Tenda N60 ... dobrá volba ?

Dobry den, vlastníte někdo router Tenda N60 ? jak funguje a jaky ma "opravdový" výkon a jak je to s češtinou a nahravani Firmware viz. http://www.tenda.cz/pro-dom%C3%A1cnost/dual-b... a jak se vlastně firmware do routeru nahraje ? a zustne po nahrátí čeština ? Diky za zkušenosti

Odpovědi na otázku

FW se do něj nahraje přes webové rozhraní, kde se router nastavuje. Jako u všech těchto zařízení. Čeština tam zůstane. k výkonu ti nic nepovím, nemám ho doma (měl jsem ale jinou Tendu a byla za ty peníze dobrá).

Mám router Tenda N60 s alternativním firmware Tomato 1.28 http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/testing/... a jsem spokojen. Tento firmware má velké množství různých nastavení, ale není v češtině.

Tiež som do neho šupol alternatívny firmware Tomato 1.28, originálny firmware je biedny. Mám Tendu podloženú lebo sa celkom zahrieva keď nemá prúdenie odspodu. Na pár vecí si musíš dať pri zmene firmware pozor, inak sa budeš trápiť a ako sa hovorí stráviš pri tom mládí.Nastavenie VLANhttp://www.digitalworldz.co.uk/wired-wireless-networking... Pri novom firmware nefunguje tlačítko Reset- takže to nepokašli, inak pri tom zabiješ 2 dni ako ja, lebo postupy čo sú pre Tomato na rôznych fórach bez Resetu nefungujú.Už som myslel, že som ho Brickol. :) Cez win si po upgrade nastav statickú adresu, ak by sa ti nedalo s ním spojiť a cez kábel, inak sa s tým šmejdom nejde spojiť. Ale ak ten VLAN nastavíš, tak by to snáď malo ísť hneď z fleku. Čo sa týka Tomata, tak je fakt parádny a odporúčam ho.

No zrovna jsem to tam nahrál a pěkně se s tím trápím. Nemůžu se do něho vůbec dostat.

Po nahrátí tohoto tomato firmwaru se nemohu s Tendou N60 spojit. Funguje pouze DHCP na LANU (WIFI nejede), ale na IP brány 192.168.1.1 se nemohu s routerem spojit. Zadával jsem u svého PC i penou IP 192.168.1.10 a nic. Děkuji za rady.