Tiskárna Canon Pixma PM540 a chyba tiskárny B200.

Čau,zhruba po třech letech provozu Multifunkce Canon Pixma MP540,se mi na displeji tiskárny objevil nápis Chyba tiskárny B200.Prý se jedná o chybu čipu v tiskové hlavě který hlídá stav hladiny inkoustu v zásobnících.Máte také někdo podobné zkušenosti s tiskárnami Canon?

Odpovědi na otázku

Tato chyba se ve zdejším fóru již řešila. Použij funkci Hledání.

tahle chyba se objevuje cca 2 roky a 14 po prvnim zapnuti tiskarny, oprava se nevyplati, takze vyhodit a koupit novou

Souhlasim se "spikleneckymi" teoriemi o "kurvitku". Cannon MG5550 prestala kvuli chybe B200 fungovat temer presne 2 roky a 1 mesic po zakoupeni, tedy 1 mesic po skonceni zaruky... Po precteni dalsich prispevku v teto diskuzi je tezke myslet si, ze je to jen nahoda...

B200 je tzv "kurvitko" implementovane touto firmou.Na co prisli uzivatele postupem casu je pomsta za pouzivani neoriginalnich hlav (Povetsinou).

Koukám, že je to tu samý expert ... [B200] The internal temperature exceededthe specified value.Máš v haj*lu tiskovou hlavu, pokud používáš neorig. náplně není se čemu divit a pokud máš orig. tak je prostě opotřebená. Všechno má svojí životnost. Nevim proč si někdo myslí, že ta hlava vydrží pět let.

zajímavé je, že vydrží v nápadném procentu případů jen trochu přes záruku, bez ohledu na to, kolik se na tom tiskne. Mě osobně se to stalo, i když první rok a půl tiskárna nevytiskla ani stránku, protože jsem jí novou ani nevybalil z krabice. Potom vytiskla s bídou dvě originální náplně a skončila touhle chybou. Takže přistála v popelnici a Canon už nikdy.

Jsou doloženy případy u zákazníků, kteří vytiskly tak 2 balení originálních náplní. Nejhorší je, že to blokne i funkci skeneru, jelikož bych CANON MX7x0, či MX8x0 využíval hlavně jako duplexní skener s ADF, ale nechce se mi jej za 2 roky vyhazovat...

dvě balení za dva roky ? tak při tohle použití je jasné že to shoří. V té hlavě nesmí zaschnout inkoust, takže je potřeba jí používat pravidelně. Pokud tisknu jednou za tří měsíce tak si nekupuju tiskárnu s ext. tiskovou hlavou. Chce to při nákupu trochu myslet no.

Hodně lidí už myslí. A proto si Canon už nekoupí.

A asi proto Canon stále zvyšuje svůj podíl na trhu v prodeji inkoustových tiskáren a MF. Hlavně začněte argumentovat tím že si každé dva roky musí koupit novou z důvodu B200.Každá značka bude mít pár odpůrců a expertů na spiklenecké teorie.Hofk

Nejde o spiklenecké teorie, jde o praxi a proto Canon už nikdy. Epson, Minolta, Xerox tohle prostě nedělá. Nazdar... není se o čem bavit.

Tak si fakt vtipnej Xerox a Minolta dělá ink. tiskárny a MF že je sem pleteš. Ty jsi taky exprt co ?A už jsem měnil desítky hlav u Epsonu !

Princip je stejný, s "exotkama" (A je jich tu dost) končím diskuzi. Plakej si tu sám kamaráde, tohle je prostě fakt a můžeš si bouchat pěstičkama o zem jak chceš. A jestli tě baví štěkat na ostatní tak NA!!!: http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspxTěm všem lidem to pěkně vysvětli frajere.

No vzhledem k ústupu ostatních výrobců od inkoustu není problém získávat větší podíl v umírajícím odvětví.

Zaschnout inkoust může, proto má Canon čištění hlav... Proč takovou chybu nedělali starší Canony, které fungují doteď? Taková Picma měla v nouzy ty hlavy uživatelsky výměnné, když už se potento. Pixma 4000 sice ne, ale už mi nějaký rok slouží a tisknu většinou nárazově, ale po několika měsících, maximálně musím udělat to čištění. Ovšem, někdy od Pixmy 4200 (a multifunkcích na nich postavených) se objevují u zákazníků chyby B200, přitom technicky jsou ty tiskárny skoro stejné.

