» Poradna » Programy

Tisk černobíle v AutoCADu

Ahoj,nevíte náhodou někdo jak se tiskne černobíle v AutoCADu 2007 ? Zkoušel jsem v "Tabulce stylu vykreslovani" na kartě "Nastavení stránky - Rozvržení1" nastavit monochrome.stb, ale nic.Když nakopíruju soubor monochrome.CTB do adresáře stylů, tak se ani nezobrazí.....sakryš...

Odpovědi na otázku

Ahoj,nevím jak je to ve verzi 2007, ale v aktuální verzi (2015) se postupuje takto. Vyberu tisk (CTRL+P), potom vyberu tiskárnu v nabídce a po zvolení je vedle tlačítko Vlastnosti, vyskočí další nabídka a měla by ve spodní části okna možnost Uživatelské vlastnosti to když otevřu tak se zvolí barva tisku, na kartě BARVA, ale nejsem si jist, že je to stejný postup,protože to záleží na ovladačích tiskárny.

V příkazu tisk v tabulce vybrat monochrome a mělo by to tisknout černobíle. Pokud ne, tak tam bude potřeba u každé barvičky nastavit černou barvu pro tisk a uložit si to jako nějaký vlastní profil.

"monochrome.stb" a "monochrome.ctb" jsou dvě různé věci - jeden je pojmenovaný styl a druhý barevně závislý. Pro začátečníky se experimentování s pojmenovanými styly nedoporučuje - zůstaňte u barevně závislého "monochrome.ctb".Vykreslovací styl "monochrome.ctb" se vám pochopitelně nezobrazí, když máte nastaveny vykreslovací styly pojmenované *.stb.Použijte příkaz "convertPStyles" pro odstranění pojmenovaných stylů.

Ahoj, tak prikaz convertPStyles + zvoleni monochrome.ctb funguje.místo .stb položek vidim .ctb položkydíky

chce to po mě tabulku pro porovnávání barev stb ... nemam!