» Poradna » Ostatní

Testy Antivírusov

http://www.av-comparatives.org/dynamic-tests/http://www.av-test.org/en/tests/home-user/window... https://www.virusbtn.com/vb100/RAP/RAP-quadrant-Ap... https://www.virusbtn.com/vb100/indexposlednú dobu antivírusové spoločnosti dávajú do svojich produktov aj teké veci, ktoré by tam nemali čo hľadať. napr. rôzne optimalizačné nástroje. tiež stúpli nároky na pamäť, procesor a RAM-ku. Detekcia na malware sa nezmenila skoro vôbec. poniektorí výrobcovia priznali /f-secure atď/ že klasické AV zlyhávajú a v budúcnosti bude potreba "vymyslieť" nové riešenia. je to otázne, pretože cloud to zrejme tiež nevyrieši.. teraz ma tu mnohí asi budú bombardovať že načo to píšem, ale kedže sa tu už davnejšie neobjavil odborný článok ohľadne AV, možno to niekomu pomôže pri výbere softvéru

Odpovědi na otázku

A proc to sem davas co tyden???

No vidíš že to jde , smysluplný nadpis (ne jen obecné "AV"-většinou audio/video) a okomentované odkazy (ne jen jeden odkaz beze slova), jak jsi to měl minule.

Koho zajímá antivirus?> Amatér má Defender / MBAM.> Pokročilý to nikdy neřeší já to neřeším.... Nákaza, restart, médium, cesta k záloze, obnova, restart, load OS 100% OK.... Tečka. A je jedno co to bylo / nebylo jak se to stalo.

"Amatér má Defender / MBAM" "Pokročilý to nikdy neřeší já to neřeším"sa dohodni so sebou čím vlastne si

Asi jsi pochopil, že? Takže více měně odpovězeno.

Dolph je pokročilý amatér.

sorry ale MBAM urcite neni amatersky softver

Vždyť je tam minimum uživatelského nastavení, podobně jako Defender jen jiné zaměření. Nedá se nic dělat chceš mít PC snaž se. Je to stejné jako bát se instalace OS = základní úkol pro práci s PC.

veď o to iné zameranie ide. na malware je jednoducho jednička. akože čo sa mám snažiť? mám dva počítače. na jednom nepoužívam av iba spomínaný mbam a fw čo melieš o inštalácii? to som robil x-krát asi si ma nepochopil dobre ako vidím.

"Pokročilý" uživatel, jako ty, asi řeší zavirování počítače obnovou ze zálohy. Umím si představit jak lezeš po pornu a s každým policejním virem prostě obnovíš zálohu protože kromě toho porna tam stejně nic nemáš.Ale pokročilý uživatelé to dělaji trochu jinak.

Já vir vč. toho policejního neviděl roky myslím skutečný vir, a malware minimálně. PC s pracovními daty mám off-line to neřeším vůbec, co chci zveřejnit či poslat stáhnu z úložiště.

1. MBAM prezentuješ aj Ty, takže si amatér?2. úplne s Tebou nesúhlasím, lebo ak by bol replikátor, vždy by si na aute niečo rozbil, lebo "veď je replikátor"? Nehcel by som ťahať OS každý deň zo zálohy len preto, lebo si to môžem dovoliť, keďže mám zálohu

> MBAM prezentuji proto, že plno lidí na zálohy dlabe a také proto, že spolu s antivirem řeší např. typické nebezpečné nákazy dolování dat / passíků / přístupů zde má své místo.> Obnova není na PC nic zvláštního, už W3.1 bylo doporučeno zálohovat. Uvědom si, že po léčení nákazy je málokdy OS ve zcela nepoškozeném stavu. A také to, že plno lidí zde hodiny / dny řeší nákazu a tento čas lze strávit jinak, lépe, produktivní činností.

ak máš slabý CPU a 5400ot. HDD, tak vrátenie zo zálohy nie je o 10min ako prezentuješ. Mne na P4 zálohu rozbaľovalo skoro hodinu a ani na tomto tu nebude ako na Tvojom Xeone so 16GB a SSD

Co děláš už jsi někdy zálohoval? Obnova z externího disku (7.200 ot) trvá podle velikosti zálohy v komprimovaném stavu mezi 6,5 - 18 min. top. Kdy 6,5 min. představuje do 20 GB (9 GB po kompresi) a 18 min. 50 GB (23 GB po kompresi). Je uvažováno dokonce USB 2.0 (do 35 MB/s) při USB 3.0 (do 85 MB/s) a interní je bleskovka až 145 MB/s podle disku. Když to riskneš a budeš obnovovat z prostředí OS, pak ještě rychleji protože OS má rychlejší přístup ke všemu za cenu možné chyby, osobně tedy pouze mimo OS. S CPU / ZD to vůbec nesouvisí, běžnou kompresi zvládne dnes každé CPU už od C2D / C2Q takže jsi zase vedle. Nejprve to vyzkoušej a pak nadávej.

I na notebooku s líným Atomem je obnova ze zálohy otázka několika málo minut. Řeším to stejně jako dolph.