Místo "Taková Picma" mělo být Pixma 3000

JJ, starší hlavy vydrží více proto také stále držím při životě svojí 5000, no problém je v tom, že nové modely mají jinou tiskovou hlavu, která kvůli požadavku na rychlejší a kvalitnější tisk trpí nižší životností.A to nejhorší co může potkat právě tu novou hlavu je hloubkové čištění, což to hlavu často dodělá.Ale mě spíš překvapuje jak si každej stěžuje že to nevydrželo déle atp ... u HP si každej kupuje tisk. hlavu jako spotřebák a za dva roky provozu tam v těch hlavách nacpe víc než stojí nová pro Canon. Tak proč to všichni tak řeší? Odešla hlava tak si koupim novou tiskárnu nebo jen hlavu. I hlava u Canonu je spotřební mat.

Nová tiskárna po dvou letech - jiné inkousty s jiné vlastnosti. Pokud CVanon neumí dělat modernější hlavy, aby vydržely déle, nebo dokonce standardní procedury v ovladačích, tak ať je nedělá. Osobně vidím kvalitu tisku u Pixmy 4000 za perfektní.Bohužel hlavy už nejsou u Canonu spotřebák, lze je vyměnit jen v servisu za dost mastné peníze, což se fakt nevyplatí. To pak poznámka o finanční náročnosti HP vypadá jinak. Nehledě k tomu, že HP má také tiskárny s oddělenýma hlavami, které se narozdíl od Canonu dají normálně koupit.¨Dříve jsem vždy doporučoval Canon inkoustovky, ale teď jedině HP a hlavně prodáváme laser.

U hlav v náplních HP se s tím počítá, že cartridge je jeden celek a při kalkulaci nákladů na tisk to je "v ceně", kup nebo nekupuj. Ale u Canonu to je jinak, měli by v katalogu udávat, že tiskárna vydrží jen tolik a tolik stránek (a maximálně dva roky + měsíc), protože pak odejde hlava, která stojí víc než tiskárna. Tenhle přístup je zkrátka sviňárna.

Jestli chcete používat tiskárnu jenom jako skener, stačí na desce plošných spojů vypojit kabel, který se stará o tiskovou hlavu (je na něm napsáno KFC) tiskárna bude zase fungovat, ale nebude pouštět na papír barvy.

Tato chyba je, alespoň pokud soudím podle internetu, notoricky známá (nicméně jsem se o ní dozvěděl v době, kdy jsem tuto tiskárnu už měl), zejména proto, že se vyskytuje napříč modely od cannonu. Mám iPixma495O, poměrně letitou, při ceně sady inkoustů srovnatelné s cenou tiskárny (Kč1800) nechápu důvod k tomuto počínání (měl jsem za to, že levné tiskárny jsou levné, protože se jejich výrobce hojí prodejem inkoustů a nemá tedy zapotřebí montovat kurvítko do tiskárny, ale kdyžtak spíš do spotřebního materiálu, což se bezpochyby také děje).Původně jsem tu tiskárnu koupil kvůli potisku CD, chtěl jsem jej vyzkoušet (cena byla srovnatelná s cenou krabičky dvouvrstvých blu-ray a tak jsem to vyzkoušel - byl jsem tehdy překvapený kvalitou i rychlostí potisku, třeba oproti dnes již zapomenuté technice lightscribe, kde se musel disk potisknout tak třikrát a jeden průchod trval snad dvacet minut, média pro lightscribe byla dost drahá). Potisk médií je totiž jediná věc, kterou na lejzrovce neudělám.Právě protože vím, že inkoustovky nejsou na občasný tisk, chtěl jsem ji už před rokem a půl vyhodit (po půl roce používání zůstala asi dva roky netknutá a nečekal jsem, že by vůbec ještě mohla tisknout). Před šrotem ji zachránilo to, že po připojení vytiskla suveréně zkušební stránku windows (chyběla jedna tryska navíc jen na prvním řádku) a od té doby tiskla čas od času. Měl jsem koupenou originál modrou, která docházela a chystal jsem se na červenou a následně další barvy. Tak z modré si asi vymačkám inkoust, kterým budu dělat inkoustové skvrny nebo nevím.Nyní to vypadá na nákup nové tiskárny, ALE v ŽÁDNÉM případě to nebude CANNON. Její provoz je nesmírně drahý, náplně malé a navíc vydrží sotva dva roky provozu (i když v mém případě je to minimálně 4 roky od zakoupení) navíc mám důvodné podezření na nekalé praktiky (tzv. "kurvítka"). Jediným pozitivem je cena samotné tiskárny (člověk si ji však musí kupovat s tím, že to je maximálně na dva roky).Další Ukázat celý příspěvek

