» Poradna » Notebooky

Teploty v notebooku

Mám asi tři roky starý notebook s procesorem i5-3210M, který se mi při zátěži zahřívá až na 100 stupňů. Je tato teplota u notebooku normální?

Odpovědi na otázku

Oprav mne jestli se pletu, ale za celý tři roky si ten notebook neotevřel, nevyčistil chlazení ani nepřepastoval. Že?

Ne, u notebooku to není tak snadné a běžné jako u desktopu.

cisteni ntb je snad jeste beznejsi jak u deskopu, vzhledem k dimenzaci ntb chlazeni

100 stupňů ? Teď nevím jestli je to joke, nebo vážný dotaz. A jinak ne, normální to není, to už by se mělo CPU v podstatě vypnout.. A jinak, ano, notebooky se hřejí jak čert, každej s tím bojuje a je to boj s větrnými mlýny.. ale 100 je moooc :D

Pro upřesnění ty teploty jsou třebas na 98. Takže ono se to možná nevypne, že se to jakš takš drží asi procento pod 100. :D

Ne, koukal jsem na to a mřížka která je na kraji, od které se ten vzduch nasává je čistá. musel bych rozebrat klávesnici atd.

Ano, a nejen klávesnici. Těch šroubků je někdy mnohem více (několik desítek) a nějakou tu hodinku to zabere. Záleží na konstrukci laptopu. ☺

Když přestanete hrát hry, půjde teplota plus mínus o 20°C dolů, aniž byste musel dělat něco více.

Jo, teplota pak celkem rychle spadne, takže asi odvětrávání to bude mít v pořádku. Jen hold při té zátěži se rychle a hodně zahřeje a větráček na to prostě nemá.

Ono je to o tom nehrát na kancelářském či rádoby herním notebooku hry, pak s přehříváním nebývá problém Ono boj s přehříváním notebooku není boj s větrnými mlýny to spíš boj s blbostí uživatelů co si myslí, že herní notebook nebo pc stojí 15-20k, pokud si koupíš notebook adekvátní k druhu používání není problém s přehříváním.

a co se tak podivat so spravce zarizeni kombinace klaves je CTRL SIFT ESC a dej vikon CPU CPU• Běžný chod: 40 – 50 °C• 100% zatížení: 50 – 80 °C• Kritické: 80 °C a výše

Ve "víkonu CPU" to nebude - u tebe to je v hlavě a nazývá se to IQ

Ne, neni to normalni, ale v notebooku ani primo na CPU. Mam tentyz CPU.