» Poradna » Programy

Thunderbird - nejde odebrat účet

Ahoj,mohli byste mě prosím poradit ?Mám Mozillu Thunderbird. Potřebuji odebrat jeden účet, ale při označení účtu a vyrolování nabídky AKCE ÚČTU je tato nabídka šedá a nejde stisknout.Nebyl to klasický účet, ale pouze jakási složka se zálohovanýmy maily nahraná přímo do appdata - roaming - thunderbird - mail - ... díky za radu. Petr

Odpovědi na otázku

No tak tu složku smaž.Nebo si zálohuj účty které potřebuješ, pak smázni celý profil a zase je naimportuj.

Ta složka je smazaná.Ale v když otevřu mailového klienta, tak tam pod mým funkčním účtem je stále ten další účet.Má ikonku počítače a je u něj napsáno, že je to speciální účet. Napadá mě jedině smazat celého klienta a nová instalace :(

Udělej co ti bylo doporučeno (export stávajících účtů > smazání profilu > import účtú)Stačí smazat složku s profilem, nic přeinstalováva nemusíš - je to zbytečné.

Nemáš jen zapnuté Chytré složky?

Kde to nastavení prosímtě najdu ?Zjistil jsem, že když smažu soubor prefs ve složce s profilem, tak zmizí vše a mohu nastavit nový profil.

Tak můžeme uzavřít diskuzi. Již jsem to vyřešil.Ona ta složka tam je i po nové instalaci Thunderbirdu. Akorát se jmenuje Místní složky. Je v ní koš a ještě něco defaultně.Jenže já si ji kdysi přejmenoval a myslel jsem že to je další účet, protože jsem do ní nasypal bývalé maily.Díky.Petr