Taky jsem ji teď zkoušel rozchodit a nic. Chyba b200. Směšný že nemůžu požívat ani scener,prostě jsou to podvodníci!!

Zapoměl jsem napsat,že jsem používal výhradně originální náplně Canon.Tak pokud se má něco pokazit tak se to pokazí

Boo !!!!!!!!!!!

Nevím kde bereš to přesvědčení,používal jsem výhradně originálky a první tiskárna mě odešla těsně po záruce.Koupil jsem si druhou a ta mě odešla 3.8.14 a záruka vypršela 5.6.14,přitom jsem ji používal méně,než tu první.Proto se přikláním spíš ke kurvítku,protože odchází po uplynutí záruční doby.Jistě vím jen to,že další moje tiskárna nebude Canon.p.

ahoj já mám CANON pixma mp 560 a používám neoriginální barvy a dneska je po ní ale to vydržela 4roky a tisklo se dost bohužel chyba B200

Protože stojí stejně jako celá tiskárna

Hlavně, že ty jsi expert....Máš pravdu, za tu cenu 5 let vydržet nemusí, ale x uživatelů hlásí poruchu těsně po skončení záruční doby. Možná náhoda, ale nelze se divit, že se pak objeví úvahy typu "kurvítko implementované firmou" od uživatele M.S. Za mě si myslím, že u takové značky je to trapné a můžou si je nacpat...

Nejčastější první pomoc na tento problém:1. Open the Printer2. Remove the paper from the tray3. Unplug the printer4. Carefully remove the ink cartridges from the printhead. Make sure you didn't leave any stickers or tape on the cartridge if they have been recently replaced.5. Use a flashlight and see if you can find any jammed paper or foreign objects. Make sure that the printhead moves when you lightly push it. If anything seems to be keeping the printhead from sliding back and forth, remove it. (The printhead is what the cartridges sit in.)6. Using a can of compressed air (you can find these at walmart or the dollar store) and blow out the inside of the printer, along any access doors, and where the paper is fed. This removes bits of paper from places you can't see. 7. WHILE THE PRINTER IS UNPLUGGED, hold down the power button for 30 seconds.8. Now we're ready to setup the printer again. Return the paper to the tray, return the cartridges to the printhead.9. Very important: Hold down the stop/cancel button. Plug the printer back in and turn the printer back on WHILE holding down stop/cancel.10. ok

SUPER POSTUP, TÍMTO JSME ZPROVOZNILI ALESPOŇ SCANNER, DÍKY

Tohle není chyba Canonu, tiskárna za pár šupů má prostě takovou hodnotu a basta. Když chcete aby vám vydržela déle, chce to rozmezí 3,5 - 7,5 kKč a dívat se, kolik je doporučený limit stránek za měsíc, to napoví, co je to za mašinu. A toho skeneru nelitujte, je to jen dokumenťák, kvalita a lá nic, klasický LiDE s příšerným snímáním bez optického i infra členu.

Zde je reseni na tento problem:http://www.youtube.com/watch

Ďakujem

Pomohlo!!!

Edit: pomohlo na prvotní odstranění chybové hlášky. Při pokusu o tisk se chyba objevila znovu, ale pomohlo zkusit znovu zopakovat postup z videa a jako první vytisknout čistě bílou stránku. Poté mi tisk fungoval normálně.

Ano mám také tyto skušenosti s tiskárnou CANON Pixma MP540 .Prosím výrobní firmu co mám delat a jak mám chy bu tiskárny odstranit.CHyba tiskárny B200. S pozdravem Fanda L.

