Testování ATI radeon R9 290 4GB tri x

Dobrý den dostal jsem tuto GK na otestování a uvažuji o výhodné koupi a nevím zdali je na má sestava kartu nebrzdí a jestli ano tak co nejnutněji upgradovat a zdali mi na to budou celkově stačit finance. děkuji.Sestava:Zákl.deska-Asus p8h61 m pro rev. 3 socket 1155CPU:Intel core i5 2500s 2.7 GhzRam:8GB kingston 1333 mhz DDR3HDD:Western digital black 1TBZdroj: ACe power 600w

Odpovědi na otázku

Otestuj sestavu v 3DMarku a zkoukni na výsledek a na vytížení CPU v průbehu testu. Pak teprve uvidíš jestli stíhá nebo ne.

ahoj otestoval jsem v 3dmark 11 grafika měla 11526 bodu procesor 5189 bodu a 3d mark skore bylo 8689 p tak nevím

Sestava pro kartu stačí. Sice je tam úsporné i5 (nižší základní frekvence, ale turbo má stejné jako plnohodnotné i5-2500) a pomalejší RAM, ale v praxi to není takový rozdíl. Jediné, čeho bych se bál, je ten zdroj. R9 290 si něco pápne a tyhle noname šmejdy málokdy dají to, co mají napsáno na obalu. Teoreticky by stačit měl, má na větvi pro grafiku až 25A/300W. Ale Zda to dá doopravdy a delší dobu je ve hvězdách. R9 290 má TDP 275W a z té větve je živeno ještě pár dalších věcí. Takže při zátěži ta jedna větev pojede možná až na 100% (zatím co druhá se bude flákat, protože na ní je pouze CPU s TDP 65W).http://www.comfor.cz/data/imgs/86/0017786l.jpg

Radši bych tam viděl něco, co umí alespoň 30A pro větev, která to bude krmit. Tedy například alespoň SSP-550RT:http://www.xcase.co.uk/media/catalog/product/cac... SSP-550RT zvládne, co má napsáno a většinou i podstatně více (při testu slabšího brášky SSP-350GT z něj vytáhli skoro 500W než se vypnul).

V časopisu Computer testovali zdroje a i ty noname dávají to je na nich napsáno, takže bych se toho nebál: https://www.youtube.com/watch

Jistě, některé noname jsou lepší, některé horší (a některé vyloženě děsivé).Každopádně tento na to ani není stavěný. Má pouze 2x6pin, grafika vyžaduje 6+8pin. Jde to sice řešit redukcí (nebo se na to i vykašlat), ale naznačuje to, že se s takovou grafikou u zdroje nepočítá. Dále krmit grafiku s TDP 275W zdrojem, který pro ni má štítkové maximum jen 300W (12V*25A=300W) je docela hazard. Už proto, že na té větvi není jen grafika, ale i disky, mechanika a jde i do desky (jediné, co tam není je 4/8pin pro CPU, ten má druhou samostatnou větev, která mu také umí dát až 300W).Dáš za něj ruku do ohně? Já teda ne. Zkusit si to může, ale na vlastní triko.

To musí namíchat. Jedna větev mu to neutáhne. Použít redukce pokud nemá ani jednu PCI-E na V1.

Zdroje, které mají pouze 2 větve, mají jednu pro CPU, druhou pro zbytek. Z 4/8pinu nic nenamícháš. Vždy je to cca takto:http://cdn.pcper.com/files/imagecache/article_... Alespoň zatím jsem nenarazil na zdroj s 12V1/12V2, který by to měl jinak (ale je pravda, že jsem nezkoumal každý). Některé to mají rozlišené i viditelně (CPU +12V má žlutý s černým pruhem - třeba starší Fortrony), ale většina má vše ve žluté a zjistíš to až při rozebrání.Z druhé větve tedy nejspíš nic nevytáhne (leda nějakou šílenou redukcí 4/8pin > 4/8pin + 6/8pin).

V několika hrách bude procesor grafiku lehce brzdit. Ale nic světoborného. Ve všech hrách by ti měl zajistit krásně hratelné FPS (30+ v minimech). Upgreade se nevyplatí, spíše jej můžeš v rámci rozsahu frekvencí popohnat. Ale dělqal bych to, až bych opravdu přišel na hru, kde mi CPU nestíhá dávat hratelné FPS (takovou IMHO nenajdeš). Dej si pozor při připojování grafiky ať ji nepíchneš celou na jedinou větev. Ta některý špičky té grafiky nemusí ustát.

Moc vám všem děkuji za příspěvky,velmi poučné.Pro jistotu koupím silnější zdroj moc díky