» Poradna » Programy

Televizorům s 3D displeji zvoní umíráček.

Kdo si taky myslí, že mají pravdu? A neříkal jsem, že 4K a OLED je budoucnost ...http://www.novinky.cz/internet-a-pc/290206-tele...

Odpovědi na otázku

No OLED je jasne, to musi byt priorita. 4K je sice fajn, ale bud jako vzdalena budoucnost, nebo jako dalsi kandidat na odstrel misto 3D.Ale 3D snad nikdo soudny neveril ani vloni..

V čem vidíš hlavní přednosti OLED ?

- spotřeba- dynamické vlastnosti (rychlost odezvy, barvy)- cena (až se rozjede hromadná výroba)

Ano, tak nejak. S tou cenou si ale jeste pockame..

a nemaj OLED displeje problém s vypalováním obrazu? Vím, že to bývá problém u telefonů.U TV se to sice víc hýbe, ale třeba takové logo TV stanice je tam skoro pořád.

já si počkám na holografické 3D projektory

Taky mivam spise skromne pozadavky. :o))))))))

Dokud bude fungovat to, co mám, (zatím spokojenost), tak do nějakých pofidérních novinek investovat nebudu. Co nemá šanci vydržet aspoň 8 let, nestojí za vyhazování peněz.

Tak jiste, stejne uvazuje vetsina spotrebitelu. Neni duvod blbnout a okamzite kupovat kazdou novou (naprosto nepotrebnou) blbinu.

3D TV sa oplatí kúpiť aj tým, ktorí chcú kvalitný obraz v telke, hoci 3D vlastnosti nevyužijú. OLED a 4K je super, ale ako novinka príliš drahé a v našich končinách chýba kvalitné televízne vysielanie. (pseudo HD našich vysielateľov je na smiech)

4k nepojde v ramci teresterial. To by sa musela rapidne rozsirit sirka kanalu, co EBU asi len tak lahko neschvali. Dalsia vec je to, ze na bezny Europsky bytovy standard bohate staci HD. 4k vyzaduje vacsi odstup od zobrazovaca. Ovsem ten, kto ma obyvacku dlhu 10m a viac, moze s vyhodou 4k vyuzit.Bohuzial deformovaneho obrazu a obrazu s pruhmi po stranach sa uz nezbavime na akomkolvek rozliseni.Zatial to bude technologia vhodna do kin, kedze kina prechadzaju na digitalizaciu a v sucastnosti maju rozlisenie o kusok viac ako HD.