Teplota grafiky

Dobrý den, zakoupil jsem si PC s grafikou GTX 1060 Turbo od Asusu a ve hře se drží teplota okolo 70 stupňů, myslíte, že to může grafiku ohrozit?

Odpovědi na otázku

Mě se GK rozehřeje na 81 stupňů...a jako ohroženou jí neberu 70 stupňů je v pohodě....tak chladnou kartu jsem neměl ani nepamatuju.

To je úplně normální teplota v zátěži. Jsou i grafiky, kde je v zátěži 95°C a výrobce to považuje za normální (referenční R9 290X).

Děkuji za všechny odpovědi, to se mi ulevilo :D

BTW, akú teplotu máš u CPU a aký typ? A akú má grafika vo furemarku?

i5-6500 by mal zvládnuť 71°C na IHS, v jadre asi o 10-15°C viac

70° C je opravdu bez problémů u velkého PC. Já jsem kdysi hrával hodně často na NTB HP ProBook 4520s s ATi MR 5470 (bohužel jediný počítač, co jsem měl) a tam byla ta teplota často i přes 80° C, což u notebooku rozhodně není dobré. Přes to vydržel fungovat bez problémů 6 let. Sice jede i teď, ale ta grafika už dělá někdy problémy (hru bych na něm už radši nezkoušel zapnout), dal jsem tam odlečený Linux (Ubuntu MATE), který není na grafiku tak náročný a zatím to funguje. I když artefakty se při přehrávání videa sem tam objeví. Ale hlavně, co mě celkem naštvalo, že v CPU Intel Core i3 370M je prý integrovaná grafika, ale výrobcem zablokovaná (pitomci) - absolutně nechápu důvod. Věřím, že s ní by NTB fungoval bez problémů do teď.