Dobrý den,přesně to samé i ty 3 léta společné s tiskárnou Canon Pixma MP 540 jako u Vás se objevil zničeho nic nápis Chyba tiskárny B200 a nikdo neví a neporadí.Prosím co jste pro to udělal a kam se mám obrátit.Děkuji za odpoveď i radu.Hegerová

Dobrý den, tiskárnu Canon jsem vyhodil a koupil si Epson.Oprava Canonu se nevyplatí,prostě vyhodit a koupit novou.

Čau tak mám stejný problém B200 ale až po 5 letech to docela jde na to co tu čtu takže ted poletí

tak to já jsem asi výjímka, mám Pixmu MP500 už min.6-7 roků, někdy tisknu skoro každý den, ale někdy třeba i 2-3 měsíce ani stránku, dost často potisk CD a DVD, kupuji originál náplně a pak do nich asi 2-3 x doplním inkoust a tak stále dokola a tiskárna pořád tiskne a tiskne.... ale už uvažuji o nové, Pixmě MG7150 a při čtení vlastností a recenzí jsem, se dostal až sem a tak teď nevím, zda ji koupit nebo ne, 2 roky výdrže se mi zdají dost málo....

Řešení, které mi fungovalo:http://www.ebastlirna.cz/modules.php

Postup fungoval napoprvé ,tiskárna fungovala asi 4 roky Ok, doplňoval jsem origo kártry pak jsem zkusil neoriginál a po 2 výměně došlo k chybě B200 ,tak uvidím jak dlouho ještě vydrží.R

Včera téměř po 4 letech provozu také chyba B200 u Pixma MP630, po počáteční panice a pročtení zdejšího fóra jsem vyndal tiskovou hlavu, oplachoval jsem z ní inkoust destilovanou vodou dokud nestékala čistá (cca 3 hodiny) a poté nechal okapat, lehce jsem dosušil (vlažným vzduchem fénu) a vložil zpět do tiskárny. Po zapnutí naskočila po cca 0,5 vteřině chyba B200, tak jsem tiskárnu vypnul a po opětovném zapnutí jsem přecvakal tlačítkem v menu tiskárny na údržbu dříve, než stihla naskočit chyba, a umožnilo to spustit čištění hlavy (od zbylé vody) a poté jsem již TISKL . Chyba se již neobjevila ani po opětovném vypnutí a zapnutí a tiskárna stále TISKNE :))))))) . Jen pro zajímavost nikdy jsem nepoužíval origo náplně a očividně na tom nezáleží zda se a kdy nějaká tryska ucpe.

Nejčastější první pomoc na tento problém:1. Open the Printer2. Remove the paper from the tray3. Unplug the printer4. Carefully remove the ink cartridges from the printhead. Make sure you didn't leave any stickers or tape on the cartridge if they have been recently replaced.5. Use a flashlight and see if you can find any jammed paper or foreign objects. Make sure that the printhead moves when you lightly push it. If anything seems to be keeping the printhead from sliding back and forth, remove it. (The printhead is what the cartridges sit in.)6. Using a can of compressed air (you can find these at walmart or the dollar store) and blow out the inside of the printer, along any access doors, and where the paper is fed. This removes bits of paper from places you can't see. 7. WHILE THE PRINTER IS UNPLUGGED, hold down the power button for 30 seconds.8. Now we're ready to setup the printer again. Return the paper to the tray, return the cartridges to the printhead.9. Very important: Hold down the stop/cancel button. Plug the printer back in and turn the printer back on WHILE holding down stop/cancel.10. ok

Mě to pomohlo. 2x jsem tiskovou hlavu lehce propláchl podle videa a spustil čištění trysek (po prvním tisku lezl pouze čistý papír) a tiskne jak předtím. Otázka je jak dlouho to bude fungovat. Nicméně hlava stojí 2 000 Kč a to znamená koupit stejně novou tiskárnu, tenhle postup je zadarmo a za 5 minut je hotovo https://www.youtube.com/watch

