastnosti tisku a pokud to nepomáhá, tak je na to v Adobe Readeru v rozšířených vlastnostech tisku volba "Tisknout jako obraz" asi ví dobře proč ji tam dali.

Děkuji, funguje