» Poradna » Počítačové sítě

Tiskárna Canon MP640

Přestal mě fungovat router měl jsem k němu připojenou tiskárnu Canon MP640 jako wifi. Koupil jsem router nový typ RT-AC51UTiskárnu jsem nastavil-hlásí že je připojena, ale když dám tisk z počítače tak mě to napíše že tiskárna je ofline.Poradí mě někdo co s tím?Děkuji

Odpovědi na otázku

pravdepodobne bude nutne tiskarnu odebrat a znovu pridat tedy pokud si to uz po vymene routeru neudelal.

To jsem udělal a nic

Když udělám novou instalaci tiskárny tak mě to napíše tiskárnu se nepodařilo v síti rozpoznat.

Kde jsi spáchal systémovou chybu:"připojenou tiskárnu Canon MP640 jako wifi"= naprosto zbytečné => nesmyslné.Co s tím?1) Zapoj tiskárnu do switche pomocí UTP.2) Nastav jí korektní pevnou IP konfiguraci.3) Ve všech OS původní tiskárnu odeber ze seznamu zařízení.4) Nainstaluj tiskárnu znovu a standardně:Přidat tiskárnu -> Přidat místní tiskárnu -> Vytvořit nový port -> Standard TCP/IP -> (zadat IP adresu).

Při instalací tiskárny se mě to ptá jestli chci nainstalovat tiskárnu v síti

Jestli jsi dodržel uvedený postup a nezvoral jsi IP adresu, pak se instalátor může ptát jedině na ovladače, případně jestli ji chceš sdílet (= nesmyslný dotaz: tiskárna s vlastní IP adresou se nesdílí, je to zbytečné).

Zadařilo se!!!!Tiskárna funguje-tiskne, akorát při tisku mi to napíše že tiskárna neodpovídá, ale hlavně když tiskneDíky za pomoc