Čau všichni, také jsem měl stejnou chybovou hlášku a povedlo se mi ji obejít. Mě se to povedlo řešením 3. Hodně štěstí.Zde jsou příklady jak na to.Řešení 1:odpojte tiskárnu od přívodu elektřinypočkejte 1 hodinuzapojte přívod elektřiny a zkuste tisknoutŘešení 2:vyndejte tiskovou hlavu z tiskárny a očistěte kontaktyočistěte kontakty ve vozíku tiskové hlavyŘešení 3:vypněte tiskárnuotevřete tiskárnuzapněte tiskárnupočkejte, až se vozík s tiskovou hlavou začne přesouvat dolevanechte jej dojet do polovinynež tento vozík dosáhne levé strany, zavřete tiskárnunechte tiskárnu zapnutou a vyčkejteŘešení 4:odpojte tiskárnu od přívodu energieotevřete tiskárnupřesuňte vozík s tiskovou hlavou do prostředka tiskárnyza stále otevřené tiskárny ji zapojte do elektřiny a zapnětejakmile se vozík s tiskovou hlavou přesune do leva, zavřete tiskárnupočkejte, až tiskárna naběhne

GENIÁLNÍ RADA - DÍKY DÍKY DÍKY :)Zkusila jsem taky řešení 3, stihla zavřít až když vozík jel zpět doprava a v pohodě - tisknu!Mám MP540 už asi 8 let, používám zásadně neorigo plnitelné kártry, lahviček inkoustů jsem do nich spotřebovala už hafo, hloubkové čištění hlavy používám víc než je zdrávo (někdy třeba 3 měsíce netisknu, tak je všechno zaschlé, takže hloubkové čištění jede třeba 10x za sebou, než se to dá přečíst) a v pohodě...Kdyby se dala koupit nová, hned bych do ní šla, dokonale se ovládá i takovým PC analfabetem jako jsem já :)

Po 8 letech bezproblémového používání PIXMA MP620 se objevila chyby B200,vše fungovalo,barvy takové jaké měli byt,po této chybě nejde použít nic,ani skener ktery s tiskovku hlavou nema nic společného chyba B200 odkazuje na špatnou tiskovou hlavu,ale je mi to jedno,má odsloužíno,let i do popelnice,jen detail,odpojuji tiskárnu od sítě když netisknu...

Zdravím, uvažujeme o natočení reportáže o problému chybové hlášky B200 do pořadu ČT ČERNÉ OVCE. Byl by někdo z diskutujících ochotný se o svou zkušenost s touhle poruchou v reportáži podělit? Pište na e-mail hlasensky@yahoo.fr. Může to pomoct ostatním. Vít Hlásenský, Česká televize

Ahoj všem, i mně se po dvou a půl letech objevila na tiskárně Cannon MG chyba B200. K mé smůle se mi to stalo po zakoupení a výměně všech náplní. Chvilku jsem brouzdal a našel jsem návod jak chybovou hlášku vymazat. A jaké překvapení nastalo, když po vymazání tiskárna fungovala dál jako nová. Vytiskl jsem několik fotografií v plném rozlišení na stránku A4 a zatím pořád šlape bezchybně. Níže zasílám návod na vymazání chyby B200. Přeji všem naštvaným uživatelům tiskárny Canon pevné nervy. Jinak zrcadlovky mají cool 1. vypněte tiskárnu2. zmačkněte stop a po dvou vteřinách zmáčkněte i tlačítko ON (držte současně cca 2 vteřiny) 3. následně 5x uvolněte a zase stikněte stop. (ON musíte mít stále zmáčknuté) rozsvěcí se u toho kontrolka oranžového blesku. 4. zapněte tiskárnu, tiskárna nabíhá delší dobu než obvykle5. chyba by měla být vymazánaKrásný den

Díkes, pomohlo Uvidíme, na jak dlouho.

Zdravím uživatele tiskáren Canon.Mám tiskárnu Canon pixma MX 725 a po cca čtyřech letech mě naskočila chyba "b200". V servisu mě bylo řečeno, že je třeba vyměnit tiskovou hlavu, a někdy i základovou desku. Celkem cena cca 3 000 kč. Po několikadenním brouzdání na netu jsem na YouTube našel návod, který mé tiskárně pomohl. Musel jsem jej dvakrát zopakovat, ale zadařilo se. Tiskárna zasejc skvěle funguje. https://www.youtube.com/watch